Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mira babavízzel kapcsolatban...

Mira babavízzel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Segít a székrekedésen?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisbabám és úgy tűnik refluxos. Már mindent próbáltunk amit a doktornő javasolt és amir olvastam hogy segíthetne de eddig csak a nutriton sűrítő vált be. Viszont arra gyanakszom hogy ez meg megfogja a székletét, próbáltuk elhagyni de sajnos az eredmény még több bukás.Mivel még kicsi más fajta sűrítőt úgy tudom nemnis kaphat. Jah azt kihagytam hogy anyatejes. Olvastam hogy a mira babavíz kimondottan székrekedésre hajlamos babáknak való, valaki használt ilyet, mik a tapasztalataitok vele?

2017. febr. 5. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A Mírát eleve 3 hónapos korig nem lehet adni.
2017. febr. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Általában meg sem isszák ezt a vizet. Rettenetes íze van. Egy próbát majd megér, de 3 hónapos kortól kaphatja.
2017. febr. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen anyatejesen nem minden nap kell kakilni.

A te étrendeden kell változtatni elsőnek.

Ezután vannak szirupok amik jók! Mira vizet 5 hónaposan sem itta meg a fiam.

2017. febr. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mivel hasfájós eleve oda kell figyelnemnaz étrendemre. Nem is aggódnék a kaki miatt, de láthatóan erőlködik kakilás közben sajnos általában eredménytelenül. Azonkívül a nutriton valamelyik babának megfogja a pociját, vszeg mi is közéjül tartozunk. A sűrítő viszont kell. Reméltem h valami jó tanácsot esetleg kapunk hasonló cipőven járó anyukától, de azt hiszem mostmár a gasztroenterológusnak fogok utána nézni. Azért köszönöm az információkat.
2017. febr. 5. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:

Gyenge kamillatea egy pici cukorral nekünk segített. (Gyerekorvos ajánlotta, a gyógyszertáros pedig kézzel-lábbal le akart róla beszélni)

2-3 naponta adtam neki 20-30 ml-t, ha szükség volt rá.

2017. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is reflux gyanús, 6 hetes. Nekünk a védőnő Gastrotuss nevű szirupot ajánlotta és bevált. Minden étkezés után kell adni a picinek büfiztetés után. Próbáld ki!
2017. febr. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A gastrotusst mi is próbáltuk, nagyon minimális szinten segített. Kamilla teát már én is adtam neki, segített is, csak az eltérő vélemények miatt nem tudtam h mennyit adhatok neki, gondolok itt arra amit pont írtál hogy 2-3naponta kaphat e egy kicsit.De marad ez a megoldás, ezek szerint nálatok is bevált.:-)
2017. febr. 6. 07:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!