Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetes kismama vagyok....

23 hetes kismama vagyok. Tegnap voltam orvosnál és azt javasolta, hogy egyenlőre hagyjam abba a Gravida szedését mert olyan nagy lesz a baba, hogy nem fogom tudni megszülni és én is sokat hízhatok tőle. Találkoztatok már ilyennel?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 19:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
56%
Én hallottam már ilyet! Nekem sokan mondták mikor terhes voltam,hogy ne szedjek sokáig vitamint mert nagy lesz a baba!
2013. ápr. 5. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Tök megijedtem,mondjuk valóban nagyobb a fiam súlya az ilyenkor szokásosnál állítólag,és én is elég sokat híztam.A Magne B6-ot szedhetem ugyanúgy de felírt a doki folsavval kombinált vas tablettát.
2013. ápr. 5. 19:15
 3/27 anonim ***** válasza:
37%
Nekem ezt a másikra mondta a doki, hogy ugye nem szedek Elevitet? Mondtam még a másikat sem. Erre mondta, hogy helyes. Vasat szedtem, C-vitamint, a magnézium tabiktól kivert a víz, azt nem is szedtem... :(
2013. ápr. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
67%
Hogy ez mekkora hülyeség... én még mindig szedem, most vagyok 35 hetes és nem nagy a baba, hanem teljesen átlagos. Sokan cáfolják már ezt a vitamintól nagy lesz elméletet. Czeizel Endre szerint is max. 300 grammal lesz nagyobb, ami lényegesen kisebb "baj", mint egy esetleges rendellenesség, pl. a jódhiányból következően.
2013. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Magne B6-al nincs problémám,mert 11 hetesen ügyeleten kötöttem ki nagyon erős vérzéssel és akkor javasoltak napi 3x1et.Később volt 1 alkalommal barnás folyásom és akkor meg is emelték 3x2re.Nem fáj a hasam,nem keményedik,minden ok.Tegnap azt mondta a doki,mikor döbbenten néztem rá,hogy a baba ilyenkor már teljesen ki van fejlődve és már csak nőnie kell.Bevallom,kicsit lelkiismeret furdalásom van,mintha "elvették volna" a babámtól s vitamint.Persze ezentúl sokkal több vitamint és ásványi anyagot fogok bevinni a szervezetembe.Csak az orvos javaslata furcsának tűnik.
2013. ápr. 5. 19:29
 6/27 anonim ***** válasza:
Végig szedtem vitamint, vasat és magne b6ot. Nekem ismerősök rémisztgettek, hogy mekkora lesz a gyerekem. 20 kg-t híztam a babával. 3580 grammal és 55 cm-vel született meg a fiam, és a kórházból -14 kgvel jöttem haza. Nekem 2 orvosom volt. Az egyik azt mondta, hogy sok a 20 kg hízás, a másik nem foglalkozott vele... Ha gondolod kérdezd meg a védőnőt, ő mit tanácsol, esetleg másik orvos tanácsát is kérd ki.
2013. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
32%
osztom azt a véleményt hogy nincs szükség terhes vitaminra 2 gyermekem van mindkettő egézséges pedig mindkettőt 30 felett szültem kis odafigyeléssel a táplálkozásban és nem lehet baj
2013. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
18%
Olvastam valahol, hogy többet között azért találták ki a terhes vitaminokat, hogy óriásbébik szülessenek. Nem hülyeség.
2013. ápr. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%

Miket nem olvasok, te szent ég...


Akkor most hogy is van ez?

Én végig szedtem vitamint, és 8 kilót híztam (57 kilóval kezdtem), és 3,3 kilós babám született. Nem lett óriás baba, és én sem híztam sokat.

Sógornőm dettó szedte, és a kislánya 2750 gramm lett, ő meg 11 kilót hízott (48 kilóval kezdte).

Most akkor ránk nem hatottak ezek az "átkozott" vitaminok?


Amúgy persze nem kötelező szedni. Egyél egészséges ételeket, és pont. Így is jó. Sőt, ezzel nem állnék le vitatkozni.

De nehogy már a vitaminok miatt legyen minden baba hatalmas.


Nagyanyám 5 kilós gyerekeket szült 60 évvel ezelőtt (anyukám és a bátyja - mindketten hatalmas bébik voltak). Vitaminkészítmény akkoriban nem volt, de szalonna annál inkább... :D

2013. ápr. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Ha mindenkinél máshogyan működik ez,akkor mire alapozza a doki?Nem is értem.Én is olvastam rémtörténeteket arról,hogy a terhesvitaminok óriási babákat eredményeznek.De gyakorlatilag már terhesség előtt 3 hónappal,és egészen szoptatásig javasolja a gyártó.
2013. ápr. 5. 21:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!