Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Lelkiismeretfurdalásom van,...

Lelkiismeretfurdalásom van, mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hnapos lánykám már egy hete üvölt esténként, csak cibálja a meleimet és éjfél körül hagyja abba, amikor sikerül neki annyit kipasszírozni, hogy azzal elaludjon. Ma vettem tápszert, de az állandó szoptatsá propaganda miatt nagyon lelkiismeretfurdalásom van, hogy rosszat teszek neki, pedig csak azt szeretném, hogy megkapja az ételt a pocijába, amit én nem tudok neki megadni.


A hátam mögött 8év szoptatás áll, tehát nem kezdő vagyok, de itt és most a lányomnak kevés a tejem. Hogy oldjam fel magamba ezt a borzasztó feszültséget?


2017. jan. 11. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Ha ennyire nincs tejed nem szóltál védőnőnek gyerekorvosnak? Ki is száradhatott volna.

A tápszer nem bűn !!!

2017. jan. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt írtam, hogy nagyon nincs tejem vagy azt, hogy estére kiürül?
2017. jan. 11. 18:53
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen gondolj arra, hogy neki így jó.

Te is örülnèl neki, ha vacsira nem fèl deci tejet kène innod, hanem ehetnèl egy szendvicset.

2017. jan. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Már túl vagyunk rajta. :) a kislányom első tápszeres élménye :)

50 ml-t evett meg. Most fekszik és dumál sírás helyett.

Már az sem számít, ha kevesebb lesz a tejem, de nem akarom újra azt, hogy még ha nem is drasztikusan, de éhezzen.

2017. jan. 11. 20:46
 5/6 A kérdező kommentje:
És már alszik is :)))))
2017. jan. 11. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Na látod, ez a beszéd. :) Túl vagytok rajta, a baba jól lakott, Te is megnyugodtál. Biztosan tudod Te is, hogy jön a 3 hónapos növekedési ugrás, ilyenkor többet esznek, de a szervezetnek idő kell bla bla bla. De van egy pont, ahol elfogy a türelem. Nem biztos, hogy a tiéd, lehet, hogy a babáé. Ne legyen lelkiismeret furdalásod. Ez a szoptatás- fétis magyar baromság. Itt Ausztriában is támogatják a szoptatást, de tényleg TÁMOGATJÁK, és nem erőltetik. Nagy különbség. A francia nők alig fele szoptat. Az amerikai szakirodalom egyenrangú alternatívaként kezeli a szoptatást és a tápszeres táplálást.
2017. jan. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!