Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mikortól lehet a terhesség...

Mikortól lehet a terhesség jeleit észlelni, mint a hányinger és hányás, szagokra érzékenység, étvágy stb?

Figyelt kérdés
Nem a beképzelt tünetekre gondolok (mert ilyenekből is ám sok van), hanem úgy igazán, amikor már az igazi tünetek jönnek. Új munkahelyem van és nem szeretném még megmondani, ezért kérdezem, hogy meddig nem veszik mások észre pl. hogy gyakran szaladgálok a wc-re?

2020. márc. 21. 07:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek soha nem jelentkeznek iylen tünetek, van akinel már az első hetekben is. Ez alapján nem kellene következtetéseket levonni. Ha valakit érdekel, higy miért járkálsz a wcre, mondhatod, hogy fel vagy fazva
2020. márc. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ
2020. márc. 21. 07:32
 3/9 anonim ***** válasza:
A gyakori pisilés nálam akkor kezdődött,mikor már nagyobb volt a baba.Viszont én azelőtt is sokat pisiltem.A hányinger,rosszul lét nálam 6 hetesen kezdődött.
2020. márc. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem émelygésem volt már napokkal nem várt előtt, a teszt is pozi volt, ez kitartott végig, egyszer sem hánytam, csak otthon zavartak a szagok, pl mikor főztem. Pisilni viszont az elején jártam sokat (amúgy is sokat járok) a hormonok változásai miatt, meg a végén mikor már nagy volt a baba. Nem kötelező, hogy minden terhes tünet jelen legyen, de vannak akik nagyon megszenvedik.
2020. márc. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld
2020. márc. 21. 07:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a gyakori pisilés még most sincs jelen, pedig lassan 23 hetes leszek.

A hányinger, hányás azok a 6. héttől jelentkeztek nálam, de miután elmondtam a munkahelyemen a várandósságom (a 14. héten), akkor többen megjegyezték, hogy senkinek sem tűnt fel. Ha esetleg felmerült, hogy miért nincs étvágyam, akkor mindig mondtam, hogy előző este kaját rendeltünk és nagyon sokat ettem vacsira, vagy megemlítettem egy előző esti kemény ivászatot a barátokkal, és már minden meg is volt értve. Esetleg bekamuztam egy influenzát, amikor nagyon borzasztóan néztem ki és rosszul éreztem magam. Nálunk ráadásul a karácsonyi bulin még olyan 7-8 hetes voltam csak, bőven nem akartam még senkinek se elmondani, szóval vettem az alkoholmentes sört meg látszólag ettem valamit, hogy összepiszkoljam a tányért, és kb vacsi után egyből le is léptem. Azt hittem, ez mindenkinek egyből szemet fog szúrni, de senki sem jegyezte meg, pedig amúgy a céges összejöveteleken eddig mindig a buli végéig maradtam, és hát mit mondjak, nem az volt a jellemző, hogy egy pohár sör/bor után megállok. 3 éve vagyok ebben a csapatban, mindenki már ismer, mint a rossz pénzt mondhatni, és mégse tűnt fel senkinek, amíg nem kezdett el tényleg látszódni is. Ezt csak azért mondom, mert bár lehet, hogy vannak olyan nagyon egyértelmű dolgok, amikről azt gondolná az ember (én is), hogy rögtön levágós, de igazából senki nem foglalkozik vele annyira, hogy összerakja a képet. Azzal sem foglalkozik senki, hogy milyen sűrűséggel mész vécére, én párszor kifutottam hányni munkaidőben, a kutya nem vette észre, pedig a női mosdóban van vagy 10 fülke, és nem egyedül voltam sosem, szóval mégsem.


Szerintem megoldható a titoktartás bőven, főleg ha nem vagy rosszul. Nekem a hasam csak a 18. hét után kezdett látszani valamennyire, ha éppen szűk pólót húztam fel, addig senki nem mondta volna meg, hogy babát várok, tünetektől teljesen függetlenül.

2020. márc. 21. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hányinger , hányás, szagokra érzékenység 6.-ik héttől jelentkezett , a gyakori pisilés a 30.-ik hét körül
2020. márc. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálam csak a vége fele volt állandó pisiinger amikor rajta feküdt a hólyagomon.

De a 8.hét után már nem tudtam titkolni, mert 10 percenként hánytam.

2020. márc. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem a hanyinger/inkabb emelyges a 8. héten kezdodott de hanyni 1x sem hanytam. Este voltam mindig szarabbul. Mellem soha nem fajt eddig (mensi elott sem) pisilni is inkabb ejjel jarkalok gyakrabban. Szagerzekenyseg vilag eletemben jellemzo volt ram, de kulonosebben az hogy minden budos foleg a cigiszag kb az 5-6 het korul kezdodott. Az egyetlen tunet ami mar a nemvart kornyeken jelentkezett az az olmos faradtsag de az nagyjabol a 9. hetre el is mult. Most vagyok 11 hetes
2020. márc. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!