Reflux bukás nélkül?

Figyelt kérdés
Picikém 5 hetes múlt,2 hét alatt körülbelül 5-6x produkált fulladás szerű tüneteket.Ilyenkor elvörösödik,mintha öklendezne és nem kapna levegőt egyszerre.Eddig a leghosszabb ilyen "fuldoklás" maximum 10-15 másodpercig tartott.Mondanom sem kell a frászt hozza rám.Védőnő szerint ez csak a nyáltermelődés beindulása,teljesen természetes(!!!)hogy így reagál rá mivel még nem tud mit kezdeni vele.Egy orvos viszont refluxra gyanakszik,de az én babóm nem,vagy csak nagyon nagyon ritkán bukik és minimálisat.Teljesen tanácstalan vagyok. Hasonló helyzetben lévő anyukák tapasztalataira lennék kíváncsi.Nektek mi segített??Egyáltalán kettő közül melyik lehet ez?:(
2018. aug. 1. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
A fogzás miatti nyálzás inkább olyan 3 hósan szokott beindulni (bár lehet nálatok hamarabb), viszont aki babákat láttam, azok mind kifolyatták olyankor. Nekem gyanúsabb, hogy ilyenkor visszanyeli, amit bukna. Nem csuklik sokat? Az utalhat gyenge gyomorszájra. Ha még nem tanácsolták, próbáld etetés közben is büfiztetni (ha szoptatod, ciciváltáskor) és többet függőlegesben tartani utána (20 perc). És aludjon hason. Hátha ennyi elég lenne.
2018. aug. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nekünk pontosan ilyen volt, nagyon ijesztő, és néha percekig csinálta a kislányom, nem bukott sokat, beba ha ar tápszert kaptunk, attól jobb lett és 3 hónapos korában teljesen elmúlt a refluxa.
2018. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%
Az én fiam is refluxos. Tápszeres is, ő Milumil AR optimat eszik, nagyon bevált, nincs érzékenysége így nincs szükség HA tápszerre, illetve annyira keserűek is, hogy minden bizonnyal meg se enné. Ilyen IP-címek öklendezett ő is sokat, de ő bukott is. A legkritikusabb időszak másfél hónapos kortól fél évesig míg mászni nem kezdett. Szeretett hason játszani, de az csak elősegítette a bukást. Illetve az ilyen dolgok is erősítettek rajta, mint infacol, espumisan, nurofen, fogzáskönnyítő gélek. 10 hónapos, jelentősen javult a dolog, de még mindig vannak rosszabb időszakok.
2018. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
73%
Amikor feljön a bukás, de nem mindig folyik ki a szájukon, hanem visszanyelik. Néhány hetes volt a babám, amikor a gyerekorvos mondta, hogy épp most bukott, én meg csak lestem, hogy miről beszél, nem folyt ki semmi. Én se tudtam, hogy ilyen is van, hiszen többnyire kifolyik. Ezt nyelheti félre.
2018. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló! Rengeteget csuklik,egy nap körülbelül minimum 7x,van hogy hamar elmúlik de van,hogy eltart akár 20 percig is.

Beba pro 1-et kap,minden más megfogta a hasát :S

Napközben legtöbbet hason alszik,éjszaka pedig az oldalán.

Lehet buta kérdés lesz,de ettől a vissza nyeléstől ugye nem fulladhat meg??Lehet túlaggódom,de első babás anyuka vagyok.

Köszönöm a választ mindenkinek!:)

2018. aug. 1. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!