Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mit csináljak? Belebolondulok...

Mit csináljak? Belebolondulok az etetésbe.

Figyelt kérdés

Kèrem bárkinek akinek volt/van hasonló tapasztalata írjon mert most már nagyon a padlón vagyok.5 hónapos babám nem akar enni, belè kell erőltetni a tápszert van, hogy egy etetès elhúzodik 1-1,5 óráig mire 100-130 milicskét megeszik, ami közel sincs az adagjához.Minden etetés egy rèmálom, sosem tudhatom, hogy mi fog törtènni, már van hogy sírok az etetése közben.Megpróbálok minden fontosabb infót leírni.33. hétre született korababa, 1500 gramm alatti súllyal.1 hónap kórház majd haza jöttünk, gyönyörűen evett cumisüvegből egészen 3 hónapos koráig, akkor bukott egy nagyot (èn nagyon megijedtem, első baba még soha nem láttam ilyet) és onnan kezdődtek a problémák.Túl vagyunk már 4 tápszeren,másik cumisüveg kipróbálásán, régi cumisüveg nagyobb lyukú fejjel, bekapcsoltam a tv-t, kikapcsoltam a tv-t, gügyögtem neki evès közben, nem szóltam hozzá, pihenőszékbe enni, másképp tartani, igèny szerint etetni, de akkor alig evett egèsz nap, 3 óránként etetni, 3 és fél óránként etetni , 5 x etetni több tápszert adva stb. de semmi nem vált be. 6x eszik egy nap 140 milit csinálok neki, de szinte soha sem eszi meg.Egy etetés kb ilyen nálunk: megcsinálom frissen a tápszert, ölbe veszem szív egyet-kettőt elkezdi jobbra-balra forgatni a fejét, megvárom míg egy kicsit lenyugszik újra kezdjük akkor valahogy megeszik mèg pár milit, majd óriási sírás addig amíg fel nem állok és el nem kezdek sétálgatni vele.De akkor sem eszik csak nyammog. Kb. 70 mili után megállunk büfizni, szépen szokott is de utána még nagyobb ordítás következik mert nem akar enni.Büfizni azért kell megállnunk, hogy ne jöjjön vissza.Majd ha befejezte a sírást és kicsit elfárad eszik és általában 100-130 mili elfogy.De ezt a tortúrát már nem bírják az idegeim és a gerincem sem, hogy fél kézzel tartsam 30-40 percet. Egyszerűen belerokkanok.Beszéltem több orvossal mindig az első kérdès mennyi a súlya, amivel ugye nincs gond mert kitartó vagyok és addig adom neki amíg csak birom, csak az a baj hogy mát nem bírom 😢 Azon gondolkodtam, hogy hagyom hogy annyit egyen amennyit akar, amíg a hiszti el nem kezdődik hátha kiéhezik/megéhezik és jobban fog enni.


Kèrlek segítsetek mert már tényleg nem bírom!


Előre is nagyon köszönöm!



2016. nov. 22. 22:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem hagyd hogy annyit egyen amennyir akar meglatod hogy majd egyszer csak megehezik:D 2. Arra nem gondoltal hogy faj neki az ha nyel vagy esetleg a gyomra kajalas utan avgy valami ami kivaltja azr hogy nem akar enni? Ha nagyon nincs mas akkor ra kell eroszakolni:D az en macskam se akart enni mindig kezbol kellett neki csipegetni a husit most amiota ki lett ivartalanitva jol meghizott es eszik rendesen.
2016. nov. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
41%
Uygis jelez ha ehes. Nem kell tomni plane nem oemau pontosaggal 3 orankent
2016. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Reflux esetleg nem jöhet szóba? Kivizsgálás történt pl. gasztroenterológián? Lehet, hogy tényleg fáj neki valami. Elkezdheted mostmár a hozzátáplálást. Lehet, hogy a szilárd ételek jobban mennének, nem jönne annyi vissza. Megpróbálhatod a tejpépeket, ha a tápszer ennyire nem megy.
2016. nov. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Nem fáj semmije mert volt teljeskörű kivizsgáláson, vérvételen.Nem tömöm, már próbáltam azt is hogy akkor adok neki amikor megéhezik és 16!!!!!! óra hossza alatt csak 20 milit evett meg ez pedig nem normális.
2016. nov. 22. 22:43
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Amugy mar biztosan erzi rajtad a feszultseget es a szresszt a kajabal kapcsolatban. Lehet mar az is kihat az evesere. Ne stresszelj. Hidd el nem fog ehen halni. Fog jelezni. Amugy az emberek kozott is vannak nagy etkuek es "rossz" evok
2016. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 1800 grammal született.Három hetet töltöttünk a kórházban. Minden nap imátkoztam,hogy egyen gyarapodjon, hogy hazamehessünk.Persze nem evett.Szó szerint tömték bele az anyatejet a nővérek csak úgy fuldoklott.

Persze otthon se akart enni.

Egyszer véletlen egy kicsit melegenbbre sikerült melegítenem a tápszert.

Na ekkor jött az áttörés.Rájöttem, hogy a gyerekem melegen szereti a tejet.

Attól fogva nem volt gond az evéssel.


Persze a refluxot mindenek előtt ki kéne zármi.

2016. nov. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem szokott gyakran bukni heti max 3-4 alkalommal, de van olyan hogy 2 hètig egy nap sem bukik, doki szerint nem refluxos.
2016. nov. 22. 22:45
 8/26 anonim ***** válasza:
78%
Igen mivel tapszeres is kezdheted hozzataplalni, hatha tenyleg az jobban csuszik majd
2016. nov. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Igen azt èn is tapasztaltam, hogy melegebben szereti, rá is szoktam melegíteni neki közben de az sem hatásos.😢😢😢
2016. nov. 22. 22:46
 10/26 A kérdező kommentje:
Már 2 hete elkezdtem a hozzátáplálást, az almát utálta, de a sütőtök ízlik neki, csak nem merek még neki sokat adni belőle.
2016. nov. 22. 22:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!