Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3. gyerek dilemma? Minden...

3. gyerek dilemma? Minden ellene szól, ami racionális érv, mégis szeretném? Voltál így?

Figyelt kérdés

Keresünk eleget, ez nem gond. Van 2 ovisunk és én végre megyek vissza dolgozni, szeretem a munkám, félig gyerekek mellett is csináltam. Tanulni is szeretnék és most lenne rá picit több időm. A türelmünk is sokszor véges, tényleg el tudunk fáradni egy-egy nap. Mégis egyre gyakrabban gondolok arra, hogy szeretnék harmadikat. Segítségem sajnos nincs, ketten vagyunk a férjemmel, nagyon ritkán egy nagymama, de kb. havonta 1 napra veszi át őket. A férjem szerint nem menne jól, megszenvednénk, de a gyerekeket ő is imádja, és eleve hármat terveztünk, csak szembesültünk vele, mit is jelent kettő.


Beszéljem le magam róla? Vagy rá? Vagy várjak? 35 leszek idén. Nem tudom ...


Miket fontoltatok meg amikor erről döntést hoztatok?


2019. jan. 18. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

A férjed mit mond, ő akar harmadikat? Mert három gyerek mellől már nem nagyon fogsz tudni dolgozni otthonról, a tanulás sem lesz sétagalopp, így a fő kereső a férjed lenne, rajta lenne a nagyobb teher.

Gondolkozni kell fizetett segítségben is, mert hidd el, egy idő után beleőrültök abba, hogy nincs egy szabad délutánotok sem kettesben...


Én egyelőre nem erőltetném ezt a helyedben, élvezzétek négyen az életet, kezdjék el a gyerekek is a sulit, és ahogy nőnek, majd látjátok. Így, hogy bizonytalan vagy, őrültség lenne szerintem.

2019. jan. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Anyagi gondjaink nincsenek egyáltalán, sok gyermeket tudnánk még vállalni. Ő is szeretné, de erősebb benne a félsz, hogy nem bírnánk fizikailag, nagyon sírós, éjszaka sokszor kelős gyermekeink vannak, nehezen teltek az elmúlt évek ilyen szempontból. Hármat szeretett volna ő is, én is, de a második után szülés utáni depresszióm lett, abból kimászni is kihívás volt. Ilyenek miatt, és persze a szabadidő hiánya miatt mondja azt, hogy (még) nem, vagy egyáltalán nem, meg hogy csak most ne. Szerintem ő is olyan állapotban van, mint én, hogy ha csak a gyermekre gondol, akkor vállalná, remek édesapa, de ha magára, vagy kettőnkre, akkor nem csodálom, hogy kétségei vannak, tényleg kimerítő.
2019. jan. 18. 22:54
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a ketto kimerit akkor a harom meg inkabb. Anyagilag is huzosabb mert nem tudnal dolgozni, bar irod hogy az nem gond rendben. Viszont ha nincs segitsegetek es pl el szeretnetek menni kettesben akkor nem tudtok mert nem lenne aki vigyazna rajuk. Ha ne adj isten a ferjed lebetegszik vagy sulyosabb akkor ha nincs tartalekotok ami egy darabig eleg akkor baj van. Ezt csak azert hoztam fel mert mindenre fel kell keszulni, ne tortenjen meg nyilvan de sosem lehet kiszamitani sajnos. De viszont ha szeretnetek es megoldanatok akkor ez a ti dontesetek a szivetekre kell hallgatni es beszeljetek at alaposan.
2019. jan. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen ugyanebben a cipőben járok, pár évvel idősebb is vagyok nálad. A következőt tudom mondani: ha most vagy nagyon záros határidőn belül nem vágtok bele, akkor már nem is fogtok, ez 100%.


1. Te sem leszel már fiatalabb, ha most még nem jött be a képbe, pár év múlva már erősen be fog a DOwn-kockázat meredek emelkedése, stb.


2. Most éppen kilábaltál a hullafáradtságból és depresszióból, és még élénken emlékszel arra ,milyen volt a legmélyén lenni. Itt két dolgot kell figyelembe venni: ha valóban összeszedted magad, tanultál esetleg az eddigiekből és van rá esély, hogy legközelebb ne ess bele ugyanazokba a csapdákba, akkor iszonyatosan nehéz lesz ugyan megint egy kicsivel, de ha igazán váégysz rá, és már tudod, mikor és honnan kell azonnal segítséget kérni, amikor szükséges, akkor meg tudod csinálni. Viszont minél nagyobbak, önállóbbak lesznek a gyerekek, lsd. nagycsoport, kisiskola, annál kevésbé fűlik majd a fogatok ahhoz, hogy megint a nulláról kezdjétek egy csecsemővel. Örülni fogtok, hogy újra meg tudtok nézni kettesben egy filmet esténként, és nem akaródzik majd ezt feladni újra.

3. Ha akár csak az egyikőtöknek is van egy kis kételye, nem szabad belevágni. Igen nagy teher úgy általában, és a kapcsolatra nézve is egy gyerek, kettő még nagyobb, három aztán pláne. Ezt szívből kell akarni mindkét félnek, különben a nehézségek idején nehéz lesz megállni konfliktusok nélkül.


SZóval én ezeket gondolnám át a helyedben, Mondom ezt úgy, hogy van egy 6 és egy 3 évesem, és most várom a harmadikat, fél évre tudtam visszamenni dolgozni, most pedig bizonyos terhességi szövődmények miatt táppénzen kell lennem.


Viszont ha én nem mentem volna vissza dolgozni legalább ennyit (ha rajtam múlt volna, végig maradtam volna), akkor biztos, hogy nem vágtam volna bele a harmadik babába, de akkor végérvényesen nem. Kellett ennyi pozitív visszajelzés arról, hogy még nagyon sok szerepben meg tudom állni a helyem az anyaságon kívül ahhoz, hogy ismét legalább két évig otthon bírjak lenni.

2019. jan. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%
Nekünk jelenleg egy gyermekünk van. Minden észérv ellene szól, hogy vállaljunk még (nem vagyok már fiatal, csak lombikkal lehet, komoly gondok vannak nálam a kihordással, ami a következő terhesség(ek)nél sem elkerülhető, nincs semmilyen segítségem...stb.); mégis nagyon szeretnénk még 2 gyermeket. És ebben most a szívünkre fogunk hallgatni, nem az eszünkre.
2019. jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

3 gyerek egy igen nagy lépés logisztikailag, ha az anyagiak nem korlátoznak. 3 gyerekkel gyakorlatilag soha nem lesz üresjárat. Most még csak ovisok, de aztán iskolás lesz. Ott már több odafigyelést igényelnek,hisz nem mindegy hogyan teljesít.

Nektek kell tudni, mit bírtok.

2019. jan. 19. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 4 essel értek egyet. Én is úgy voltam hogy visszamentem dolgozni hogy érezzem, még abba is visszarazodok ugyanúgy, illetve hogy el tudom azért akkor is nagyjából látni a családot.

Segítséget a helyetekben mindenképp szereznék ha a baba mellett dontotok. Egy párkapcsolatnak szüksége van kettesben töltött időre akármennyire szeretitek a gyerekeket mindketten hogy a rengeteg gyerekes téma között egymást ne veszítsétek el.

Mi a negyedik babával voltunk így, hogy még 38-40 előtt szeretnénk ha sikerülne mert később nagyon félnék a problémáktól.

A szívünkre hallgattunk mert úgy éreztük még nem teljes a banda. Illetve azt gondoltam át,mit éreznek ha pár év múlva (mikor már tényleg nem vállalunk gyereket) akkor mit éreznek, ha ő nem lenne, és arra jutottam hogy nagyon bánnám...

2019. jan. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3 gyerkőcünk van. Ha egy kicsi kètely is van bennetek, akkor semmikèppen nem ajànlom, hogy belevàgjatok. Nagyon-nagyon nehèz. Èn a 3. születèsèvel nem plusz egy gyerekkel èreztem többnek őket, hanem sokkal. Mondjuk nàlunk csak 18 hònap a kèt kicsi közt a különbsèg, ràadàsul a legkisebb elèg nehèz baba volt. Most sem könnyebb vele sokkal, pedig màr lassan 22 hònapos. Nem tudom, nektek milyen temperamentumùak a gyerekek, de azt is kalkulàld bele, hogy nem biztos, hogy olyan lenne a harmadik is. Èn ezt szìvtam nagyon meg. Az első kettő angyal volt. Nem voltak hasfàjòsok, kiegyensùlyozott, nyugodt, könnyen kezelhető, jòl alvò, magukban is szèpen eljàtszò babàk voltak. Na a kicsi nem. 4 ès fèl hònap brutàlis hasfàjàs miatti folyamatos kèzbenlèt utàn nem tudtam letenni szinte soha. Àllandòan sìrt kb màsfèl èves koràig, folyamatosan foglalkoztatni kellett, mindent ùgy csinàltam, hogy egyik kezemmel fogtam (meg is lett az eredmènye egy kis gerinc problèmàval, de ez most mindegy). Nem maradt semmiben, semmilyen hordozò eszköz, kisàgy, jàròka, komp, semmi nem volt jò, àjulàsig (szò szerint) ordìtott mindenben. Az első èvben a màsik kèt gyerekkel alig bìrtam foglalkozni. Ès nem, mielőtt bàrki azt hinnè, hogy valami baja van, nincs. Extra okos, èrtelmes kislàny. 5 ès fèl hònaposan màszott, 9 hònaposan jàrt, màsfèl èvesen folyèkonyan, mondatokban beszèlt. Mostanàban màr egy-egy òràt is el van a jàtèkokkal egyedül, picit màr könnyebb. De az első èvet nem kìvànom senkinek. Zombi mòdban èltem ( pedig èjjel alszanak szerencsère pici koruktòl). Ezeket csak azèrt ìrtam le, mert a màr meglèvő kèt gyereketekre is gondolni kell. Mert bàr nem adnàm egyik gyerekemet se semmièrt a vilàgon, imàdom őket, nagyon jò testvèrek, ès màr làtom az alagùt vègèt a kicsivel is, azèrt ezt a helyzetet mindenki nagyon megszenvedte itthon. A kapcsolatunk is, a gyerekek is.

Kìvànom, hogy a nektek legjobb döntèst hozzàtok meg vègül! 😊

2019. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!