Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért félek a szüléstől?

Miért félek a szüléstől?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nagyon szeretnénk kisbabát a párommal, 34 éves vagyok, ez lenne az első terhesség. Eddig eü okok miatt nem próbálkoztunk.

Viszont van egy baj: rettegek a szüléstől (szem gondok miatt sanszos h császár lenne). De annyira rettegek, hogy legszivesebben kifutnék a világból. Emiatt még nem is merünk komolyan próbálkozni.

Gondolom, ez nem normális :(

Volt valakinek ilyen gondja?

Hogy tudnám ezt legyőzni?



2020. márc. 28. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Eldontod h vagy gyerek, vagy retteges tovabb. Nincs ra mas “ varazsszer”... amugy mimdenki fel.
2020. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%

Azért, mert a lelked mélyén pontosan tudod, hogy nem vagy anyatípus. Ezt tisztázni kell magaddal és eldönteni, hogy meddig szivatod a világot azzal, hogy hazudsz magadnak és másoknak is.


Ilyen egyszerű.

2020. márc. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Mindenki fél a szüléstől. (Most meg pláne van rá oka.) Azt kell eldönteni, hogy a gyerek utáni vágyad erősebb-e a félelmednél. Ha igen, akkor is olyan belevágni, mint a bunjeejumping.
2020. márc. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Én egyáltalán nem féltem a szüléstől. Nem tudtam még, milyen rettenetes fájdalom, soha többet nem szülök. De tényleg felesleges félni, olyan kórházba menj, ahol van epidurális érzéstelenítés. Itt nem volt...
2020. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Én már nagyon várom. Másfél hónap van hátra. Egyre nehezebben viselem.

Sose féltem tőle. Ezzel jár a gyerekvállalás.

2020. márc. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Én sem féltem sosem a szüléstől. Pozitívan kell hozzáállni! Ez rengeteget segít. Nekem rettenetes terhességem volt , annyira vártam már, hogy szabaduljak és hogy megszüljek... 1000x szülök mint hogy egy ilyen terhességet végig csináljak.
2020. márc. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is féltem kicsit. Volt is rá okom mert a vajúdás nagyon fájt. Nem tágultam. Nem is sikerült végig csinálni. 17 óra vajúdás után azt se tudtam hol vagyok. Beszélt a párom hozzám de nem tudtam megszólalni a fájdalomtól és nem értette miért. Császár lett a vége és volt még azóta császárom. Szép emlék ez nekem mert semmi fájdalmam nem volt tőle és könnyen felálltam. 3 nap múlva szintén császározni fognak a harmadik babámmal mivel a három gyerek közt kevés a korkülönbség. Kicsit félek de tudom hogy nincs mitől mert minden ugyanúgy rendben lesz. Csak a tudat hogy mit csinálnak velem az a félelmetes, hiába nem érzek majd semmit.
2020. márc. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mielőtt a nagyobbik született nem féltem, mivel nem tudtam mi vár rám. Nagyon akartuk a másodikat, de egyenesen rettegtem. Első gyereknél belebetegedtem lelkileg abba, hogy túlhordtam, másodiknál pedig örültem minden egyes plusz napnak. A félelem mellett hab volt a tortán, hogy soha egy napot nem voltam a nagyobbik gyerekem nélkül. Teljesen ki voltam, hogy napokig nem fogom látni. Aztán a vajúdás során vegig arra gondoltam, hogy minden egyes fájdalommal közelebb kerülök ahhoz, hogy átölelhessem a kisbabám. És persze a félelmem nem volt idokolatlan, ugyanis természetes úton szültem mindkét gyerekemet. A nagy 5100 gramm és 56 cm-rel született, a kicsi 4250 grammal és 55 cm-rel.
2020. márc. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derwer ***** válasza:

Majdnem mindenki fél, ez normális, elvégre úgy írják le mások, higy életed legnagyobb fájdalma.

De ez változó, az én feleségem is félt (aztán szootatástól, de mindig talál valamit. ;)) és a szülés már nem is volt vészes az epegörcseihez képest...


20+ óra Vajúdás után amúgy császár lett, megkönnyebbülés volt. Ráadásul 3. nap már 75% issn helyre állt, nem volt kínszenvedés felülnie, stb


A feleségem a második gyermek esetén az első négy hónaptól fél már Csáky mert nagyon rosszul volt, a szülés sima ügy már.


A lényeg ismét : kB mindenki fél, ez normális, de valójában mindenkinél más lesz a nehéz szakasz. És ez természetes.

2020. márc. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hidd el hogy a tudat hogy a babadat tarthatod majd a kezedbe mindent el felejtett veled!
2020. márc. 30. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!