Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Anyósom folyamatosan piszkál...

Anyósom folyamatosan piszkál hogy nem szoptatom hanem tápszerezem? Hogy kell ezt megoldani vele?

Figyelt kérdés
2016. okt. 22. 10:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
30%

Sajnos nagyon elkényelmesedtek az anyukák mióta hétköznapivá vált a tápszer és egymást nyugtatgatják hogy semmi baj azzal ha nem szoptatja.

Pl 100 éve sehol nem volt még tápszer mégsem hullottak tömegével a gyerekek attól hogy az anyának nem volt teje.

Igen, előfordul, de kb százezer esetből egyszer!


A mai nők megfeledkeztek arról hogy a szoptatás beindulása nem leányálom, ahogy a szülés sem az, és egyszerűen túl hamar feladják azzal hogy nincs vagy nincs elég tejük.


Nálunk pl három nap folyamatos próbálkozás után sikerült csak, de szerencsére tapasztalt bábák körülöttünk megnyugtattak hogy akár 6 napig is elég tartalékkal születik a kicsi, ez a babaháj. Utána hogy ne "legyen kevés" a tej, az a lényeg hogy semmilyen módon ne avatkozz bele, se cumi, se 3 óránként stb. Amikor csak akarja, kapja meg és a mellen kívül más ne kerüljön a szájába. Ha ezt betartod, szinte garantált hogy lesz elég tejed. Csak hát ezt a mai természetellenes világunk nem támogatja, ezért persze nem könnyű.


A bedurranás meg legtöbbször az anyuka étrendje miatt van. Nálunk is előfordult a magas lázas, fájdalmas bedurranás sajnos, négyszer is mire rájöttünk hogy a tejtermék volt a ludas. Kiiktatása óta nem fordult elő gyulladás. Most már 3 éves a gyerekünk és még mindig szopizik ha szüksége van rá és soha nem volt kevés a tej az első három napot leszámítva.

2016. okt. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
81%
Aha, a fiam 35. hétre született, egy hétig a kezembe sem foghattam (inkubátorban volt), de biztos azért nem tudtam szoptatni, mert nagyon elkényelmesedtem...
2016. okt. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
14%
Természetesen nem az ilyen különleges estekre gondoltam. A kérdezőnél feltételezem lett volna rá lehetőség ha az anyósa szorgalmazza.
2016. okt. 24. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%
Az tény, hogy sokan hamar feladjàk 11-es vàlaszoló. De akkor sincs semmi köze hozzá màsnak, hogy nem akar, vagy nem tud. Mondom ezt szoptató anyukaként!
2016. okt. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
35%
Azért egy idősebb tapasztalatát nem árt meghallgatni. Nyilván nem piszkálni akar hanem segíteni. Egyszer te is anyós leszel!
2016. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
24%

14-es: ez sajnos nem ilyen egyszerű. Akkor a dohányosokat se tiltsák ki sehonnan ennyi erővel? Azért nem lehet mindenhol dohányozni mert bizonyítottan árt másoknak. Persze nem azonnal esik össze senki aki beszív egy kis passzív füstöt, hanem hosszú távon és statisztikailag kimutathatóan lesz az embereknek nagyobb eséllyel bajuk.


A nem szoptatás is hasonlóan káros. Bizonyítottan kevésbé lesz egészséges mind fizikailag, mind érzelmileg az akit nem szoptattak elég sokáig (hogy meddig azon vita folyik de egyre hosszabb időt javasol pl a WHO). Persze hosszú távon kátos és nem minden esetben, ahogy a passzív dohányfüstnél.


Olyan elmélet is van ami szerint ha nem teszik eleget mellre a gyereket, rögzül benne egy orális kielégületlenség érzés ami egész életét végigkíséri majd és hajlamosabb lesz függőségekre pl dohányzás, ital, gyógyszerek, drogok, érzelmi evés, kinek mi, mindez azért hogy egy tudatalatti szájhoz kötődő hiányt bepótoljon.


Ilyen megvilágításban már számomra egyáltalán nem tűnik jó ötletnek ha magánügy hogy ki mennyit és hogyan szoptat.

2016. okt. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Na hát... a probléma forrása legtöbbször nem az hogy az anyukák rosszat akarnak, hanem hogy nem tudják hogyan tehetnek jót. Az első kislányom sajnos 10 nap után lett tápszeres mert teljesen tájékozatlan voltam és annyira elrontottam az anatómiailag nem megfelelő mellbimbómmal a szoptatást, hogy orvosi javaslatra kellett a tejet gyógyszerrel elapasztani és később is kezelni mellette a mellemet majd 2 év volt mire teljesen helyre jött. Hát sajnos a nagyon akarásnak is meg vannak a veszélyei...

Eltelt 5 év és 2 hónapos a második kislányunk.


Terhesség alatt annyira ráparáztam a dologra hogy minden szakirodalmat elolvastam, minden témát körbejártam és minden eshetőségre felkészültem. Elköteldződtem magamban a medela termékei mellett mert a legtöbb ajánlást és pozitív tapasztalatot olvastam róluk illetve nagyon széles a kínálata.


Sajnos a szülésem nem volt probléma mentes így én is sok idő után kaptam lehetőséget mellre tenni a picit. A kórházban addigra már rutinszerűen kapta a szájába fecskendezett cukrosvizet így plusz egy hátránnyal indult a dolog.


Sajnos hiába, nem fogadta el a cicit , újra megerősítést nyert a szoptatási tanácsadó álltal is a tény, hogy ez a cici nem szoptatós cici...


Hát semmi gond! Készültem. Apukával behozattam az otthonra vásárolt 100ezer ft-os madela gépi mellszívót. Dupla feje van és teljesen utánozza a kisbaba szopási ritmusát. Itthon vásároltam hozzá a legkisebb tölcsérhez való további szűkítőt is hogy használni tudjam. Ez után beindítottam addig a tejet hogy pár csepp megjelenjen. Még egy napig próbáltam cicire tenni hátha a tej ízére valahogy mégis csoda történne és leküzdené a babóm az akadályt. Ez sajnos nem jött össze. Így mikor éreztem hogy keményedik a mellem lefejtem a tejet és odaadtam. Időnként próbálkoztam hátha alakul a mellem hozzá vagy kitalálhatunk véletlenül balamilyen szoptatási technikát amivel szoptatni tudom de ez sajnos nem valósult meg. Ennek ellenére 3 óránként lefejem és a babám kizárólag anyatejes.

Láttam ahogy először lejött 20ml nagy sokára... aztán másnap már 40ml... 2 napra rá 80-90ml... és én fejtem szorgalmasan éjjel nappal. A mellszívót rajta hagytam pár percig mikor már semmi nem jött. Cselesen de kicsit a lànykámat is rá tettem mivel elvileg a nyálában is van tejserkentő, persze enni nem tudott belőle. Közben minden fejés előtt meleg fürdő alatt átmasszírozgattam a melleimet.

2 hét alatt annyi tejem lett hogy elkezdett borzasztóan felgyűlni a fagyasztóban.

Lett tejtesónk... de még így is csak vehettem a sok elősterilizált tejtárolózacsit sorra.

Végül sikerült tejleadónak jelentkeznem ahova le tudom adni a napi 1 liter felesleges tejemet ami megmarad az én pufi babám és a tejtesója mellett.


2 hónaposan 5630g :) és még így is napi 1-2dl-t kiöntök mert a cumisüveg aljában marad amit meghagy.


Én azt tenném a kérdező helyében, hogy ha nincs elég teje és nem tudja mellre tenni a babáját akkor ne őt éheztetve próbálkozzon hiszen könnyen kiszáradhat a kicsi. Ráadásul a sikertelen szoptatási kísérletek fájdalmasak is a csalódás mellé ami együttvéve nem csak nem ösztönzi az anyukát de az így kiváltódott stressz helyzet gátolja a tejtermelést.

Helyette vegyen egy jó minőségű elektromos mellszívót ami alkalmas a tejserkentésre. Ha egyáltalán nem szoptat akkor érdemes duplát venni és mindenképpen olyat ami a tejtermelés fenntartásához is alkalmas.

Vennék a helyében egy speciális medela calma etetőcumit ami teljesen más mint a sima etetőcumi mert teljesen megelőzi a cumizavart. Ha tej van és nem azt kell fokozni és a szoptatás a probléma akkor egy szoptanít terméket. Ezeknek nézz utána. Ezzel lehetőséged lenne a tejtermelés fokozása mellett visszaállni a szoptatásra ha anatómiailag mind a ketten rendben vagytok. A legrosszabb ami történhet hogy nem áll vissza a szopira de ahogy nekem is úgy neki is fejni kell majd. Viszont adhatja a tejet neki a tápszer helyett. Nem kell középkori módszerekkel kínozni magát. Ezek mind kíméletes eszközök. A mellszívás pl nem fájdalmas mint a szoptatás eleinte ha megfelelő készüléket vesz.

Ügyelni kell a sterilizálásra is. ;)


Az hogy dédmamáinknak nem volt lehetőségük se tejfenntartáshoz is alkalmas mellszívót, mosógépet, mosogatógépet, szárítógépet használniuk az nem azt jelenti hogy ha mi használjuk nem vagyunk teljesértékű nők. Igen is más világban élünk! Fejlődött az egészségügy és a technika. Hozzá segített minket ahoz hogy nekünk ne kelljen olyan dolgokat mondanunk mint pl a nagyszüleim is ("Tudod azér lett Olga a neve az ötödik testvéremnek is mert mindenhol az volt a szokás akkoriban, hogy az elhunyt baba után következő testvérének is ugyan azt a nevet adták...")

Egyébként már akkor is volt tápszer féle... valami "rízsnyákot" emlegetett amit anyukámnak adtak.

2016. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!