Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Tápszeres étvágytalan babás...

Nusy83 kérdése:

Tápszeres étvágytalan babás anyukák! Segítség! Mi tévő legyek hogy jobban egyen a babám?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Adott 1 3hós (3.100fszül.,49cm most 5,800g 57cm) kislány akinek az étvágya folyamatosan csökken nem hogy nőne. Többször is kértem segítséget hugyuti fertőzéssel kapcsolatban és innen indult igazából az étvágy romlás is. Azóta viszont már ez nem áll fent 3szor is volt ellenőrizve mindíg negatív lett a lelet. Eddig Millumil HA Startot evett most mivel a dokinak sincs ötlete Beba HA sensitivet próbálunk nem sok sikerrel.A napi adagjai 850ről szépen lassan 600-700közöttire csökkennek ennyit evett 1,5hósan és még most is lefele megy. A védőnőm azt mondta h ne izguljak rajta mert hítik de ez még kb 2 hete volt amikor 850-750között evett. Most áttértem 4óránkénti etetésre mert ha hamarabb kínálom csak ordít az elejétől de itt is sirdogál ill 130-140től több nem megy erővel meg nem akarom. Setleg járt már vki hasonló képp? Mi volt ott a gond? Helyesírást kérlek ne nézzétek! A válaszokat előre is köszönöm

2019. máj. 4. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem már a pontos elvárt adagokra, de amit leírtál nem tűnik vészesnek és szépen hízott is, 3 hó alatt majdnem a duplájára, az én lányom se evett annyit, mint ami a tápszeres dobozra van írva, ennek ellenére a testsúlya alapján már szinte túlsúlyosnak számít.
2019. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Felesleges a para, ha hízik, ráadásul jelenleg jó kis kerekded lehet. Majdnem 2 hónapos kisfiam 59 centi és ehhez "csak" 4700 gramm és még így se sovány, a tiéd meg kevesebb centihez 1 kilóval több.

Amúgy ráadásul még meg is issza a tiéd az előírtat, mert 120-150 ml/tskg az ajánlás.

700 ml/120 ml/kg pedig 5,83 kg

2019. máj. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs semmi gond. Kislányom lassan 8 hónapos de nagyon ritka mikor megeszik 130-140ml-t. Mindig is kevés tápszert evett, ezzel ellentétben a püréből elég sokat megeszik, valószínűleg finomabb 😀

Ő is mindig keveset evett de azt mondta doktornő hogy amíg a súlya jó addig egyáltalán nem kell aggódni :)

2019. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi válaszokat igazából szerintem semmi nem nyugtat meg 😅 igazi para mami vagyok(első gyerek 5évet vártunk rá). Főleg azért ez a nagy felhajtás mert péntek óta indult ez a probléma hogy ha enni kelett volna üvöltött és mindenki a környezetünkben ezzel van h keveset eszik egyedül a védőnőm nyugtat h annyit eszik ami kell neki. Csak baromi ijesztő mikor pl.: 5-6 órát alszik este és csak 50milit eszik meg és ezután reggel meg 4óra elteltével is csak 100milit eszik azt is úgy hogy elötte bömbizik10percet ha csak eteni próbálom.

Remélem hogy igazatok van és ennyi neki bőven elég🙏🏻

2019. máj. 4. 14:12
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én akkor Start helyett az 1-es tápszerre váltanék, és HA helyett simát, mert az kesernyésebb, kevésbé ízlik neki. Persze ha allergia veszély miatt kell a HA akkor nem írtam semmit :) Én kislányom is 3 hónapos, több fajtát is kipróbáltunk, volt amelyiket 1 korty után kiköpte( osztrák Milupa Milumil Pre és Hipp Comfort), volt amiből meg semmi nem volt neki elég (Aptamil Ha Pre) :D Most Aptamil Profuturát kap, ez eddig ízlik neki, napi 6x150 ml, néha több néha kevesebb.
2019. máj. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Át tértünk a 4 óránkénti etetésre így a 130at szépen megeszi meg néha 1-2 160 becsúszik de igazánól mint fentebb is írták jó húsban van így reménykedem benne hogy a 700-600közötti mennyiség elég.

Köszi a válaszokat!

2019. máj. 6. 21:17
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg ha nagyon aggódsz kérj egy vérvételt. A vashiány is tud étvágytalanságot okozni.
2019. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Volt más okból kifolyólag vérvétel de azt mondták (2hós volt) hogy élettani sajátosság még hogy vérszegény meg nem kóros. Azóta amúgy voltunk a3hós státuszon 6kg úgyhogy kakázok innentől a kg*150milibe mert így is hízik ezek a számolások is csak arra jók hogy rájuk parázzon az ember lánya. Innentől már csak az ő igényeit nézem ha èpp napi 500mili akkor annyi lesz megtömni úgyse tudom 😕 Amíg jó kedvű meg pisil kakál nagy baj csak nem lesz.
2019. máj. 10. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!