Narancs223 kérdése:

Tápszer vagy anyatej?

Figyelt kérdés
Érvek és ellenérvek mit tapasztaltatok, nagyon szorulásos babám most csak tápszert kap, előtte vegyesen kapta anyatej és tápszer, tapasztalatok alapján nálatok volt hasonló hogy az anyatejtől rosszul volt de a tápszertől nem? Lelkiismeretfulldalásom van de most tesztelek egy hetet addig lefagyasztom ami van.

#tápszer #anyatej #szorulásos baba
2019. jan. 26. 11:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Neked kell olyat enned ami nem okoz a babának hasfájást. Ki kell tapasztalni! Hüvelyes , csípős, savas, túl fűszeres ételek okozhatnak a babánal ilyeneket. De a legjobb amit tehetsz a szoptatás. Babának BioGaia espumisan csepp adható, de ha lehet inkább szoptass. Én össze tettem volna a két kezem ha lett volna elég tejem.
2019. jan. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Szorulás a tápszertől van, nem az anyatejtől. A tápszert tedd el, kezdj el kizárólag szoptatni, el fog múlni a szorulás.
2019. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Bio gaia , espumisan, gripe water és infacolt adtam a hasfájás nincs se táptól se sima tejtöl csak a.rettenetes szorulás .. amúgy szoptatni nem.tudtam.lefejtem mindig és odaadtam neki mert állandóan köpködte ki és.sírt és.nem tudta kiszivni rendesen utána mindig fejtem közbe.amint kideeült most az ok is ... hogy félre húz és feszes a nyaka is a picinek... csak se védőnő se doki nem tájékoztatott róla 🙁 én vittem el tornára a hasa miatt nem is ez a lényeg csak egy ismerős mondta hogy megoldódott a baja hogy nem adott neki anyatejet addig meg borzalmasan orditott a gyerek ezért gondoltam hogy csinálok egy kis felmérést 😕
2019. jan. 26. 12:10
 4/15 A kérdező kommentje:
Evésre figyeltem, ha csak nem valami alap fűszerre érzékeny ki tudja 😕
2019. jan. 26. 12:12
 5/15 anonim ***** válasza:
1# vagyok mennyi idős a baba? 3 hónapos kórtól a Leavolav szirup adható. Nekünk be vállt. 1,5ml adtam rá 2 órára jött is a kaki. Meg szünt a szorulás.
2019. jan. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
7hetes, igen tudom a szélcső meg a laevolac meg a kamillatea tanácsolták de átmeneti megoldás volt mindig de tényleg a simán szélcsövezéstöl nem.jött semmi csak a kínlódás a vörös fej stb... inkább elaludt mint hogy kinyomta volna de tényleg 😕most nekem mondta a baba tornán a hölgy hogy lehet hogy mivel a lábai állandóan alapból felhúzva volt és feszes talán azért nem tudta használni a hasizmát, nagyobb baba ultrahangon láttuk hogy nagyon nehezen fért a hasamba lányom is 58vmel született ő 57 nagyobb súlyokkal.. na de tényleg lekínlódtuk 2hetes kors után folyamatos szorulása volt persze ha 100% anyatejes lett volna.akkor.normális.ha kevesebbet kakil de hogy nem csak anyatejes azért volt furcsa ( csökkentett laktózos tápból a 3. Teszteljük épp) volt már sima de az se vált be és minden doki mást mondd ezért lennék.kiváncsi a tapasztalatokra hátha volt valaki hasonló cipőbe hogy ez a megoldás vagy mi volt
2019. jan. 26. 12:26
 7/15 A kérdező kommentje:
7hetes *
2019. jan. 26. 12:27
 8/15 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk is a tápszer oldotta meg a szorulást. (Le leszek pontozva :D)
2019. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Vannak olyan anyatejes babák akik egy hétig se kakilnak. Első babám szintén vegyesen evett, és emlékszem hogy volt egy idő mikor nem birt kakilni, igy lázmérőztem. De nem sokáig tartott, valahogy megoldódott. Mondjuk nekem nem volt sok tejem, igy inkább tápszeres volt.

Védőnő nem tanácsolt valamit?

Én lányom is c tartásos volt, a dévény torna megoldotta.

2019. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem 6bol 3c volt teljesen tejes szóval pont fele fele, nem képzeld, küldtem a dévényesnek videót és hétfőn egyeztetünk.. szomorú hogy nem szól se gyerekorvos senki mi meg el voltunk foglalva a kaki gonddal is szóval az is zavar hogy most vettük észre.. 😕
2019. jan. 26. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!