Mennyi tapszert kapjon 3 hetes kisfiam?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes, tapszerrel etetem.

A tapszer mennyiségével kapcsolatban több orvos és a védőnő is eltérő tanácsokkal látott el bennünket, így már nagyon bizonytalanok vagyunk pontosan mennyit kapjon a fiunk.


4,1 kg-val született, jelenleg 4,3 kg.

100 ml tapszert kap egy etetes alkalmával. Körülbelül 600-630 ml-t eszik meg egy nap.


A kérdésem az lenne, megfelelő e neki ez a mennyiség? A tankönyvi álláspont szerint még ez a 100 ml is sok neki a súlyához képest, viszont sokszor azt látom rajta, hogy még enne, de mikor többet adtunk neki fajt a hasa.

Így nem tudom már eldönteni mi lenne számára a legjobb, hogy jól is lakjon, de a hasa se fájjon.


Előre is köszönöm a segítséget!


2018. jún. 21. 11:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A gyerekedet nézd ne a tápszeres dobozt. Ha úgy látod, hogy ez a mennyiség most jó neki, ne variálj, maradjon így. Ha éhes még, emeld az adagot. Az enyémek sokat ettek pár hetesen, a védőnő nekem esett, hogy túl etetem őket, aztán megkértem, hogy akkor magyarázza el a pár hetesnek, hogy bocsi, a doboz szerint sokat eszel, mostantól keveset fogsz kapni... Onnantól befogta a száját én meg úgy etettem őket ahogy kívánták. Éhes gyerek nyűgös-nem alszik, miért "éheztessem"...
2018. jún. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!