Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az aktustol számítva mikor...

Az aktustol számítva mikor mutatja ki legkorábban a teszt, ha terhes a nő? Úgy értem aktustol számítva hányadik napon?

Figyelt kérdés
2019. aug. 26. 17:33
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
75%

Ovulacio utan 14 nappal jon meg a menstruáció. Szoval de, tudod mikor kell megjonnie, hiszen tisztaban vagy az ovu időpontjával.

A ciklus elso fele , a follikularis szakasz tolodhat, lehet egyik honapban hosszabb masikban pedig rovidebb. Ezert lehetnek hosszabb ciklusaid. De a lutealis fazis altalaban 2 het. Ettol rovidebb hormonzavarra utal.

2019. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Szerencsére nincs hormonzavarom, kivizsgáltak már. Mégis van, hogy nem két héttel pontosan a ovu után jön meg. Szerintem ez nem olyan, hogy a nagykönyvben így van megirva és minden nő óramű pontossággal működik 🙂
2019. aug. 26. 21:59
 13/28 anonim ***** válasza:
75%
Ha 30-33 napra jön meg, akkor tesztelj 35 napra. Vagy ha tudod a pontos ovut, akkor 18napra rá.
2019. aug. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
64%

Hűha, van képzavar a fejekben.


1. A pozitív LH teszt az LH csúcsot mutatja, és az azt követő 12-24 órában van a tüszőrepedés, ami után újabb 24-36 órán keresztül mehet végbe a megtermékenyítés. Ezért szokták mondani, hogy a pozi ovuteszt utáni első negatív napon kell együtt lenni. Pozi LH teszt után még akár két nap is lehet, mire valóban megtörténik a megtermékenyítés, tehát ha így számolod, akkor az utolsó pozi LH teszt után számolj plusz két napot, onnantól pedig jöhet a beágyazódás, ami, mint korábban írtam 7-10 nap.


2. Az igaz, hogy általában a ciklus hosszát a follikuláris fázis befolyásolja, DE! Bármiféle hormonzavar nélkül is lehet a luteális fázis rövidebb, mint 14 nap. Pl az én esetemben 12 nap, és a hormonsorom rendben, semmilyen nőgyógyászati problémám nincs.


3. A fix 30-33 napos ciklus semmilyen szempontból nem rendszertelen. Ha a legtöbb napod eddig 33 volt, akkor számolj azzal, és utána ha nem jön meg, mehet a tesztelés.

2019. aug. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Utolsó! 3 egymás követő napon csinált ovu teszt is azt mutatta, hogy peteeresem van. Szóval egymás után három nap is együtt voltunk biztos ami tuti.

Kíváncsi vagyok, lesz-e eredmény.

2019. aug. 26. 22:35
 16/28 anonim ***** válasza:
Oké... Azért sok sikert!
2019. aug. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Bízom a legjobbakban.
2019. aug. 26. 23:18
 18/28 A kérdező kommentje:
Egyébként tudom az ovum pontos időpontjat, mert használok ovulációs tesztet.
2019. aug. 27. 04:17
 19/28 anonim ***** válasza:
85%
Igen, 10 napnal rovidebb lutealis fazis utal hormonzavarra, a 10 napot kihagytam. A tobbi stimmel. Nyilvan nem a nagykonyv szerint mukodik a ciklus. De egy ilyen embernek mint a kerdezo hiaba masolnam be a fejlodestan konyvemet, ugy sem fogadna el a tenyeket, mert o mar ovulacio utan 7 nappal tuneteket fog magan eszlelni es tesztelni fog. Igazabol ez is a kerdese lenyege. Ahogy itt a gyakorin szinte mindenkinek.
2019. aug. 27. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Utolsó! Tévedsz! Feltettem egy kérdést, mert nem voltam biztos a kérdés lényegében. Nem szoktam együttlét után futni tesztet csinálni, csak érdekelt, a teszt mikor mutatja ki, ha terhes az ember leánya. Elmondom azt is, hogy sosem tartok itthon egy rakat tesztet, mert általában meg szoktam várni, hogy késik-e a menzeszem. És ha késik, akkor tesztelek. Sajnos eddig negatívan. Nem. Ismersz, nem ismered a történetem, ne általánosíts!
2019. aug. 27. 06:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!