Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » A tápszeres babák tényleg...

A tápszeres babák tényleg gyengébbek lesznek az anyatejes társaiknál?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudom szoptatni a 4 hetes babámat, kezdetektől 0 tejem van. 3 szoptatási tanácsadó, a gyerekorvos, és a védőnőm sem tudott segíteni. :(

Bűntudatom van, amiért nem tudom a legjobbat adni neki.

Azt olvastam, a tápis babák betegesebbek, gyengébbek lesznek később. Ez igaz lehet?


2018. jan. 20. 13:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
40%
Nyilván van valami statisztikai eltérés, de késöbb te is látni fogod, hogy ugyanannyira betegesek a tápszeresek és az anyatejesek.
2018. jan. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
80%

Az én fiam is tápszeres, nekem sem volt tejem és már utólag úgy látom, hogy a stressz se segített azon, hogy megjöjjön. Pont a közvélemény, rokonok, védőnő meg doki keltettek bennem bűntudatot azzal, hogy csakis kizárólag a szoptatás előnyét hangsúlyozták. Szinte belebetegedtem abba, hogy nem megy a szoptatás....a gyerekem meg üvöltött, mert éhes volt.

Lényeg, hogy kisebb náthán kívül nem volt beteg. 3 éves, ovis. Tavaly szeptembertől egyszer volt hasmenése két napig, de azt a vírust nem nagyon lehet kivédeni.

Szóval nem ezen múlik. És ismerek szoptatott gyereket is, aki pici kora óta folyton beteg, és nehezen lábal ki a betegségekből.

Lényeg, hogy ne stresszelj rá! Ha nem megy a szoptatás, akármilyen okból, akkor kapjon tápszert a baba. Az a lényeg, hogy tápláld megfelelően. És a tápszer megfelelő táplálást jelent, ha nincs anyatej. Ennyi.

2018. jan. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
87%

3 hétig tudtam kizárólag szoptatni, 6 hetes koráig vegyesen, azota csak tápszeres. Most 20 hónapos és most volt először beteg. Azt hiszem ezzel megcáfoltam ezt a teóriát.

A régi tápszerek gagyik voltak, de most már tele vannak tápanyaggal, vitaminokkal, sokkal jobban hasonlítanak az anyatejre.

Ettől függetlenül azt gondolom, a legjobb az anyatej, de ha ez nem adatott meg, akkor se legyen lelkiismeret furdalásod, nem lesz gyengébb, betegesebb.

2018. jan. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

Gyengébb alatt mit értesz?

Való igaz, a nagylányom, akit nem tudtam szoptatni, 1 évesen nem volt egész 9 kg.

A kicsit tudtam szoptatni, 12 kg volt 1 évesen.


Viszont engem sem tudott anyum szoptatni, és én is 12 kg voltam 1 évesen.


Betegségek: Nincs különbség betegség szempontjából a 2 gyerek között, sőt, a kicsivel nezezebb, mert örökölte a bronchitisre, asztmára való hajlamot tőlem, és jobban elhúzódik egy-egy légúti betegség.

2018. jan. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%
Na látom megjött lepontozni valami szoptatásnélkülszaranyavagy egyed...
2018. jan. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek! Megnyugtattatok :)

Csak az a baj, mindenhol azt olvasnom, ha nem tudsz szoptatni az azért van, mert szar vagy, meg fejben dől el, nem szereted a babádat, stb. A szavak ereje ugye...

2018. jan. 21. 10:42
 17/20 anonim ***** válasza:
41%

igen. Természetes úton fogant, szelektálódott, nevelt gyermeknek több esélye van az egészségre. Ha mondjuk mindkét esetben minden más teljesen megegyezik.


Az anyatej tele van minden jóval: az alapvető tápanyagokon túl őssejttel, probiotikummal és még ki tudja mi mindennel!

2018. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%
Van egy 2,5 évesem, 8 hétig cicizett. Okos, erős, olyan izomzata van, hogy csak na. Ősszel volt először beteg, 3 napos láza volt, ami 2 napig tartott. Most januárban az egész család lebetegedett (nátha), kivéve a 4 hónapos babánkat, aki szintén 100% tápszeres már.
2018. jan. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nővéremnek se volt sajnos egy csepp teje se. Lassan 3 éves lesz a kisfia és egyetlen egyszer sem volt beteg úgy, hogy 8 hónapos kora óta jár bölcsibe. Én jobban hiszek abban, hogyha sokat viszed társaságba erősödik az immunrendszere és ellenállóbb lesz a betegségek ellen.
2018. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

4. hónapot tölti a kisfiam, és csak tápszeren élt eddig, nagyon kevés volt az anyatej amit adhattam neki.


...és szuperül fejlődik, minden rendben vele!

2018. febr. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!