Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Lehetséges lenne így a terhess...

Lehetséges lenne így a terhesség? (erős menstruáció, de csak 1 napig)

Figyelt kérdés

Nagyon furcsa volt a múlt havi menstruációm, de betudtam annak, hogy megint csak a szervezetem szórakozik velem, ugyanis bő 1 hónapja pajzsmirigy alulműködést diagnosztizáltak nálam.


Lassan egy éve, hogy nem használunk semmilyen fogamzásgátló módszert a férjemmel, mert szeretnénk egy kisbabát. A sok évig szedett bogyó elnyomta a tüneteket, így csak július elején derült ki (egy korai spontán vetélés után) hogy pajzsmirigy alulműködésem van, azóta szedek rá gyógyszert (50mg Euthyrox) viszont még nem voltam azóta kontroll vérvételen, így nem tudom milyen a mostani érték (mielőtt elkezdtem 6,450 mIU/L volt a TSH-m).

Mindig is gyenge, fájdalom mentes, inkább csak pecsételő vérzésem volt ami kb 5 napig tartott, ez a vetélés óta megváltozott, azóta első 1-2 nap nagyon erős, élénk piros darabos a vérzés és nagyon erős görcsök kísérik, a harmadik naptól ez lecsökken és kb ötödik napon vége. Az augusztusi viszont összesen egy napig tartott (erős darabos és mély piros, szokásos görcsökkel) másnap már alig volt valami, harmadik nap már tampon sem kellett. Mindez a ciklus 48.-ik napján. Elkönyveltem, hogy akkor ez volt az e havi mensim.


Létezik, hogy rövid de erős vérzés mellett is létrejött (megmaradhat) terhesség? Vagy teljesen normális, hogy ez a ciklus 1-2 napig tarott?

Nincsen semmi tünetem ami terhességre utalna, nem teszteltem mert az 1 év alatt annyi negatív tesztet láttam már, hogy elegem van belőle, viszont az utóbbi napokban többször van ételundorom és nagyon erős átlátszó szagtalan folyásom.


A kérdésem röviden összefoglalva, volt olyan hogy megjött (erős darabos vérzés, nem csak pecsételés) és mégis kiderült utána hogy terhes voltál? Érdemes lenne tesztet vennem, vagy simán lehet a pajzsmirigy rendellenes működés a furcsa menzesz oka?



2019. szept. 5. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
En nem gyanakodnek terhessegre, ha megjott.
2019. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy terhes
2019. szept. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tapasztaltam én is a mostani utolsó menstruációmnál, írtam is ki kérdést ezzel kapcsolatban, hát le is hurrogtak rögtön... én is gondoltam/gondolok terhességre, ráadásul most tök olyan érzésem van a hasamban mint mielőtt megjön, de az még pár hét úgyhogy nem esedékes.

Egyébként meg fogamzásgátló tabletta szedése alatt nincs rendes menstruáció, az csak megvonásos vérzés.

2019. szept. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anno a kislányommal 10 nap késéssel jött meg a menzeszem, szokásosan 7 napig tartott, és majdhogynem erősebb is volt az (egyébként sem gyenge) vérzésemnél. Semmi baja nem volt a picinek, problémamentes terhesség volt. Nagymamámnak is mindkét terhességekor megjött a menzesze első hónapban még, szóval lehetséges. Mindazonáltal egyáltalán nem biztos, hogy ezek terhességi tünetek, csak azért írtam, hogy esély van rá. Tesztelj, nem attól leszel kevésbé terhes, ha az eredmény esetleg negatív lesz - legalább megnyugszol. Szorítok, hogy baba legyen!
2019. szept. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!