Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kémiai terhesség, de csak 1,5...

Kémiai terhesség, de csak 1,5 napig tartó vérzés?

Figyelt kérdés
Múlthét pénteken volt esedékes a menstruációm, aznap este erős pozitívat teszteltem. 2 nappal később is csináltam egy tesztet, ami sokkal halványabb volt, mint az első. Majd 4 nap késéssel megjött. Másnap csináltam még egy 3. tesztet, ami egyértelműen negatív. Viszont a vérzésem csak 1,5 napig tartott, nem is volt erősebb a szokásosnál, talán csak minimálisan. De a vérzés másnapján, délután mintha elvágták volna és csak minimális barna maszatolás van. Volt valakinek hasonló tapasztalata, hogy kevés vérzéssel is kitisztult a méh? Csütörtökön megyek dokihoz. Tudom, hogy nem láttok a méhembe, csak hasonló tapasztalatokra lennék kíváncsi, mert kicsit aggódom, hogy miért nem vérzek normálisan.
2019. dec. 8. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok jelenleg; annyi, hogy nekem tart még a vérzésem, de az első napot leszámítva semmivel sem erősebb (sőt, inkább gyengébb), mint általában.

A betéteken nincs semmi szinte egész nap, csak ha wc-re megyek, akkor látom, hogy megvan.

Nálam is kémiai terhesség volt, amit a tesztek, majd vérvétel is igazolt; aztán a 4 nappal későbbi vérvételre már kiürült a HCG. Lombik volt, így leállítottak a gyógyszerekről, és rá 5 napra jött meg.

Én nem tervezek ezért orvoshoz menni. A vérvétel igazolta, hogy nincs terhesség. Ez volt a 4. kémiai terhességem, és egyiknél sem volt jelentősen erősebb menses-em.

2019. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Sajnálom, hogy nálad is így alakult. Idén ez volt a 2. kémiaim, de az első az normál menstruációként zajlott le. Tavaly év végén pedig volt egy vetélésem 10 hetesen, ott megállt a fejlődésben a 8. hét körül. Azt lehet tudni, hogy mi okozta nálad a 4 kémiai terhességet? Vagy lombiknál ez sűrűn előfordul? Bocsánat ha hülye a kérdés, nem vagyok képben e téren.
2019. dec. 8. 13:50
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem 5 kémiai terhességem volt, abból négynél picivel erősebb volt a vérzés, legutóbb pedig csak 2 napig tartott és nagyon kevés vérzés volt, pedig tesztek és vérvétel is igazolta, hogy volt terhesség. Ez a legutóbbi inszem volt, ciklus második felében is nyomatták az ösztrogént, hogy vastagodjon a nyálkahártya, de csak még véknyabb lett. Szerintem azért volt ennyire rövid és kevés vérzésem, mert túl vékony lett a nyálka, a baba megfogant, de nem tudott bekapaszkodni. Nem tudom, hogy nálad nézték-e a vastagságát.
2019. dec. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lombiknál nem ritka sajnos a kémiai terhesség, mivel sok nő eleve azért jut el odáig, mert valamilyen problémája van, ami miatt nem sikerül a gyermekáldás.

Nálam is sok probléma van: anatómiai, hormonális, immunológiai és véralvadási. Sajnos ezek bármelyike okozhat ilyet külön-külön is, de együttesen még inkább. Bár most minden téren, minden leletem rendben volt, és mindenre megkaptam a kezeléseket, gyógyszereket. Így nem hiszem, hogy ez most rajtam múlt volna.


Lehet probléma az embrióval is. Lombiknál nagyobb eséllyel, mivel nagy hormon adagok

mellett érlelik a petesejteket, majdesterséges körülmények közé kerülnek.... Rengeteg buktatója van.

De természetesen is sok mindennek kell rgy időben együtt állnia ahhoz, hogy végül megszülethessen egy egészséges baba.

Kész csoda számomra sokszor, hogy mégis hogyan élhet mégis ennyi ember a Földön...


Minden esetre én a helydben ennyi elindult terhesség után már elkezdeném kivizsgáltatni magam.

2019. dec. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!