Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszeres babák tényleg...

A tápszeres babák tényleg gyengébbek lesznek az anyatejes társaiknál?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom szoptatni a 4 hetes babámat, kezdetektől 0 tejem van. 3 szoptatási tanácsadó, a gyerekorvos, és a védőnőm sem tudott segíteni. :(

Bűntudatom van, amiért nem tudom a legjobbat adni neki.

Azt olvastam, a tápis babák betegesebbek, gyengébbek lesznek később. Ez igaz lehet?


2018. jan. 20. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem feltétlenül.Genetikán és körülményeken is múlik.

Ne legyen bűntudatod.Táplálod a babád a lehetőségekhez képest a legjobb táplálékkal.

Koncentrálj a babázásra, ne arra amin nem tudsz változtatni.

Sok boldogságot!

2018. jan. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem!!!

Ne gyötörd magad, azt a babád is megérzi!!!

Lépj tovább és legyetek boldogok, ezzel adod neki a legjobbat!

Kislányom 3hetes korátol csak tápszeres. Most 3,5 éves köszöni szépen tök jól van, picit sem elhízott, sőt! Kisebb náthákon kívül még semmi baja nem volt, gyógyszert még sosem kellett neki adni.

2018. jan. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
84%

Tényleg jó dolog szoptatni.

De a kezdetektől tápszeren felnőtt 25 éves öcsém 190centi, izmos, és nem különösebben beteges, sose volt.

2018. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Tápszeres baba is lehet makkegészséges és anyatejes is beteges - az anyatej egy plusz védelem és tényleg a legjobb a babának, de nem csak ezen múlik. A gondoskodó, szeretetteljes baba-anya kapcsolat is nagyon immunizáló a statisztikák és kísérletek szerint, úgyhogy akkor hajrá ebben, a szoptatást pedig engedd el, ne süsse rá a bélyegét - sajnos néha akárhogy akarja az ember, nem úgy sikerül, ahogy tervezte.
2018. jan. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%

Szia.

Nyugodj meg, nem ez fogja befolyásolni!

Az én kislányom most 3 éves. Kezdettől fogva tápszeres volt. (Nem volt tejem)

Amíg nem kezdett el szeptemberbe bölcsibe járni, SOHA nem volt beteg. Pedig jártunk csiri-biri tornára, játszótérre, bnőm kisfiával is összejártunk.

Sőt mióta bölcsis, igazából 2x volt csak igazán beteg (láz és köhögés).

Gyengének nem mondanám, persze nincs szuper ereje, de egy átlag 3 éves szintjén mindenre képes. ;)

Úgyhogy ne hidd el, hogy betegesebb lesz.


Tudom, nehéz elfogadni. Nekem is nagyon nehéz volt feldolgozni a tápszerezést. De ne aggódj miatta! :)

2018. jan. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm Nektek! :)

Sajnos bárhol segítséget kértem, csak azt kaptam, hogy azért jimcs tejem mert nem jól csinálom, stb. Anyós is piszkál, hogy olyan nincs, hogy nincs tej, após szerint pedig beteges lesz ha nem kap anyatejet. :(

2018. jan. 20. 13:34
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy! Tesom tapszeres volt, en anyatejes. Igy 30 ev tavlatabol talan en meg betegesebb is voltam. Ne stresszelj ezen, te mindent megtettel! Rengeteg gyerek no fel tapszeren. A babadnak egy kiegyensulyozott anyara, szeretetre es gondoskodasra van szuksege! Tudom, hogy bant! Az en lanyom 9 honap utan ugy dontott nem akar tobbet szopizni, pedig tejem lett volna (fejni nem tudok). Tudom a ket helyzet nem ugyanaz, de engem is bantott, hogy van tejem es meg szoptatni szerettem volna, a babam viszont nem igy gondolta! Vannak dolgok, amik nem rajtunk mulnak, el kell engednunk!!
2018. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Az anyatej és a szoptatás előnyei vitathatatlanok. De tápszerrelis fel lehet nőni.
2018. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem látok összefüggést. A nagyobbik lányom anyatejes volt, most meg atópiás ekcémája van, a kisebbik hamar tápszeres lett, semmi baja, sokkal szívósabb is. Inkább a genetikán múlik minden.
2018. jan. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
A nagy kezdetektől tápszeres, a kicsi 5 hónapig volt anyatejes. Nem látok semmi küldönbséget közöttük. Amit benyel a nagy az oviban, pár nap, és megnyeri a kicsi, sőt a kicsinek 3 és 4 hónaposan is húgyúti fertőzése volt.
2018. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!