Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » 1 honapos anyatejes babanak...

1 honapos anyatejes babanak milyen tapszert vegyek potlasnak?

Figyelt kérdés
Sajnos eljutottunk odaig, hogy nem eleg neki az anyatej, pont egy etkezes hijan vagyunk, amit tapszerrel valtanek ki. Egy honapos, amit tudni kell, nem bukos, hanyos baba, viszont renheteget kakil, gyakorlatilag minden etkezeskor, es van hogy kozte is, es van, hogy csak pukikor is kijon par csepp kaki. Nem veszesen hasfajos, ugyesen tud bofizni is. Ti milyen tapszert adnatok\adtatok ilyen idos babanak. Sajnos hetvege van, orvossal nem tudok beszelni, de holnap mindenkepp szeretnek venni, mert estere konkretan ehezik szegenykem :-(
2016. ápr. 22. 19:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hívd fel a Révész utcai ügyeletet nyugodtan! Akkor is segítenek, ha nem vagy odavaló vagy bp-i, nagyon rendesek és segítőkészek! +36-1-349-8601, +36-1-349-8603
2016. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
53%

Ha megnyugtat, vegyél tàpszert, inkàbb legyen otthon, hàtha kell (nekünk is Milumilt ìrt a gyerekorvos, első làtogatàskor kértem a receptet, azóta sem bontottam még a dobozt).


A 150-170 ml rengeteg, nàlunk a 6 hetes 4,5 kg-os zabagépnek kb. 2 érkezés, extrém esetekben 2 mellből ha előtte nem szopik, max. 100 ml-t tudok lefejni. Az, hogy nem feszül a melled, nem jelenti, hogy nem elég a tejed, valószìnű csak beàllt a kereslet-kìnàlat. Miből gondolod, hogy éhezik a babàd?

2016. ápr. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy én van hogy órànként etetek, nap közben ritkàn bìr ki 2 órànàl többet egyhuzamban kaja nélkül. 5-6 óràt pedig ne vàrj a szopival, tedd mellre minél gyakrabban, mert ìgy tényleg csökkenni fog a tej mennyisége. És take it easy, ha kell, tàpon is ugyanúgy felnő majd.
2016. ápr. 23. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Az elso ket gyereknek milyen tapszert adtal ?

A tobbiek javasoltak parat , en kulfoldon lakok itt elmesz a boltba es megveszed amelyiket akarod, senki nem ir fel semmit. Olvasd el a dobozt, mind kisbabanak van, artani nem artasz.


1-2 orankent cicizzen, 5-6 ora rengeteg kihagyas, akkor szaporodik a tej ha eszik !

2016. ápr. 23. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
53%

Ezek nekem is szemet szúrtak. Miért nem eszik 5-6 órát az egyikből? Ha úgy érzed nem elég, az az első, hogy két mellből szoptatsz. (Én 19 hónapig szoptattam 2 mellből)

Miért fejsz estére? Ennyi tej bőven sok egy 1 hónaposnak. Ne vizet igyál, hanem mindenfélét: leves, limonádé, tea, sör, gyümölcslé, és elég 3-4 liter, 6-8-at csak szenvedéssel lehet betolni. Egyél normálisan, nem csoda, hogy ennyi víz mellett nem kívánod. Olvasgass lll.hu-n, mert a leírásod alapján kizártnak tartom, hogy nincs elég tejed. Nem kell tartalékba fejni, meg túlgondolni, elég, ha igény szerint szoptatsz, nem kell több, mint, ami a babának kell. A tej meg nem "gyűlik" elsősorban, hanem szoptatás közben termelődik.

2016. ápr. 23. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Felre ertettetek!!! Nem eheztetem a gyereket, hogy 5-6 oran at nem adok!!! Egyszerre 1 mellbol szoptatok, igy az esti etetesre az egyik mellemek kb 5-6 ora telik el az utolso "urites" ota. A gyerek 2-4 orankent eszik (a 4 ora amikor nagyot alszik, mielott megint azt gondolnatok, hogy eheztetem) Egy mellbol max 100-120 ml tejem van, napkozben eleg is, de ejszakara siman megeszi a sokat, sot tegnap meg majdnem azt hittem szopizni is kell majd pluszba. Sajnos delutanra mar nagyon keves a tej, es mivel akkor eberebb, igy tobbszor enne, de akkor meg az esti nem lenne eleg.

Nem ratok ertettem a tamadast, hanem az okos kornyezetemre, akik kozul amugy szoptatni egyik se tudott, de az esz osztani nagyon megy :-\

2016. ápr. 23. 06:55
 17/22 anonim ***** válasza:
38%

De nem erted az a baj, hogy ha 5-6 orat nem szivja ki a tejet azert apad. A tejet folyamatosan uritenie kell, valtott mellbol szoptass! En is csak ugy szoptatok mert nekem is nehezen indult be.

Ne is haragudj, de 3. gyereknelezt hogy nem tudod ?

2016. ápr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok. Irod delutan tobbet ebne es estere nem marad tej, ez nem igy mukodik !!

Ahogy eszik , szivja, azzal termeli! Etesd orankent delutan es ugy lesz estere, nem ugy ha gyujtogeted

2016. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Csak ismételni tudom: szoptass két mellből, ne váltva! Ha mindkettőt mindig kiüríti, akkor egyre több fog termelődni. Tuti, hogy lesz elég, nyugodj meg és csináld ösztönből. Amúgy én ezt nem is értem, eszik az egyikből, úgy gondolod nem elég neki és nem adsz a másikból? Mit csinálsz azzal, amit, lefejsz? A környezeteddel meg ne törődj!
2016. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én is így etettem mint a kérdező.Egyszerre csak egy mellből,mert volt elég tejem egy mellben is.De utána mindig fejtem is.Így a másik is ki lett ürítve.Minden szopi után fejsz?Én is azt mondom,vagy kérdezd meg a gyogyszertárban mit vegyél,vagy esetleg a gyerekorvosi ügyelet is tud segíteni.Egyébként írod,hogy nem eszel rendesen.Az is kell a tejhez.
2016. ápr. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!