Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Vajon túletetem? A tapszeres...

Vajon túletetem? A tapszeres babákat nem szabad igény szerint etetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisfiam holnap lesz 7hetes,3700grammal született és most kb 5,2kg. Nappal 2-3orankent eszik nagyjából 150ml-t, éjjel 4-5-6orankent 120at. Nem sok ez egy picit? Az első kisfiam nagyon rossz evo volt, kb 4-5honaposan evett 150ml tapszert... A ti babaitok mennyit esznek/ettek ennyi idősen?



2017. febr. 1. 00:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A hízásra ne adj az én kislányon csak anyatejes volt 6 hónaposan a 3500 g-mos születési súlyát megháromszorozta több mint 10 kg volt.Aztán lassult a hízás üteme.Lehet ő ilyen típus.

A kérdés az hogy látod e mas tünetét a túletetésnek.

2017. febr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan rengeteg az az 5.2, ugyan már..az én babám többet hízott ennel az első két hónapban, pedig anyatejes volt. Harmadik hónaptól nagy mértékben lelassult. Ami a dobozon szerepel, az egy átlag. Az anyatejes táplálásra is van képlet, az is csak irányadó.
2017. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
80%

VAn egy képlet ami alapján láthatod sok-e amit megeszik én már nem emlékszem rá, nagy már a fiam, de a neten tuti fent van a képlet.

Vizet szoktál adni neki? Tápszer mellé az is kell, nem kell sokat innia vizet egyébként, de elvileg kell. Amúgy az enyém sem nagyon akart vizet inni, szoktak még teát, baba teát, cukor nélkül.

Nekem azt mondták hogy 3 óránként adjam a tápszert előbb ne, ha előbb éhes, akkor vizet adjak, mert nem jó a gyomrának. Persze nálunk más helyzet volt, bukós, hasfájós baba volt, de nagyon nagy étvággyal.

2017. febr. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Épp ezen gondolkodtam, hogy vajon ha anyatejes lenne, akkor is aggódnék, illetve akkor is hasonló válaszokat kaptam volna-e mint az elején ;)

Nem látom jelet tuletetesnek, csak a sullya miatt aggodtam. Nem bukik, kakija nem zöld, hasa nem faj!

Mégegyszer mindenkinek köszi!

2017. febr. 1. 09:27
 15/18 A kérdező kommentje:
Probaltam vizet is adni, iszik 10ml-t majd kikopi es keri a tapszert. Altalaban kibirja a 3 orat, de ha nagyon nem birja, en megetetem 2,5 ora mulva is. ( dokival beszeltem errol Ö mondta, hogy akkor etessem amikor ehes- kulfold)
2017. febr. 1. 09:31
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha éhes, akkor meg kell etetni.

Nekem az első gyerek tápszeres, a második anyatejes volt. 6 hónapos korukra ugyannyi cm és kg volt mindkettő, csak az anyatejes az első 3 hónapban többet hízott, a tápszeres sokkal egyenletesebben gyarapodott. A táblázat a dobozon egy átlagos súlyú babára van, ettől ehet kevesebbet és többet is.

2017. febr. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem kell víz külön a tápszer mellé, ordas nagy tévhit. Akkor kell majd, ha hozzátáplálod vagy meleg nyár lesz.


A képlet csak irányadó: 120-150ml/tskg.

Ennél lehet több is. (Kevesebb csak akkor, ha mellé meghízza a min-t.)

2017. febr. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy ne éheztesd! Egyen annyit, amennyit kér. 7 hetesen egyébként az én kisfiam 6x133 milit evett pontosan, amit a doboz írt, de tényleg ennyi volt az igénye, nem én számoltam ki neki. Hasonló volt a gyarapodása neki is, senki nem mondta, hogy gond lenne, enyhe utalások voltak csak, hogy látom jó étvágyú stb.. ahogy elkezdett mászni pláne járni nagyon lelassult a gyarapodása.
2017. febr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!