Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 16 évesen rám erőltetett...

16 évesen rám erőltetett terhesség. Ti mit tennétek a helyembe?

Figyelt kérdés
A családban mindenki korán szült. De nem ilyen 20-21. Hanem 15-16. Ez úgymond a romáknál hagyomány. És ezt nekem is így kéne. De én még nem állok erre készen. Még iskolába járok, szeretnék leérettségizni, egyetemre menni. Szeretném megmutatni az olyan embereknek, akik azt hiszik, hogy a romák maximum kapacitása a 8 általános. Szeretnék embereken segíteni. De ez az egész terhesség úgymond nem jönne jól. Mármint én is szeretnék gyereket, de nem most. Egy 10 év múlva. És ezt a szüleim nem értik meg. Mert szégyent hozok a családra. De miért? Azért mert nem szeretnék 16 évesen szülni? Mert többre szeretném vinni mint ők? A nagyobb testvéreim már mint szültek ill. terhesek, és nagyon nehéz nekik így legalább leérettségizni. És nem szeretném az ő példájukat követni. Ti az én helyemben mit tennétek? Nagyon össze vagyok zavarodva.

2019. júl. 25. 08:57
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem nagyon tisztelendő, hogy te megpróbálsz kitörni és ezzel jobb életet teszel lehetővé a leendő gyereknek is. Sajnos tudom, hogy a romáknál nagyon fontos a család véleménye és a hagyományok, de csak arra tudlak biztatni, hogy ne add fel, mert te gondolkodsz helyesen.
2019. júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
94%

Sok mindent lehet erőltetni, de a terhességet azt nem.

1, Ne szexelj.

2, Ha szexelsz, védekezz

3, Ha hiba csúszik be, esemény utáni

4, Ha terhes leszel, abortusz.

2019. júl. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
99%
Tisztellek amiért így gondolkozol! Légy erős, kitartó és ne engedj a céljaidból semmi áron! Hidd el idővel meg fog térülni a befektetett energia!
2019. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
92%

Mégis hogy tudnák rád erőltetni?

Csak úgy ha te is akarod. Szex nélkül még csak Máriának sikerült.

2019. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
98%

Ne azért legyen gyereked mert azt várják tőled, hanem akkor amikor te szeretnéd.

Egyáltalán van normális kapcsolatod vagy csak úgy várják hogy mindegy kitől, csak legyen?

Állj ki az mellett amit szeretnél és ha nem értik meg akkor se tudnak semmit csinálni, max mondogatni hogy legyen már gyereked, de majd egyszer azt is abbahagyják.

Többet ér az hogy úgy lehessen gyereked hogy boldog vagy és elérted amit akartál és neki is példát mutatsz majd egyszer ezzel:)

Főleg hogy 16 évesen még te is gyerek vagy:/

2019. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Igen, van barátom. Az ő szüleinek is az a véleménye mint az enyéimnek. De ő is le szeretne érettségizni, tovább tanulni. Egy gyereknek nem az kell, hogy alig lásson egy nap, és akkor is inkább lerakod a tv elé. Azt fel kell nevelni. Mert gyereket szülni úgymond bárki tud. De nem sokan tudják azt fel is nevelni. Illetve nagyon jól esnek ezek a kedves kommentek:) köszönöm😊
2019. júl. 25. 09:24
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Kapcsolatban vagy? A párod is erőlteti?

Ha ezekre igen a válasz, akkor először vele próbálj meg erről beszélni, és ha ő sem ért meg téged, akkor nincsen jövőd mellette, hiszen teljesen más elveket képviseltek, amire nem lehet egy életet építeni.

Szóval amit én tudok neked javasolni, hogy koncentrálj az iskolára, a jövőbeni terveidre, és próbálj meg egy másik "körből" párt találni magadnak, akivel hasonlóan látjátok az életet és aki tud neked segíteni elérni a céljaidat, és a támogatja a törekvéseidet.

Sajnos minden szülő mástól lesz büszke a gyerekére, és talán a te szüleid akkor lennének azok ha követnéd a hagyományt és anyának látnának, de én azt gondolom ha elég kitartó vagy és meglátják az eredményeidet, és másoktól is visszahallják, hogy az ő lányuk milyen jó ebben-abban.. akkor talán tudnak örülni egyéb sikernek is, nem csak a terhességnek.

2019. júl. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Amint az előbb is írtam, a barátommal teljesen egyet értünk. Ő is a továbbtanulás mellett dönt.
2019. júl. 25. 09:39
 9/39 anonim ***** válasza:
100%

Tiszteletre méltó a gondolkodás módod! Ez manapság ritka és itt nem kifejezetten a romákra gondolok.

Ha te nem akarod nem erőltethetik rád. Meg tudod előzni, tehát ne aggódj :)

2019. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hol élsz, de keresd meg a helyi cigány önkormányzatot, és érdeklődj az ösztöndíjakról és lehetőségekről. Mindjárt másképp fognak rád nézni, ha látják, hogy vannak esélyeid.


Valamint keríts egy felnőttet, aki melletted áll, és akire hallgatnának a szüleid. Meg akiben te megbízol. Legyen ő a szószólód.


Én amúgy húznék el kollégiumba! Ne lakj velük, mert ezek után már csak visszahúzni fognak, meg majd jól összevesztek, amiért kár lenne. Mégis a családod.


A Ghandi Gimnázium Pécsen nagyon szuper, menjen a barátod is, ha tényleg egy jobb életet akartok magatoknak. Annak a közelében van egy kollégium, direkt romáknak, a gimiben biztos meg tudják mondani, hogy merre tovább. És ott nagyon patronálják ám a szorgalmas, rendes diákokat, ráadásul minden szép és rendezett.

2019. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!