Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló gyógyszer...

Fogamzásgátló gyógyszer szedése esetén, ha esetleg terhes vagyok, akkor is van menstruáció (vérzés)?

Figyelt kérdés
Most fog elfogyni az első levél. Még mielőtt elkezdtem volna szedni, együtt voltunk párommal, utána esemény utáni tabit beszedtem,utána kezdtem el a belara nevű készítményt szedni. A betegtájékoztatón az volt, h az első tabitól hat már, ezt vettem mérvadónak, majd kb 2 hét után mondta a doki, h az első hónapot kiegészítő védekezéssel kell megoldani, mert nem hat önmagában a gyógyszer. Namost erre kissé ráparáztam. Szóval tesztelnem kéne? Vagy ha megjön a gyógyszer 7 napos szünetében, akkor nincs gond? Vagy az csak "kierőszakolt" vérzés, és attól még lehetek terhes?

2019. dec. 21. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Esemény utánira fogamzásgátló? Biztos vártam volna legalább néhány hónapot.


Igen, akkor is lehet megvonásos vérzés. Ami NEM menstruáció.


A védelemhez pedig (meglepő módon) azt kell figyelembe venni, amit a tájékoztató ír.


"Ha korábban nem szedett hormonális fogamzásgátlót (az utolsó menstruációs ciklus során)

Az első Belara tablettát a következő menstruáció első napján vegye be.

A fogamzásgátlás az alkalmazás első napján kezdődik, és a hét napos gyógyszermentes időszak során is tart.

Ha a havi vérzése már megkezdődött, akkor az első tablettát a menzesz 2-5. napján vegye be, függetlenül attól, hogy a vérzés megszűnt-e már vagy sem. Ebben az esetben azonban az alkalmazás első hét napja során kiegészítő mechanikus fogamzásgátlási eljárást is kell alkalmaznia (hétnapos szabály)."

2019. dec. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Elvileg attól még lehetsz terhes mert ez nem "rendes" vérzés.

Tesztelj ha attól megnyugszol.

2019. dec. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyes!

Igen, alapból azt vettem figyelembe, csak meglepődtem, h a doki mást mondott.


Miért kellett volna várni a két gyógyszer között? Egyszerre irattam fel őket, erre semmit nem mondott az orvos.

2019. dec. 21. 16:17
 4/6 A kérdező kommentje:

Kettes,

A teszt a két gyógyszer (foggátló+ esemény utáni) ellenére releváns eredményt mutat? Bármilyen jó, v vlmi spéci kellene?

2019. dec. 21. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:
Kérlek olvasgass a témában, mert ez a kommentben levő kérdésed nagyon fájt. A tervességi tesztek a HCG hormont érzékelik, abból mutatják ki a terhességet. Azt nem befolyásolja se esemény utáni tabletta, se fogamzásgátló tabletta.
2019. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A férjemmel már hónapok óta védekezés nélkül voltunk együtt. Október végén volt meg utoljára. Novemberben kimaradt. Gondoltam, oké, terhes vagyok. December 17 körül teszteltem többet, mind negatív lett. Pedig akkor már 6-7 hete kimaradt. Karácsonykor - mert idegesített - bevettem egy szem maradék Belarát, mert korábban volt, hogy így megjött. De ettől sem jött meg. Utólag derült ki, hogy már nem is fog, mivel december 10-e körül összejött a baba. Szerintem a Belara mindig meghozza a szünetben. Nekem volt olyan, hogy másfél napig tartott és barna volt, de akkor is megjött. De tesztelj! Az a biztos.

2019. dec. 22. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!