Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ti is féltetek teherbe esni?

Ti is féltetek teherbe esni?

Figyelt kérdés

A férjem már nagyon szeretne babát,én is imádnám ,rettenestesen vágyok rá,de nagyon félek elég jó anyag lennék e,nagyon sokat rettegel a hétköznapokban,hogy vajon miket beszélhetnek rólam az emberek,olyanokat amik nem is igazak ,mások meg elhiszik,ki tudja miket beszélnek és gondolnak rólam,emiatt rengrteget sírok és pánikolok,nagyon szeretném én is a babát,de a párom szerint míg ezen túl nem lépek,lelkileg nem vagyok teljesen rendben,addig nem szabad próbálkoznunk.

Az a baj viszont,hogy engem így neveltek fel,tehát ilyen felnőtt is lettem,hogy ugyan ki mit mond,gondol..a családunk sajnos mindog másokkal foglalkozott és másokról kombinált..így rettegek,hogy rólam is mindenki terjeszt valamit.

Nagyon szeretném a babát,de attól is nagyon félek,ha meglátják,hogy terhes vagyok vagy ,hogy megszületett a kisbabám,akkor sem tudok másképp gondolkodni,hanem rettegni fogok ugyanúgy ,hogy most mégjobban a szájukra vesznek majd és hazudoznak rólam,hogy befeketítsenek :(

Volt ezzel így valaki? Mit tanácsoltok?

Vágyunk a babára nagyon,de mitévő legyek?

Nem tudok nyugodt lenni még aklor sem ,ha elmegyünk egy boltba pl.mert ott is rettegek,kényelmetlenül érzem magam,félek,hogy nem vagyok elég jó ember,így anyaként is kudarcot vallanék :(

Pedig annyira szeretnék jó lenni az embereknek és jó anya lenni a kisbabámnak. :(


2019. okt. 24. 07:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki beszélne rólad, meg minek? Akkora szám vagy, vagy ismert ember vagy vagy, vagy mi vagy, hogy szerinted az emberek rólad beszélnek?
2019. okt. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
*jó anya
2019. okt. 24. 07:43
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Mi köze a kettőnek egymáshoz? Annak, hogy milyen anya leszel még hogy mit beszélnek rólad?

A felnőttként egyik ismérve, hogy magasról tehetsz mások véleményére, hisz önálló, független, szabad ember vagy! Ugye? Vagy ha nálad még ez nem jött el, akkor talán nem kéne még gyereket vállalni, mert csak ezt a nyomorgást fogod továbbadni a gyerekednek is!

2019. okt. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*felnőtt lét
2019. okt. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj,de ez nagyon gáz... így ne is vállalj gyereket,mert nem vagy fejben elég érett hozzá. 23 évesen szültem és úgy néztem ki,mint egy 16 éves. Állandóan bámultak az emberek, főleg, hogyha a férjemmel voltam,aki 10 évvel idősebb nálam. Egy öregasszony meg is kérdezte, hogy minek szülök 16 évesen gyereket? Mondtam neki, hogy de jó, hogy idősebbnek tetszett nézni amúgy 12 vagyok. Kikerekedett a szeme,befogta a száját én , pedig alig bírtam vissza fogni a nevetést. Ennyire érdekelt mások véleménye. Rendre azt hitték, hogy a férjem az apám én meg a terhes kislánya,akit kísérget. Voltak érdekes szituációk,de egyáltalán nem vettem fel. Már egymáshoz öregedtünk. Amíg idegen emberek véleménye számít neked addig tényleg nem vagy anyának való. Mi lesz, akkor,ha mondjuk a gyereked elkezd torka szakadtából üvölteni a boltban,mert mondjuk fogzik? Vagy mi lesz, akkor, ha bepisil vagy átázik a pelus és egy padon vagy babakocsiban kell pelenkáznod az utcán mert nincs más lehetőség? Vagy ha nyilvánosan kell megszoptatnod,mert éhes? Átázott pelusba lesz meg nem adsz neki enni,mert ugyan mit gondolnak az emberek,ha padon cserélsz pelust meg nyilvánosan szoptatsz,persze takarva magad? Rettentően kínos helyzetbe tudnak hozni a gyerekek még kicsik és éppen elkezdenek beszélni. Amikor jó hangosan megkérdezi majd Pl. Miért büdös a néni, miért van a bácsi összefirkálva(tetkó)? Miért nem áll fel a székből és megy(kerekesszékes)? Ezeket, hogy fogod kezelni? Elsírod magad? A gyerekedre is csak átviszed majd ezt a szorongást. Bocsi, hogy ilyen durva voltam, de szedd össze magad,ha gyereket akarsz.
2019. okt. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok a pszichológusok híve, de neked tényleg kellene egy. Ha fejben helyre raktak, utána tériek vissza a gyerek témára
2019. okt. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Hirtelen nekem is az elso valaszolo kerdesei jutottak az eszembe. Vagy uldozesi maniad van?
2019. okt. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gondolom valami kis faluba laktok, ahol mindenki ismer mindenkit, és mindenki pletykák mindent.


Ha így van, az első dolog, hogy olyan helyre költözzetek ahol senki nem ismer senkit. Se anyósod sógora, se a harmadunokatesó se senki ne lakjon azon a helyen, ahova költözök és akit ismertek, vagy aki ismer valakit.


Ha egy full idegen helyre költözök nem fogsz azon kattogni, hogy a szomszéd Juli néni mit beszél rólad...

2019. okt. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kérd szakember segítségét, így ne vállalj gyereket.
2019. okt. 24. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!