Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Neocate utáni tej bevezetés?

Neocate utáni tej bevezetés?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 hós kora óta neocate tápszert iszik, háziorvos, gasztroenterológus javaslatára. Oka az volt, hogy nem bírt vagy nagyon nehezen nagy erőlködésekkel kakilni, illetve nagyon hasfájós volt, és milumil,beba,humana tápszerekre is így reagált.

Most 9 hós, milumil ha2 optimát írt fel neki a háziorvos tej alapú tápszer bevezetésére. Ugyanolyan hasfájós lett, nehezen kakilt. Ezután megint egy újabb tápszert írt fel neki a beba ha sensitivet. Neocate tapasztalt szülők, ti mit tennétek? Kiváltsam megint a bebát??



2018. jún. 13. 11:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem értem a háziorvost. Gasztros szavára adok csak. 1 éves koráig javasolja a Neocate-t, aztán terhelünk tápszerrel, az ő javaslatára és bármilyen panasz esetén hozzá fogunk visszamenni.


A helyedben meg a gasztroenterológussal beszélnék akár telefonon, szerintem folytatni fogjátok a neocate-et de majd ő megmondja. Előbb lássa a gyereket.

2018. jún. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
1 hónapos korában jelenkeztek a tünetek (hasfájás, bukás, véres hasmenés, fogyás). Szerencsére a megye legjobb gyerekorvosához tartozunk, aki rögtön azt mondta tejfehérje allergia és tejcukor érzékenység áll a háttérben. Felírta a Pregomint, majd pár nap múlva vissza kellett mennünk, hogy van e változás. Nem volt. Mondta, hogy a Neocate lesz a megoldás, de ahhoz javaslat kell, csak gasztoenterológus írhatja fel először. Így is történt. A javaslatot odaadtuk a gyerekorvosnak és mindig mikor kellett felírta a Neocatet. Ez nem olyan dolog, hogy ő gondol egyet és tápszert váltat. Nekünk egy év múlva kellett visszamenni a gasztróra, mert 1 éves korig adnak javaslatot a Neocatera, utána már teljes árat kell fizetni. 11 hónapos korában (gasztoenterológus korábbi utasítására) megkezdtem bevezetni a Pregomint. 2 hétig itta, tünet nem jelentkezett. Innentől kezdhettem el bevezetni a HA tápszert. Szintén 2 hét eltelte után pedig a tejtermékeket. Majd vérvétel következett, mely kimutatta, hogy nem áll már fennt az allergia (bevezetés=terhelés hatására sem). Ez egy hosszú folyamat, nem lehet egyet gondolok és váltani. Mondjuk én mikor mentem tápszert íratni mindig megkérdezte a gyerekorvos, hogy milyet. Tőled nem? Hogy jutott egyáltalán eszébe ilyesmi? Szörnyű kínokat élhet meg a gyerek, az én kisfiamnak is gyulladásban voltak a belei. Eszedbe se jusson kiváltani. Gondolom van javaslatot, ha meg nincs menjetek vissza a gasztróra.
2018. jún. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A háziorvost én sem értem, azt mondja normálisak ezek a tünetek...biztosan nem fogom szenvedtetni a gyereket újra..

2.-es válaszoló: Nem kérdezte tőlem hogy milyen tápszert írjon, de van javaslatunk 1 éves korig szerencsére.

Vissza fogom vinni a gasztróshoz , én is így gondolom, köszönöm mindenkinek a megerősítést!

2018. jún. 13. 15:26
 4/5 A kérdező kommentje:
Annyit megkérdezhetek ki a háziorvosotok, merre van ő? Mi Szegeden vagyunk, de erősen gondolkodok orvos váltáson, más gyereknél sem vett észre érzékenységet pl.
2018. jún. 13. 15:30
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, mi nyíregyháziak vagyunk így ebben nem tudok segíteni.


Fb-on lépj be: tejallergiásokat segítő csoport, biztosan lesz aki tud ajánlani nektek háziorvost, aki nem szól bele a szakorvos dolgába.

2018. jún. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!