Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért nem tudják az anyukák,...

Miért nem tudják az anyukák, hogy mennyit tápszert kéne egyen egy baba?

Figyelt kérdés
Nem Magyarországon élek, igy nem tudom, hogy ki milyen tápszert használ, viszont megdöbbenten olvastam már sok helyen, hogy össze-vissza esznek a babák. Itt arra értem, hogy sokkal több ml tápszert esznek mint amennyit kellene, és még meg is kérdezi az anyuka, hogy MENNYIT KÉNE ADJON A BABÁJÁNAK. Hát a dobozon nem irja, hogy menyit kellene egyen a baba attól függően, hogy hány hetes/hónapos????
2016. máj. 29. 20:18
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Jaj persze, nem arról beszélek én, hogyha evés után sir, akkor persze még éhes és kap. De amikor folyamatosan TÚL etetik dupla adaggal a babát, akkor miért csodalkoznak el, hogy fáj a pocak?! Én ezekre gondolok.
2016. máj. 29. 20:49
 12/17 anonim ***** válasza:
89%
A mi fiunk pár hetes, hónapos korában sem az előírt mennyiséget ette, hanem többet. És így volt nyugodt, kiegyensúlyozott és így hízott jó ütemben. Egyszerűen ő többet igényelt mint az átlag. A gyerekorvos sem szólt érte, azt mondta, hogy annyit egyen, amennyit igényel. De sógornőm pl gyerekintenzíven dolgozik, sokszor van bent náluk kicsi baba is, és ők sem előírás alapján etetik őket, hanem amennyit egy-egy baba igényel. A nagykönyv csak egy iránymutatás, egy nagyjábóli mennyiség, egyéni igények alapján el lehet tőle térni, aki hiszed, akár nem.
2016. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
A tápszeres dobozon lévő ajánlott adagolás egy jó kiindulási pont. Nyilván ez egy átlag, van olyan baba, aki kicsit többet, van aki kicsit kevesebbet eszik, és egy adott baba sem eszik minden étkezésre hajszál pontosan ugyanannyit, de a szó szoros értelmében tápszerrel nem lehet igény szerint etetni.
2016. máj. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

A hasfájás nem feltétlenül a túletetés következménye.

Lenyelt levegő, emésztés közbeni gázképződés, laktázenzim-hiány...

2016. máj. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
84%
Tök jó, hogy megint megmondja a frankót az, akinek könnyen ment valami. Kedves kérdező, nem azért nem volt gondod, mert te másokhoz képest nagyon ügyes és okos vagy, hanem mert szerencséd volt a babáddal. Nem mindenki analfabéta, aki hasfájós, bukós, refluxos, laktóz-allergiás, stb. csecsemővel küzd az ezredik kipróbált és be nem váló tápszerrel. Tedd össze a kezedet, hogy nektek ez simán ment, mert hidd el, pokollá tudja tenni a mindennapokat. Nem kell egyből lenézni másokat. Mi az etetéssel küzdünk, de pl. könnyen alszik el a babám és végigalussza az éjszakát. De ez nem azért van, mert bénán etetek, viszont marha ügyesen altatok, hanem mert a BABÁM ilyen. És pont ezért nem nézem le azt, akinek rosszul alszik a babája, azzal, hogy biztos hülye és rosszul altat. Tudom, hogy ebben nekem szerencsém van, az etetésben meg pechem, ennyi. Neked az etetésben van szerencséd.
2016. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Ez igy van utólsó.Persze, hogy szerencsés vagyok, és ezt tudom is. Nem lenézem egyáltalán, csak sajnos a hangnem nem érzékelhető. Csak a napokban is láttam egy olyan kérdést, hogy egy 3 hetes a baba rengeteget eszik ahhoz képest amennyit kellene, és pont az anyuka azt kérdezte, hogy vajon a tápszerrel van-e a baj, hogy kandarodik össze és sokat sir. És nem értettem, hogy azért olyan pici korban, miért van az, hogy dupla adagot eszik, mint pl. ami az átlag babáknak kellene. Jó persze ahogy irta itt már más is, hogy a kiegyensúlyozottsághoz szükséges volt a több evés,az más.
2016. máj. 30. 09:24
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! 15# válaszoló vagyok. Hidd el, hogy egy síró, nyüglődő babánál kb. képtelenség kitalálni, hogy az-e a baja, hogy sokat evett, vagy az, hogy még éhes, vagy az, hogy egyik se, csak fáj a hasa. Ilyenkor kb. feldobsz egy érmét, aztán lesz ami lesz. Nekem bukós (volt) a babám, náluk végképp nehéz belőni a megfelelő mennyiséget. Vajon mennyit bukott ki? Fölösleget bukott, vagy csak úgy? Három órával etetés után még jön vissza, akkor most merjek etetni, vagy ne? Ha igen, a súlya szerint szükséges mennyiséget, vagy kevesebbet? És ha azzal nem lakik jól? Ha utána megint sír, honnan tudjam, hogy azért sír-e, mert éhes maradt, vagy azért mert rátöltöttem a nemüres gyomorra... Stb., stb. Hidd el, tényleg nagyon nehéz ügy ez, ha nem klappol az etetés a tankönyv szerint. ;)
2016. máj. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!