Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ovulációkor is hat az esemény...

Ovulációkor is hat az esemény utáni tabletta?

Figyelt kérdés
Ciklusom 14.napján történt a dolog,bár nem élvezett belém a férjem, de elment és utána tett be kb fél percre.(kb 3 órával később már bevettem a tabit) most a 16. napon van krémes folyásom.

2020. júl. 9. 18:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Ha már megtörtént az ovuláció, akkor nem hat, hiszen azt tudja, h megakadályozza az ovulációt.
2020. júl. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát akkor ez egy jó kérdés, hogy nekem hatott e... Hisz ma van folyásom és 2 napja vettem be a gyógyszert...
2020. júl. 9. 19:06
 3/13 anonim ***** válasza:
Valószínűleg hatott, és mástól van a folyás. Nagyon kevés az esély rá, hogy ne hasson.
2020. júl. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mindig peteéréskor szokott ilyenem lenni... És most is lenne ugye az ideje normális esetbe...
2020. júl. 9. 19:11
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Extrém esetnek gondolnám, ha ennyitőlnteherbe estél volna, tabletta nélkül is.
2020. júl. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
"Az esemény utáni tabletta sárgatesthormont tartalmaz, méghozzá jóval nagyobb adagban, mint a napi rendszerességgel szedett fogamzásgátló készítmények. A sürgősségi fogamzásgátló a petesejt beágyazódását vagy magát az ovulációt akadályozza meg, ez pedig méhnyálkahártya leválást idézhet elő. "
2020. júl. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
En ezt ertem, csak en most attol felek, hogy nekem nem hatott es azert van peteeresem.
2020. júl. 9. 21:20
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a peteérést akadályozza meg. Amennyiben a ciklus első felében, tehát peteérés előtt veszed be, akkor megakadályozza vagy késlelteti a peteérést. Ha a ciklus második felében, peteérés után, akkor a beágyazódást akadályozza meg, azzal, hogy alkalmatlanná teszi a méhnyálkahártyát a beágyazódásra. Szóval nem igaz, hogy nem hat, ha már volt peteérés.
2020. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ertem, szoval ezek szerint mindegy, hogy melyik napjan voltam a ciklusomnak, remelem hatott...
2020. júl. 9. 23:40
 10/13 A kérdező kommentje:

Tehat az en feltevesem az az, hogy mivel most van folyasom, most van peteeresem is. Mivel 2 napja bevettem a gyogyszert ezert vagy nem kellene, h legyen peteeresem, vagy majd csak kesobb. Es en ezt nem ertem :) hogy hogy lehet 2 napra ra peteeresem...

A masik lehetoseg, hogy mar volt peteeres vagy pont aznap volt amikor a gyogyszert is bevettem... De akkor meg ez most micsoda...

2020. júl. 9. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!