Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti beavattátok a szülőket,...

Ti beavattátok a szülőket, hogy babát terveztek?

Figyelt kérdés

Anyukám a hétvégén konkrétan rákérdezett , hogy mi mikorra tervezzük, és hogy szedem e a gyógyszert , mondtam hogy nem. Nem akartam hazudni, de elmondani sem szerettem volna ,mert jobban éreztem volna magam ha titokban marad.

Namármost mivel hogy tudja, ma elmondtam hogy már néztünk nőgyógyászt meg hogy szedek vitaminokat, viszont egyre jobban kezdem bánni, hogy beavattam úgymond.

Babonás is vagyok kicsit, no meg már 4 hónapja próbálkozunk és eddig semmi.

Nagyon ne szeretném ha minden hónapban kérdezősködne , hogy na mi a helyzet vagy úgy egyáltalán.

Idegesít , hogy kiszedte belőlem, hogy mi a helyzet.

Mondjuk nyilvánvaló , meg anno mondtuk, hogy nem várunk vele sokáig de akkor is.

Most akkor ezentúl azt fogják lesni, hogy mikor esek teherbe?

Tényleg bánom már , hogy elmondtam.

Illetve egy barátnőmnek elmondtam , de csak azért mert épp a hétvégén közölte, hogy babát várnak.. úgy éreztem őt muszáj beavatnom, hogy mi is próbálkozunk.

Szóval a kérdésem arra irányul, hogy ti beavattok előtte bárkit a kis titkotokba?

Akár barátokat , akár családot..?

Ha igen , akkor nem bántátok meg?

amúgy főleg azért is nem örülök, mert az is lehet hogy évek múlva sem jön össze , hiszen mostanában úgy veszek észre nem jön hamar a gyermekáldás.

Sőt....sokan évekig próbálkoznak és semmi...szóval így meg aztán még inkább bánom, hogy elmondtam.

Ti hogy álltok ehhez a témához?

Csak én túlzom el??:D



2019. okt. 14. 16:12
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem mondtuk el, magánügy. Az alkohol pedig káros terhesen nagyon sok hozzáértő doki szerint, másrészt sose értettem mi értelme van meginni fél deci sört, vagy bort, hatása rád nézve nincs, a magzat idegrendszerét viszont károsíthatja.
2019. okt. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
66%

Ez viszony kérdése



Nekem az anyukámmal olyan a viszonyom, hogy az ilyesmit is meg szoktuk beszélni.

Persze nem úgy, hogy " jujjj.. holnaptól próbálkozunk"


Hanem a beszélgetés ..

-Mi újság, mi volt a mai program?

-Voltam nőgyógyásznál

-Minden oké?, vagy csak ellenőrzés

-Minden, de megbeszéltük, hogy abbahagyom a gyogyot.

-Nah, hh? Jöhet az unoka?

-Még nem/amikor jönni akar



Kb így

De nálunk nincsenek tabuk, de nem is mászunk a másik életébe

Nem bíràljuk a másikat.

2019. okt. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtuk el. Elsőnél azért, mert úgy számoltam, hogy úgyis legalább 4-5 hónap, mire sikerül. Akkor elsőre megfogant a kislányunk és pislogni se volt időm. Most a másodikat terveztük, de már eltelt 1 év, az orvosi kezelést kezdtük el, mire összejött. Elég stresszes volt anélkül is, hogy bárki rendszeresen kérdezgetett, sajnált vagy bíztatott volna. Utólag elmondtuk, hogy mióta terveztük,mert kérdezték, de nem akartuk előbb.
2019. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Senkinek nem mondtuk el
2019. okt. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Eszemben sincs elmondani.

Majd ha sikerül anya lesz az első a férjem után, aki megtudja.

Addig minek amíg semmi sem biztos ?

2019. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem. A 12. heti uh előtt csak legjobb barát házaspárnak mondtuk el, senki másnak. Anyukámat is az uh után hívtuk fel.

Nem gondoltam hogy köze van bárkiknek a hálószobai dolgainkhoz, nem akartam hogy drukkoljanak, vagy ha nem sikerul "idoben" kéretlen tanácsokat adjanak.

Utána nem akartam mindenkinek elmondani, amíg nem tudtuk, hogy a kritikus heteknek vége és a baba is egészséges. Nem akartam mindenkit rossz hírekkel felhívni ha valami nem jól sül el. Elég lett volna nekem feldolgozni, nem meg beszelni róla mindenkivel.

2019. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%

Mi nem mondtuk el.

Tesómék igen. Azóta folyamatosan nyúzzák, faggatták őket a leendő nagyszülők, méregetik, hogy nől-e már a hasa..

2019. okt. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
75%

17-es



Ha az én szüleim ilyenek lennének én aem mondtam volna el 😰


/ anyósomék emiatt tudták meg jóval később mind a 2 babát,10 héten, férjem szerint így is túl hamar 😅/



12.

2019. okt. 15. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
72%

Nem mondtuk el, csak valamivel az első uh után, amikor a doki megállapított az élő terhesség.

Mi úgy éreztük, hogy ez magánügy.


Azt én sem értem, hogy 1 deci bort minek inni. Az arra sem elég, hogy az ember élvezze, viszont a magzatra lehet káros hatással. Mi viszonylag sokat buliztunk és iszogattunk, egészen a pozitív tesztig. Utána viszont én úgy éreztem, hogy az esélyét sem akarom annak megadni, hogy miattam legyen baja a kicsinek. Azóta még nem ittam, a cigit is eltettem. De nyilván mindenki maga dönti el, hogy mi fér bele

2019. okt. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

érdekes, hogy mennyire máshogy gondolkozunk a borral kapcsolatban, de nyilván elfogadom azoknak a véleményét , akik abszolút semmi mérget nem akarnak a szervezetbe juttatni.

(mondjuk kíváncsi lennék melyik mérgezőbb a babának , a nagyvárosi szmogos levegő vagy egy pohárka bor alkalmanként)

nekem az a fura, hogy Magyarországon mennyire furcsának számít ha valaki egy deci bort iszik csak. Az egy nagyon csekély mennyiség , ami jót tesz az egészségnek.

Anyukámnak az orvos írta elő a terhessége végén a pohárka vörösbort, mivel nagyon vérszegény volt és nem akarták már injekciózni, és mégis itt vagyok.

Azóta mondjuk viccelődünk is a családban , merthogy én nagyon szeretem a jó minőségű borokat (mondjuk mértékkel mert 2 pohár bor már nem esik jól) ő meg teljesen antialkoholista és hogy én biztosan azért szeretem a borokat merthogy már magzatként kaptam belőle egy kicsit, és valószínű nekem ízlett..:D

amúgy köszönöm mindenkinek a válaszokat..:)

2019. okt. 15. 21:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!