Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Őszintén: ti is kérdezgettek...

Őszintén: ti is kérdezgettek másokat, hogy mikor jön már a baba?

Figyelt kérdés

A harminchoz közelítek és rajta vagyunk a baba dolgon, de egyelőre sajnos még nem sikerült. Elég stressz ez önmagában is, mert nagyon vágyunk már gyerekre, de komolyan, kivagyok attól, hogy folyton kérdezgeznek, mikor lesz már gyerekem.


A családi találkozókon a rokonok. Ha találkozok valami ismerőssel - pl. volt osztálytárs, régi barátnő - az utcán, akkor tuti megkérdezik, pláne ha már van gyerekük. De van a rokonságomban, aki konkrétan minden alkalommal megkérdezi, pedig múltkor már megjegyeztem, hogy amúgy nem tudja, hogy nem illik ilyet kérdezni, mert sem tudhatja, nem éppen akkor vetélt-e el valaki...


Na de a lényeg, én azt hittem, itt a 21. században már alap, hogy nem kérdezgetjük ezt a nőktől, hiszen gyakori a vetélés, a meddőség. Egy csomó cikk szól erről úton-útfélen, hogy tapintatlanság ezzel nyaggatni a nőket, és akkor még mindig azt tapasztalom, hogy a valóságban mindenki a "méhemben turkál".


Ne értsetek félre, nem vagyok mimózalelkű, ha most egyszer-kétszer valami nagyon közeli rokon, pl.az anyósom megkérdezi, hogy állok a témával, nem sértődök meg. De folyton??? Nem akarom másokkal közölni, hogy nem jőn össze a baba, de ha mast mondok, pl. hogy majd meglátjuk, egyből elkezdenek okoskodni, hogy mire vàrunk még...


Szóval öszintén, ti kerdezgettek mást? Ha igen, mi az oka?



2020. júl. 3. 19:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%
Sosem kérdeztem senkitől sem,kutyát nem érdekli ez a témakör.
2020. júl. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nincs abban a semmi, ha sok éve nem találkoztál valakivel és összefuttok, akkor megkérdezed, hogy van-e családja. Ebben semmi bántó, sértő nincs. Viszont akit ismerek, napi kapcsolatban vagyok vele, azt nem szoktam kérdezgetni, hogy na, mikor lesz már gyerekük... Ez magánügy. Előbbi felvázolt példa pedig csak szimpla érdeklődés.
2020. júl. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%

Nem kèrdeztem, soha. Csak annyit közeli ismerősöktől, szeretnŕnek egyàltalàn vagy sem. Tőlem kèrdeztèk, rosszabb pillanatban talàlt ès megmondtam, hogy nem, mert x ideje vetèltem el.

Azòta senki nem kèrdezi.

2020. júl. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kérdezem, de engem is csesztetnek vele. Fél éve hagytam abba a fogamzásgátlót, de nyilván senki orrára nem kötöttük a dolgot.
2020. júl. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, mert 7gy is eldicsekszik vele az illető ha van, ha meg nincs az-az ő dolguk, ha nekik úgy jó, akkor úgy jó, ha meg nem sikerül, akkor meg komolyan sajnálom az illetőt.
2020. júl. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló szitu: hamarosan 30 leszek, sok hónapja próbàlkozunk, egyfolytában kérdezik, rosszul vagyok már tőle.
2020. júl. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Mindig tudatosan figyelek, hogy ne kérdezzem meg.

Azért tudatosan, mert van akinél érdekelne, de tudom hogy utáltam mikor engem is kérdeztek.

2020. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kérdezek ilyet
2020. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Én nem szoktam, de engem már 20-on éves koromtól kezdve folyamatosan ezzel zaklattak. Ráadásul a volt férjem miatt nem lett, mert ő nem akart. Most viszont, hogy várandós lettem, már azzal piszkálnak, hogy de ugye lesz majd kistesó is, mert egy gyerek nem gyerek. Ezeknek soha nem lehet megfelelni.
2020. júl. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem kérdeztem ilyet, pedig iszonyatosan érdekelnek a rokonaim, barátaim tervei. Csak nekem is rosszul estek és bosszantottak az ilyen kérdések, így befogom a szám.
2020. júl. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!