2 év sikertelenség után besokaltam, elegem van, újra el akarok kezdeni edzeni! Segíthet ez szerintetek?

Figyelt kérdés

A teherbeesési mizéria előtt rendszeresen jártam konditerembe, és úszni is.

Már 1 éve nem járok, 2 éve próbálkozunk kb.


Első évben még jártam terembe, de már nem mertem súlyzózni, meg ugrálni, futni, aztán jól el is kényelmesedtem, a heti 5 edzés heti 1 re majd 0-ra csökkent.


Utóbbi 1 évben meg már amiatt maradt el az edzés, mert állandóan orvosokhoz járkáltunk, amikor meg nem, akkor meg féltem, hogy jaj, most jött össze, inkább pihenek...


Na eddig sose jött még össze, viszont +10 kg feljött, az izomzatom eltűnt, ellustultam, rosszul érzem magam a bőrömben már.

De eddig mindig ovu után úgy paráztam, hogy valami gond lesz abból ha elmegyek edzeni, hogy inkább otthon feküdtem mindig a ciklus 2. felében (meg dolgoztam persze napközben, de az is ülőmunka gép előtt, meg sem mozdulok 8-16 között csak ha wc-re megyek)


Már besokalltam!

Úgy határoztam, most még megvárom a tesztelés napját, aztán aznap még veszek egy kondibérletet, és ugyanúgy eljárok a terembe mint régen. Ez kb heti 4-5 alkalom, kardio+súlyzós-gépes edzés. Úszni is lehet elkezdek újra.

Mellette, mivel fogyni is akarok, belefogok egy diétába is. Felejtől lesz az alkohol(amit a babatervezés miatt egyébként se iszok), tészta, pékáru, curos, liszes dolgok, tej.


De hát persze jár az agyam, és új szalmaszálakba kezdek mindig kapaszkodni:)

Kérdésem az volna, hogy volt-e itt már valaki, aki több éves próbálkozás után életmódot váltott, elkezdett vmi diétát vagy edzést, és sikerült ezután teherbeesnie?


Illetve szerintetek nagy gond, ha inszemináció után eljárok edzeni?

Az otthon pihenős nem vált be, pedig volt, amikor inszem után még szabit isvettem ki, de eredménytelen ez a módszer, és már közben fizikailag is szarul érzem magam, nem vagyok olyan energikus, fitt, mint régen :(


Lányok, ti hogy vagytok ezzel?



2017. aug. 17. 11:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Sosem voltam egy sportos alkat, 17-18 éves tiniként azért edzőterembe jártam, odafigyeltem magamra, viszont az utóbbi 10 évben egyáltalán nem. Mi is tavaly augusztusban nekiálltunk próbálkozni, előtte már kacérkodtam a fogyókúra, torna gonolatával, de úgy voltam mint te, hogy jaj, nem, mert mint van ha épp akkor sikerül stb. Idén márciusban sem jött még össze, amikor is azt mondtam, hogy nem élhetem úgy az életem, hogy mi van ha, meg mi lett volna ha, hanem élem úgy mintha nem is próbálkoznánk, ha sikerülni fog, akkor akkor is sikerül ha épp tornázom vagy sem, mert nem ezen fog múlni. Május végére fogytam 12 kg-ot, akkor abbahagytam a diétát 2 hétre mert nyaralni mentünk, és láss csodát, a 2 hét alatt teszteltem pozitívat, úgy hogy előtte 2 hónapot tök máshogy étkeztem meg más életmódot éltem mint az előző 10 évben kb. :) tehát tornázz, mozogj, érezd jól magad, nem kell úgy élned már most mintha terhes lennél, mert ebben fogsz tönkre menni!
2017. aug. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem úszni és kardiózni nyugodtan járhatnál, a súlyzós edzést én nem csinálnám. Viszont konkréten inszemináció után nekem pihenést ajánlottak.
2017. aug. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen, ezért pihentem én is. De eddig sosem sikerült, pedig volt amikor még dolgozni se mentem, buddha nyugodtam pihengettem utána végig, olvastam csak meg aludtam!


Most már több mint 2 év után kezdem azt gondolni, hogy oké, jöhet a következő inszem, hátha alapon, de fogyózni fogok meg edzeni, mint régen, mert akkoriban pl a cilusom is jobb volt, energikusabb voltam, fittebb, nem voltam fáradékony, jobb volt a libidóm, egészségesebbnek éreztem magam és a hangulatom is jobb volt sokkal.


Most van rajtam plusz10 kg, állandóan fárdt vagyok, lomha, mint akiből kiszívták az életet, pedig 10-12 féle vitamint szedek a teherbeesés miatt. Ráadásul délután fél 5-től már otthon vagyok, de nincs kedvem semmihez, kb csak várom, hogy lehessen tesztelni. Megint élni akarok, nem dpo-kban mérni az időt. Nem is tudom, hiányzik az az állapot, ami akkor volt, mikor edzettem, amikor erősnek és egészségesnek éreztem magam, meg voltak céljaim a pozi teszten kívül. Mára már csak ez tud érdekelni, és minden ehhez igazodik.

Az edzés talán segítene kicsit leszakadni a témáról, ott vannak más célok is, pl hogy javuljon az erőnlétem, vagy véknyabb legyen a derekam..stb.


A hasizomgyakorlatokat mondjuk hanyagolnám inszem után, de amúgy meg már nem bírom ezt, hogy azt sem tudom már egy éve, hogy milyen nap van, csak azt, hogy hanyadik dpo, vagy hanyadik ciklusnap :(

2017. aug. 17. 11:31
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Lehet tudni, hogy miért nem jön össze a baba? Mi kb. 1 éve döntöttük el, hogy babát szeretnénk. Nem jött össze és én is azt hittem az miatt, mert sokat futok, sosem nyugszom, mindig mozgok. Letettem róla és csak a "pihenésre" koncentráltam. Most derült ki, hogy a peteveztékeim nem átjárhatóak és a pihivel még rátettem egy lapáttal. Azóta hasizom és medenceizomgyakorlatokat kell végeznem, görkoriznom, hogy erősödjön az izomzat ott is. Szóval a sport nem feltétlen rossz. Attól függ mi a kiváltó ok.
2017. aug. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
76%

Nekem nem voltak szerencsere ilyen problemaim (lekopogom), mi "csak" 5 honapot vartunk a babara es ugy estem teherbe, hogy nem fogtam vissza magam semmiben, egeszsegesen ettem, edzeni jartam ugyanugy, alcohol is lecsuszott heti tobbszor. Az biztos, hogy segit, ha jol erzed magad a borodben, de! En a helyedben nem egyik naprol a masikra ugranek bele, hanem mondjuk kezd el a dietat (nem ehezes, hanem okosan felepitett egeszseges taplalkozas) es a sport reszet szep lassan epitsd fel, jarhatsz 5x, de ne csinald ki magad, menj csak laza fel orakra mozogni es a sulyzozast hanyagolnam inszem utan, inkabb laza(!) kardio, vagy nagy setak terepen (de nem megterhelo), szepen fokozatosan, nem kell rogton vilagot megvaltani es ha igy csinalod, akkor terhesseg alatt is folytathatod, persze esszel.

Nagyon szurkolok Neked!

37 hkm

2017. aug. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hát hogy mi miatt nem jön össze, nem tudni biztosan.

Az biztos, hogy Hashimoto betegségem van, de tsh-m jó, voltam endokrinológusnál, és azt mondta, nem lépett még olyan szakaszba a betegség, hogy túl vagy alulműködő lenne a pajzsmirigyem, UH alapján nem látott göböket sem.

Gyógyszert se adott, azt mondta, olyan mintha nem lenne semmi bajom, de évente 1x el kell mennem megnézetni a tsh-t.


A nőgyógyászati vizsgálatok közül egyedül a PCT teszt lett pozitív, emiatt inszemezünk, ez is egy autoimmun reakció, antitesteket termelek a sperma ellenés megölöm őket.


Plusz van még egy betegségem ( egy ideje nem is jelentkezett), amit ismeretlen eredetűnek tituláltak, náha ödémásodik a szemhéjam vagy szám, és vagy allergia vagy ez is autoimmun. már 16 éve nem tudják mitől van. De érdekes módom mióta a babaprojekt elkezdődött, már nem jön elő max nagyon ritkán (az is eszembe jutott, hogy a fog. gátlóra voltam allergiás).


Szóval ezek mellett elvileg teherbe kellene esnem, kivéve a PCt, de arra meg az inszem a megoldás.


Férjemnek nagyon jók az eredményei.


Amúgy 3. és 21. napi hormonértékeim jók, pontos a ciklusom, van ovum, tüszőrepedésem, méhnyálkahártyám ált. ciklus közepén 9-10 mm, petevezetékeim átjárhatóak, IR-t nézettem, de nincs, homa indexem majdnem 0. Cukrom is jó.


Pszichésen - hát járok kineziológushoz, hátha segít, meg igyekszem nem kattogni, ez azért elég nehéz, ezért is gondoltam arra, hogy inkább eljárok edzeni, mint otthon ezen pöröjek.


Endometriózis gyanúja sem áll fent, mióma sem, szóval lehet valóban csak ez a méhnyák antitest a gond.


Öregnek se mondnám magam, mert 32 vagyok, és 30 évesen kezdtünk próbálkozni.


Igen, fokozatosan akarom emelni az edzést, nem egyből olyan szériákat csinálni, mint régen :)

Nem is bírnám :)

2017. aug. 17. 12:01
 7/13 anonim ***** válasza:
Hányszor voltál inszemináción?
2017. aug. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Most várom a 4. eredményét, mármint hogy tesztelhessek.
2017. aug. 17. 12:10
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért kérdezem, mert az inszeminációval nem sokkal nagyobb az esély, mint természetes úton, tehát az nem jelent semmit, hogy 2-3 nem sikerül. Nekem a 3. sikerült, barátnőmnek az 5. Én a helyedben az eredményig már nem kezdenék komoly sportba, néhány nap múlva úgyis kiderül.
2017. aug. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Immunológusnál voltál?

Az inszemnel az esély csak 10%. Sajnos bent van a pakliban, hogy a 6 tb támogatott sem segít.

2017. aug. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!