Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Miért érzem, hogy rossz anya...

Miért érzem, hogy rossz anya vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap lett egész pontosan 1 hónapos a babám és úgy tűnik,hogy eddig tudtam szoptatni,mert már több napja alig van tejem. Eddig anyatejes pótlást kapott,mert volt annyi,hogy tudtam fejni neki,mivel mellről sosem ette meg az adagját,csak órákig lógott rajta,alig evett valamit,aztán mikor leraktam,20 perc múlva üvöltözött az éhségtől. Már attól rosszul éreztem magam,hogy cumiból adtam pótlást neki,mert olyan szinten lenézett érte a védőnőnk,mintha megöltem volna valakit. Állandóan azzal jött,hogy fejni a legkényelmesebb megoldás,amit nem igazán értek,mitől lenne kényelmes egy cirka 1 órás szoptatás után éjnek évadján még + 1-2 órát izzadni,hogy meglegyen az adagja. Csakhogy már fejni sem tudok,néhány napja annyira elapadt a tejem és nem értem miért,pedig már annyi mindent próbáltam,sokkal többet kezdtem enni,szinte egymás után döntögetem magamba a tejfakasztó teákat és semmi. Ez akkor a legijesztőbb,amikor éjszakai etetés van,mert mi van,ha egyszer teljesen elfogy,éjjel mit csináljunk egy éhes babával? Szóval kitaláltam a tápszeres pótlást,mert nyugodtabb lennék,ha lenne egy "b" terv,nem adnám fel a szoptatást,csak annyi,hogy ha úgy látom,hogy nem elég neki,ahogy eddig,akkor utolsó lehetőségként merülne csak fel,de annyira tartok a sok lenéző tekintettől,a védőnőm már azon is kiakadt,hogy az anyatejet cumisüvegből merészeltem adni neki,hiába mondtam,hogy attól még szoptatok is előtte mindig. Volt valaki,aki hasonló helyzetben így érzett? Tényleg olyan borzasztó lenne,ha kapna tápszert is?

2018. júl. 2. 13:41
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat. Igen,elég pár megértő szó és máris jobban érzi magát az ember. Férjemmel megbeszéltük a dolgokat,a kislányommal pedig imádjuk egymást.

Utolsó,mint mindenben a gyereknevelésben is vannak probpemak,DE ezek tartanak kb fél-1 óráig,aztán jön a gyereked át ölel,ad egy puszit és az ölébe bújik,akkor is ha előtte "össze vesztetek" márahogy egy 14 hónaposnak össze lehet.

Ha csak vigasztalod ezzel magad hogy a babák milyen problémásak és nem éri meg,akkor ezzel becsapod magad,mert ezerszer több örömet adnak. Ha tényleg nem való neked gyerek akkor pedig nagyon jó H felismerted ezt tudatosan

2018. júl. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem borzasztó, sőt vannak esetek, mikor kifejezetten jó dolog, pl az én esetemben is. Ha visszamehetnék az időben, nem kínoztatnám magam 4,5 hónapig. Nálam is jöttek a jobbnál jobb tippekkel, de egy idő után közöltem, hogy tartsák meg maguknak, van nekem elég bajom. Nem bírtam sírás nélkül felkelni az ágyból, felemelni a fiamat, levinni a babakocsit a lépcsőn ( csak 5 lépcsőfok), nem bírtam egyedül fürödni, nem bírtam lehajolni. Ha mentünk este fürdeni és levettük a kötést valami sárgás, bűzös cucc folyt ki a hasamból, ami mindemellett iszonyúan fájt is. Ezek mellé, ha okoskodtak volna az emberek, tuti szájon vágom őket. Egy hétig bírtam, akkor kerültünk vissza a kórházba nyílt alhasi sebbel és 40 fokos lázzal. A fiam véres tejet evett, a csecsemősök ordítottak velem emiatt, minden nap jöttek és sírásig nyomkodták a hasfalamat. Zokogva kértem a férjemet, hogy menjen be a gyerekorvoshoz és kérjen tápszert, ha nem ad (ezt kizártnak tartottam) menjen be a gyógyszertárba és kérjen bármilyet, ami újszülött kortól jó. A fiam konkrétan "ujjongott", mikor végre kapott enni. Egy hós volt, mire visszanyerte a születési súlyát. 12 hét volt, mire összezárult a sebem és elviselhető volt a fájdalom is. Ha nem szoptatok, esélyes, hogy előbb megtörténik. Minden szopi után pótlás volt, 4,5 hósan elégelte meg a fiam, akkor lett teljesen tápszeres. Ma holnap 7 hós, mindent kíváncsian megkóstol, megesz. Értem én, hogy az anyatej a legjobb, de lássuk be, ha az anya beledöglik, nincs értelme. Azt a gyereket, akit 9 hónapon át hordott a szíve alatt az anyja, 10 órát vajúdott vele, majd szívhang hiányában felnyitották, kipakolták minden bélszervét, hogy megmentsék a fiát, illenék is felnevelni. A babáknak anyára van szüksége, az másodlagos, hogy mivel táplálod. Mint írták előttem, szerencsések vagyunk, hogy olyan korba szülhettünk, ahol van egészséges alternatíva a táplálásra. Nyugodj le, tedd annyiszor cicire, amennyiszer csak kéri. Legyen otthon tápszer is, cumisüveg is és tojd le mit mondanak mások. A védőnő innentől csak havi egyszer megy ki, mond hogy szoptatod és kész. Jelenleg nekem annyira kézenfekvő a tápszerezés, illetve a sikertelen, fájdalmas 12 hét, hogy elképzelni sem bírom, hogy a következő babámat a mellem közelébe tudom engedni. Ha ezen nem tudok túllépni addig, lelkiismeret furdalás nélkül fogok neki tápszert adni, akkor is, ha a világ szerint egy önző dög vagyok.
2018. júl. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!