Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Ti használtok mikrót a gyermek...

Ti használtok mikrót a gyermeketek étele/itala melegítéséhez?

Figyelt kérdés
Kislányom 1 éves kora óta kap tápszert mert elapadt a tejem. Reggel és este issza. Én eddig mikróban langyosítottam neki fel a szentkirályi ásványvizet, de ma a bátyám leszidott, hogy hogy tehetem ki a gyereket ekkora veszélyforrásnak?! Tényleg káros a mikró? Ti használjátok?
2016. szept. 5. 15:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
57%
Kb 6 hetes kora óta tápszeres csak, mindig mikrózva kapta...Nincsen semmiféle veszélyforrása.
2016. szept. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen, születése óta. A melegvízes langyosítás nekem nem ment.
2016. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
Bátyád ki is fejtette, hogy pontosan milyen veszélyforrásra gondol? Mert itt maximum az lehet veszélyforrás, ha fáradt vagy és a víz helyett a gyereket teszed a mikróba.
2016. szept. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
3 hetes kora óta tápszeres, azóta abban melegítem. Tudom, hogy sokak szerint veszélyes a mikro, de én nem félek tőle.
2016. szept. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
19%
Persze. Tápszerhez a vizet mikróban melegítem. Anyatejet nem ajánlják mivel elvesznek belőle bizonyos tápanyagok. De a vizból?? :)
2016. szept. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
67%
Igen.Én nem tudom komolyan venni az ilyet,meg a chemtrailt meg a hozzá hasonló elvont marhaságokat...
2016. szept. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%

"Anyatejet nem ajánlják mivel elvesznek belőle bizonyos tápanyagok."


A hevítés miatt. De ilyen szempontból tűzön melegítve is ugyanez történik.

2016. szept. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

A vizet nyugodtan melegítheted mikróban.


A kész tápszert nem javasolt, mert a mikró helyileg melegít, tudod egyik része a kajának forró lesz, máshol még hideg... és 40 fok fölött a tápszerben lévő bifidus baktériumok megdöglenek. Ezért nem ajánlják csak. Ennek ellenére én mikrózom a farkaséhesen ébredő kétéveseim reggeli tápszerét (junior italát), mert annyi natúr activiát megesznek hogy bőven bejut nekik az a bifidus...

2016. szept. 5. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
25%
Mikrózás után várj 10 percet. nekem a kémiatanárom ezt ajánlotta.
2016. szept. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Jah, mert lehet is ordító, éhes gyerek mellett várni 10 percet :))) A 15 mp mikrózást is nehéz kivárni :D :D

Meg 10 perc alatt pont olyanra hűlne, mint ahogy betettem.

2016. szept. 6. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!