Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Aki nem akart szoptatni, de...

Aki nem akart szoptatni, de nem akarta a dokinak kerek-perec megmondani az mit talált ki, hogy morgás nelkül felírja a tápszert?

Figyelt kérdés

Köpködő,mocskolódó,firtató kérdésekre nem reagálok.

Köszönöm



#is írj
2019. máj. 12. 17:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%

Mindkét gyerekemnél kérés nélkül kaptam az egyébként anyatejpárti dokitól az első látogatásnál, hogy vészhelyzet esetén legyen. (Jó is jött, mert az egyik mellől kórházba kerültem, akkor rohant apa kiváltani, még jó, hogy épp nem járt le a recept.)

Ha csak lelki oka van (félelem, undor) annak, hogy nem akarsz szoptatni, érdemes lenne pszichológust felkeresned mindkettőtök érdekében... Ha testi akadálya van, azt szerintem mindenki elfogadja morgás nélkül.

2019. máj. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Az értelmes válaszokat köszi. Kicsit kepmutató azt firtatni miert nem mondom el a dokinak. Eleg az itteni valaszokból kiindulni. Ez külföldön nem téma,itt meg divat szétszedni az embert a sok frusztralt anyának. Nem hat meg. Egyszer már szoptattam,akkor megfogadtam soha többet.az alakomnak ehhez semmi köze.Én nem ettől vagyok jó anya,a gyerekem.annyk tart,nem idegenek véleménye fogja ezt eldönteni.
2019. máj. 12. 19:03
 13/26 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudjuk a hátterét, miért nem akar szoptatni. Én szoptatok, de konkrétan depressziós voltam tőle két hónapig, a mai napig nem tudom megmagyarázni miért, de sokszor sírva szoptattam, annyira kivoltam tőle, már a gondolattól is. Szerencsére 3 hónapos kora után elmúlt ez az érzés. Most meg kőkemény mindenmentes diétát kell tartanom, mert tejallergiás, de minden más allergénről is letiltottak, egy kocka csokit sem ehetek meg, vagy egy pohár joghurtot, mert másnap véres széklete lesz tőle. Arról nem beszélve, hogy bezár minket a lakásba, mert egy-másfél óránként szopizik, és cicin alszik el, sehova nem tudunk kimozdulni, nyilvánosan meg nem merek szoptatni, gátlásos vagyok ezen a téren. Az elmúlt hónapok során sokszor megfordult a fejemben, hogy hagyom a francba az egészet, aztán mindig összeszorítottam a fogam és kitartottam, de megtudom érteni, ha más ezt nem akarja/bírja.


Kedves Kérdező, a dokinak ehhez semmi köze, kérjél és felírják vagy megveszed teljes áron a patikában/drogériában. Nekem sürgősségi császárom volt, ötödik napon lett csak tejem, harmadik napon pótlást kapott, annyit fogyott, receptekkel hagytuk el a kórházat, a gyerekorvosunk is kérdezte látogatáskor, írjon-e fel, semmi szégyellnivaló nem volt ebben.

2019. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen utolsó :)
2019. máj. 12. 19:20
 15/26 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is legyél őszinte az orvoshoz, ne húzzátok egymás idejét. Sokféle segítség és tanács van olyanoknak, akinél vmilyen szoptatási nehézség van.

Ha egy ilyet említesz, akkor ha jó orvos, akkor próbál segíteni, és elindul egy hazugságlánc.

Miközben a mögötted váró páciensnek meg szüksége lehet erre az időre vagy Neked is lehetnek valódi kérdéseid is.

2019. máj. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
72%

Jesszusom, rendesen én szégyellem magam a sok vérmami miatt. Undorító, amit egyesek itt leművelnek! És akkor ezek meriik magukat “jó anyának” titulalni, csak mert ők szoptatnak.. Te jó eg. Az se normális, aki szerint a jó anyaság a szoptatason múlik. Baromira nem azon múlik!! Engem sem szoptattam anyum, mégis elválaszthatatlanok vagyunk, ellenben van egy barátnőnk, akinek az anyja hasonlóan korlátolt szoptatásb*uzi volt, 3 évig szoptatta barátnőnket és lám, mégis rettenesen rossz a viszonyuk. Semmenyire sem múlik a jó anyaság a szoptatason. Lehet egy nő pocsék, szar anya úgyis hogy szoptat és csodás anya úgyis, hogy nem szoptat. Nem értem hogy veszi bárki a bátorságot, hogy szaranyázzon egyből ismeretleneket, csak mert az nem az ő elveit vallja.

Senkinek semmi köze ahhoz, h ki miért nem szoptat! Magánügy! De látható, mennyire elfogadóak a magyarok... Semennyire, csak a rosszindulatúskodás és a mocskolódás megy, semmi más! És akkor csodálkoznak, ha az ember inkább egy mondvacsinált okot akar mondani. Hát nézzetek magatokba, pont ezért. Mert annyi elfogadás van bennetek, mint egy darab kőben, vagyis bocsánat még egy kőben is több megértés és empátia van.

2019. máj. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
78%
Én ugyan szoptatok, de azt tudom, hogy a mi dokink ezzel nem foglalkozik. Szóval mondod, hogy nem szeretnél és ír receptet, nem kell ezt túl komponalnod. Amúgy szabad orvosválasztás van beszélj az anyukákkal esetleg a védőnővel melyik orvos lazább ezen a téren és azt válaszd a babádnak. Én is szoptatás párti vagyok, szerintem sem kéne megvonnod a gyerektől legalább az előtejet, de ez egyéni vélemény. Nyílván van rá okod, én is ismerek olyat, akinek ez nem megy, nyílván van ilyen. Ha már van gyereked akkor nyílván volt olyan élményed, ami meghatározza ezt a döntést. Az olyanokat nem értem, aki első szülő anya és úgy fújja, hogy ő nem fog. Nyílván az is az ő dolga, de az más kategória. Úgy viselkednek itt egyesek, mintha az ő gyereküktől akarná megvonni az anyatejet a kérdező. 😅 20hós cicifüggő kisfiú anyukája vagyok én élvezem a szoptatást, ettől függetlenül lehet van, aki nem. Nem is értem mit kell lehordani ismeretlenül egy embert. Élőben valószínűleg mindenki megértően bólogatna.. Kérdezett válaszokat várt nem kioktatást.
2019. máj. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
2-3-4 hétig szoptatni fogok,de tovább nem tervezem. Köszönöm
2019. máj. 12. 20:20
 19/26 anonim ***** válasza:
72%
Én nagyon szerettem volna szoptatni. Ahol én szültem ott a tápszert magának az ördögnek állították be, de amikor a babám csak fogyott és fogyott az éjszakai nővérek dugiba adtak tápszert de úgy hogy el ne mondjam a főorvosnak. Na ott bérelt a pohár. Férjem szépen bemenet az orvoshoz és iratot tápszert nem kérdezte miért hogyan merre csak felirata a babám nevére. A kórházba konkrétan már véres volt a mellem mert ők "segítenek" hogy beinduljon. Nem is terjed ivott a kislányom hanem vért. 1 hónapig szórakoztunk amikor azt mondtam, hogy elég. Mindig sebes volt a bimbóm és iszonyatosan fájt. Ha lesz még babánk már a kórházi táskába beteszem a tápszert. Sokáig mondogatták nekem is hogy aki nem szoptat az nem is anya és hogy nem szeretem igazán a babámat mert nem nem tudom hanem nem akarom szoptatni. Nem akartam mindenkinek elmeselni hogy konkrétan véresre vagy csipve a mellém és már az is fáj hogy melltartó van rajtam... Nem az első babád lesz ahogy olvastam a te szíved joga ha nem megy akkor nem megy! Jó anyuka leszel így is. A dokinak meg kérek perec mond meg hogy írjon fel tápszert semmi köze hozzá hogy mit teszel. Ha kukacoskodik akkor van rajta kívül másik gyermekorvos is ha nem falun laksz. Sok sikert :)
2019. máj. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Ezek szerint vagyunk még páran,nekem első kérdés.

Utolsó előttinek köszi. Nekünk is egy rémálom volt :(

2019. máj. 12. 20:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!