Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Más is megkapja, hogy betegség...

Más is megkapja, hogy betegségnek kezeli a terhességet?

Figyelt kérdés

sziasztok!

22 éves vagyok, 11 hetes terhes. Az ismerőseim a fent említett dologgal szidnak folyamatosan. Csupán azért, mert nem ettem kolbászhúsból disznóvágáson (inkább megvártam a sült változatot), nem strandolok, és mert felmondtam, mivel 40 kilókat kellett emelnem, az orvos azonnal ezt javasolta. Táppénz nem játszott, napi bejelentett munka volt.


A 10.héten kezdődtek a rosszullétek, sokat hányok, rengeteget alszok, szerintem a progeszteron miatt. Nagyon megvisel ez az utóbbi 1-2 hét, de nem hagytam el magam, minden programon ugyanúgy részt veszek, csak nem iszom alkoholt.



2020. aug. 21. 18:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
54%

Nekem a férjem mondta egyetlen egyszer, amikor említettem h nem bírom ezt a meleget. Na azóta sem merte mondani mert kiosztottam. Én nem voltam rosszul, nem hánytam, semmi. Csak említettem h nem vagyom olyan jól a melegben. Aztán persze mikor mondta megkérdeztem h mert te aztán olyan sokszor voltál terhes?! Azóta nincs ilyen 😄

20hkm

2020. aug. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
Lássuk be, hogy nyilvánvalóan eltúlzod a dolgokat. A kolbásztól semmi bajod nem lesz. A munkahelyeden meg tuti nem emelgettél 40kgokat, mert az majdnem egy cementeszsák, azt meg férfiak csinálják általában. Nem mintha nem lenne tök mindegy, a napi bejelentés miatt akkor sem kapnál gyedet, ha végigdolgoznád a terhességet, ígyis-úgyis kitartott leszel. De neked ez így jó.
2020. aug. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
27%
Na egy díszpéldány 😅
2020. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Konditeremben igenis emelgettem annyit kedves, nem vagyok kitartott, tanuló vagyok :* Eddig mindig 2 munkahelyem volt.

Nyers kolbászhústól nem lesz bajom? Mesélj még

2020. aug. 21. 21:03
 15/20 A kérdező kommentje:
Csak az irigység szól belőled. A férjem keres annyot, hogy ha a baba egészsége és a munkahelyem között kell választani, ne kelljen hezitálni. És ezzel minden normális férj így van, ha megteheti!
2020. aug. 21. 21:05
 16/20 anonim ***** válasza:
73%
Én sem ennék kolbászt terhesen. Nem igaz, hogy nem lehet kibírni 9 hónapot kolbász nélkúl. Nem terhesen is minden hülyeséget össze lehet szedni strandon, terhesen meg különösen fogékony vagy erre. A dokim kifezejezetten tiltotta.
2020. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
67%
Ne foglalkozz vele... Mondjuk en sem vagyok annyira paras pl siman felcipelem a 3.ra a 3-4 kilos szatyrom, muszaj bevasarolnom, ha a ferjem dolgozik..De alap, hogy nyers hust, halat, pasztorizalatlan termekeket nem eszem. Gdm es lettem, az egesz csaladtol, sot, meg a ferjemtol is megkaptam, amikor mar bepanikoltam, hogy a 8-as cukor nem oly sok, jol van mar, nem vagyok cukorbeteg, sosem voltam, egy egy nasi belefer stb. Amikor mar megkaptam a papirt es dietara fogtak, s felvilagositottam a laikus gondolkodasukat, elhallgattak es nem kotekednek azota, ferjem is halisten felfogta, hogy a baba erdekeben be kell tartani es bizony naponta cukrot merni. Nem akarnak ok rosszat, most mar ha mondom, hogy ezt sajnos nem szabad nem kommentaljak.
2020. aug. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
71%
Ja es en sem strandoltam s nem is fogok..Raadasul tappenzen is vagyok, mert sugarveszelyes a munkahelyem, a covidkor tudtam meg, hogy terhes vagyok, azonnal tappenz, nagyon jol is kijott ez, pont leszarom, hogy ki mit gondol, nagyon jol el vagyok itthon, szepen mindent megcsinalok, jovoheten indul a babaszoba tervezese is, vasarlas... SENKI velemenye nem erdekel :)
2020. aug. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Néhányan tényleg betegségként kezelik, állandóan panaszkodnak, minden fáj, sehova nem megyünk, stb. Ezt én sem tartom normálisnak. Ezek a nők nem is tudják mennyire szerencsések. Annyi tragikus történetet hallani elhalt magzatokról, más meg a jól haladó terhességével sem boldogul.

Én az első trimesztert nagyon rosszul éltem meg. Minden reggel émelygéssel, hányással, mint akit állandó gyomorrontás kínoz. Aztán egycsapásra elvágták és élveztem a hátralévő időt. Szívesen mentem strandra, de inkább csak az árnyékban ücsörögve olvastam. Szívesen elmentem a baráti társasággal egy-egy dajdajozós estére, én csak almalevet ittam és mielőtt elfajult volna a buli, megpattantam és így tovább. Egyszóval nem kell az embernek bezárkóznia, de nyilvánvaló, hogy ilyenkor a baba az első és mindent megteszünk annak érdekében, hogy ő jólérezze magát odabent. Ez lemondásokkal jár, de szerintem a legtöbb nő ezt nem kínként éli meg, ami miatt állandóan panaszkodni kellene.

Természetes, hogy nyers húsokat nem eszünk, nem tesszük ki magunkat fertőzésveszélynek, stb. Teljesen normális vagy ne aggódj. Mindig azok az okosok, akik sosem voltak terhesek, vagy teljesen máshogy élték meg.

2020. aug. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz senkivel!

Csak a babádat véded! ❤️

Gratulálok, sok egészséget!

2020. aug. 24. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!