Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Harmadik gyerek dilemma. Ti...

Harmadik gyerek dilemma. Ti hogyan mérlegeltetek?

Figyelt kérdés

Néha nagyon szeretnék, néha nagyon nem (főleg amikor a másik kettő lemerít). Nehéz terhességek és nehéz szülések voltak, utána szülés utáni depresszióval mindkét esetben. Ez tart vissza, illetve az első 1-2 év. Az kemény volt.


A nagy elsős, a kicsi középsős ovis most. Mi 36 évesek vagyunk a férjemmel. Vacilálunk, gondolkodunk, de egyikünk se meri kimondani, hogy igen vagy nem. A férjem is hasonlóan kimerült, de sokszor szóba kerül, hogy legyen-e.


A szokásos dolgok, mint hely, anyagi háttér adottak. Segítség azonban csak korlátozottan, leginkább egyedül csinálnánk, ha lenne harmadik.


Nem tudom.


Ti hogyan mondtátok ki, hogy igen, vagy azt, hogy nem?



2019. szept. 28. 09:08
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
46%

Várjunk. Tehát depressziós voltál minden szülés után, a gyerekek lefárasztanak. Vagyis semmilyen pozitívumot nem tudunk említeni, DE TE MÉGIS azon gondolkozol, hogy még egy gyerek kéne?! Segjtségetek sincs, ahogy írod, és már nem is vagytok fiatalok.


Ne haragudj, de MINEK? Mazochista vagy?


Már 2 gyerek is sok, csak egykék kapnak elegendő odafigyelést.

2019. szept. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

"Már 2 gyerek is sok, csak egykék kapnak elegendő odafigyelést."


7 évet voltam itthon velük, kiemelkedően okos, intelligens, szuper gyerekeim vannak. És igen, a nehézségeket soroltam, mert ezek tartanak vissza. A kérdés a vágyból született, nyilván. Több gyereknek is meg lehet adni mindent, a kérdés csak az, hogy milyen áron és hogy azt az árat bevállalja-e az ember.

2019. szept. 28. 09:38
 3/29 anonim ***** válasza:
57%
Nálunk egyértelműen igen, a negyediknél is. A terhességeim egyetlen szédülés vagy kellemetlenség nélkül zajlottak, az első 2 császár volt, a második 2 vbac. 😊 Másfél évek sem teltek el a gyerekek között, mi nagyon élvezzük ezt. Őszintén szólva, nagyobb házzal és fizuval simán jöhetne még több is, akár. De ezek mi vagyunk. Én imádom a kisbabás időszakot, sőt, az a kedvencem. Ha éreztek elég erőt magatokban, akkor szerintem hajrá!
2019. szept. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
80%
Mi érezzük, hogy kettő és három között akkora az ugrás, amit már nem tudunk megoldani. Munka, logisztika miatt elsősorban.
2019. szept. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
57%

Nálunk a 2. szülés után a szülószobában mondta az orvos hogy nem lesz 3.

De nektek sem kellene hogy legyen

2019. szept. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
77%
Mi is hasonlóan vagyunk. Mindig is nagy családról álmodoztunk, de a gyereknevelés sokkal több türelmet kíván, mint amire számítottunk. Egyelôre nyitva hagytuk a kérdést. Abban maradtunk a férjemmel, hogy ha valamelyikünk mindent elsöprô vágyat érez, akkor szól a másiknak.
2019. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Ugyanígy voltunk vele, kb ennyi idősen. A gyerekek is hasonló korúak voltak. Mi vártunk, nem mertünk bele ugrani, elsősorban a házasságunkat féltettük. Végül 40 évesen vállaltunk harmadikat, 10 és 8 év korkülönbseggel, amikor már önállóbbak voltak a nagyok. A gyerek utáni vágy ugyanolyan erős maradt. Most egy éves a kicsi. Mindenki imádja, nyugalom van. Persze vannak nehéz napok, de közel sincs az a kimerültség, mint két kicsivel. Segítség nálunk is alig van, egyedül oldjuk meg a sulit, edzéseket, mindent,mégis azt mondom, hogy életem egyik legjobb döntése volt.
2019. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

"Nálunk a 2. szülés után a szülószobában mondta az orvos hogy nem lesz 3. De nektek sem kellene hogy legyen."


Ezt nem értem. Miért mondta ezt az orvos? Mire alapozod a véleményed velünk kapcsolatban?

2019. szept. 28. 11:40
 9/29 anonim ***** válasza:
88%

Te végig tudnal csinalni meg egy szules utani depressziot 3 gyerekkel?

Nekem 1 van es 1 volt de en megegyszer ezt tuti hogy nem!

Szerintem szép csalad vagytok így es tul sok mindent hoztal fel hogy miert nem. En biztosan nem vallalnek a helyedben meg egyet!

2019. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk is ment a gondolkodás, de éreztük hogy meg hiányzik egy kisember ahhoz hogy kerek legyen a család, igy vállaltuk hogy legyen 3. baby. Vele a legkönnyebb a 3 közül, a nagyobbak meg mar ovis-sulisak, igy megoldhato minden:)

Szerintem életem végéig kattogtam volna, ha nem vállaljuk be, hogy “mi lett volna , ha...”

2019. szept. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!