Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van esély rá, hogy terhes vagyok?

Van esély rá, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Múlt hét végén, vasárnap hajnalban szeretkeztünk a párommal, óvszert használtunk, de történt egy "kis" baleset.

Azonnal mentem a zuhany alá..szinte gondolkozás nélkül.

Az elején egyáltalán nem aggódtam, de ő igen..és az idegesség lassan átragadt rám is. Még aznap este beszéltünk az édesanyjával aki szerint kicsi az esély, de semmi sem lehetetlen.


Nos, az egyik barátnőm édesanyja szülésznő és kedden iratott fel nekem esemény utáni tablettát, escapelle-t.

Ki is váltottuk és a 69.-70.óra környékén vettem be, szóval még pont időben.


A menstruációs ciklusom még nem állt be + PCOS-em van (kezelik). Volt egy nagyon stresszes időszakom nyáron amikor a 38.napon jött meg, tehát számolgattam.


Most vagyok a 34.napon és semmi előjelét nem érzem annak, hogy megjönni készülne a menzeszem. Tudom, hogy késhet vagy hamarabb is megjöhet, de ez a tudatlanság olyan rossz.


5 napja, hogy bevettem a tablettát, a nőgyógyászom (szerdán) csak annyit mondott, hogy ez meghozza a vérzést. Azt viszont, hogy mikor..arról nem mondott semmit. Sok helyen olvastam, hogy 2 - 3 nappal a bevétel után már meghozza a vérzést.


Ahogy számoltam, csütörtökig meg kellene jönnie, az a 38.nap. De ha ez nem történik meg, vasárnap tesztet fogok csinálni.


De mint ahogy írtam feljebb..ez a tudatlanság egyszerűen megőrjít.


17L



2019. okt. 6. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Először is, nem tudod magadból kimosni. Nem lehet. Ugyanis a lényeg eljut a méhedig, a többi kifolyik és az a mennyiség, ami eljut a méhedhez, az untig elég egy terhességhez.

Az esemény utáni tabletta valószínűleg hatni fog, de nagyon későn vetted be. Nagyon a végéhez közel, jóval előtte kellett volna.

Van esélyed a terhességre. Ha eltelt minimum 2 hét az aktus óta, akkor tesztelj.

2019. okt. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Pcos mellett amúgy se könnyű teherbe esni. Szóval kevés az esély, nyugi. De legközelebb előbb menjetek esemény utániért. (Bár inkább ne legyen legközelebb.)
2019. okt. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen, későn vettem be és azért is nyugtalanít a dolog, mert valahol olvastam, hogy a 72 óra lejárta felé már csak 58%os hatása van.

1 hét múlva csinálhatom meg a tesztet.


Igen, tudom, hogy PCOS-el nehezebb..de mivel kezelve van és peteérésem is van már egy ideje (nagy valószínűséggel)..ezért látok esélyt rá. Cisztáim pedig nincsenek.

2019. okt. 6. 16:28
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Esély van, de nagyon kicsi. Bevetted a tablettát, mást nem tudsz tenni, csak várni.
2019. okt. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esèly. Nálunk többször is elszakadt. Semmi baj nem lett.
2019. okt. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tűkön ülve várom a vérzést, vagy éppen ha úgy alakul..a vasárnap reggelt, hogy tesztet csinálhassak.

2019. okt. 6. 21:37
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Te tényleg anyósod orrára kötöd, hogy telibe küldött a fia?
2019. okt. 7. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
kérdező, majd írd meg, mi volt! szorítok, hogy ne legyen baba!
2019. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem terhes vagy.
2019. okt. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Igen, az anyósom orrára kötöttem. A párom nagyon jó kapcsolatot ápol az anyukájával..így ez igazából nem is volt kérdés. Szerény véleményem szerint, azzal, hogy tanácsért fordultunk hozzá..nincsen semmi baj. Én nagyon örülök neki, hogy ilyen dolgokra is nyitott és ennyire segítőkész.
2019. okt. 8. 07:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!