Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tárolhatom igy a tápszert?

Tárolhatom igy a tápszert?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam hogy egy napi adagot előre be kevernék hideg vízzel és hüttőbe tárolnám és evés időre melegitenék annyit amenyit igényel ha maradna természetesen lefolyóba menne. Nem tudom hogy ezt lehet e így. Eddig mindig evés elött kevertem be és melegitettem meg illetve amit nem evett meg az ment a lefolyóba.

2019. márc. 10. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
44%

“hüttőbe”

😳

Jézusom...

2019. márc. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha biztosra akarsz menni es a legjobbat akarod, akkor frissen keszited. Nem ajanlott bekeverni elore a tapszert, hiaba kevered hideg vizzel, onnantol kezdve, hogy bekevered szaporodnak benne a bakteriumok.

Egyebkent hideg vizben az oldodassal is gond lenne, elvileg 40 fok koruli vizben oldodik fel tokeletesen.


Osszessegeben a bekevert tapszert melegiteni tovabb tart szerintem, mint frissen kesziteni, mert mikrozni nem lehet, max forro vizbe allithatod, vagy etelmelegitobe teheted, a hutos 5 fokrol ehhez kell vagy 10 perc szerintem...

A sima vizet meg megmepegitheted pillanatok alatt, utana bele a por es kesz is a friss tapszer.


De miert szeretned igy csinalni?

En pl vizet forralol reggelente, felet hagyom kihulni, masik felet termiszban tartom. Ha ehes a gyerek, akkor a kettobol ontok ossze a cumisuvegbe, hogy pont jo legyen, bele a por es kesz. Egy perc sincs az egesz.

2019. márc. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Szia. Én így csináltam. A kórházban is reggel megcsinálták az egész napi adagot egyszerre és abból töltögették 3 óránként az adott mennyiséget.
2019. márc. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A #3-as hiába van lepontozva.. A kórházakban tényleg így csinálják.

Viszont ennek ellenére én a frissen készítés híve vagyok. Szerintem is gyorsabb frissen elkészíteni.

Mi sok tápszert kipróbáltunk. És láttam, hogy totál eltérően tudnak oldódni. Van amelyik hideg, vagy langyos vízben csomós lesz. Van olyan ami remekül oldódik szoba hőmérsékletű vízben is stb.

Szerintem is gyorsabb frissen készíteni. Én termoszban tartok friss forralt vizet, és egy másik üvegben lehűlt forralt vizet, (vagy babavíz) és rögtön fogyasztható hőmérsékletűre tudom készíteni.

2019. márc. 11. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Egy fenét hideg vízből kutyulják ki a kórházakban! Ugyanúgy forralt, majd 40-re visszahűtött vízből, amit utána gyorsan hűtőhidegre hűtenek bekeverés után.

Annyi igaz csak, hogy előre megcsinálják az egész napit, de...

az olyan is. Már ami a fogyaszthatóságot illeti. Pillés, darabos, állott.

A kórházban se azért csinálják, mert így a legjobb, hanem mert nekik így a legegyszerűbb.

2019. márc. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az nem jó megoldás! Azt hiszem 2 óránál tovább nem is lenne szabad hogy álljon. Mondok egy egyszerűbb módszert amit én éjszaka valamint ha elmegyünk valahova könnyen tudom alkalmazni. Termoszba forralsz vizet, egy másik üvegbe öntesz felforralt lehűtött vizet. Na most nekünk van egy régebbi cümisüvegük abban mérjük ki és keverjük hogy megfelelő hőmérsékletű legyen. A cumisüvegébe pedig bele mérem a tápszert. Néztek már hülyének mikor megálltam az utcán és méregettem a vizet😂 de fel kell találni magát az embernek :)
2019. márc. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Senki nem mondta, hogy a kórházakban hideg vízből csinálják. Csak annyit mondtunk, hogy ott is bekeverik előre az egész napi adagot, nem kell kiforgatni. Nekem nem volt olyan tapasztalatom, hogy pillés, darabos vagy állott lett volna, pedig jó pár napig kapott ott tápszert a fiam.
2019. márc. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Gyerekkorhazban dolgoztam megyeszekhelyi klinikan. Reggel elore elkeszitve kaptuk a tapszert az aznapi ( 24 oras - masnap reggelig ) adagot. Nem lesz semmi baja

De neked otthon kitelik tan az idodbol annak az EGY babanak frissen megcsinalni.

2019. márc. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!