Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Melyiknek hinnétek jobban?...

Melyiknek hinnétek jobban? Ovulációs teszt vagy hőgörbe?

Figyelt kérdés

[link]

Ovulációs teszt 9.én volt pozitív, 10én negatív.

A hőmérsékletem 8.án esett le és a hőgörbe program is oda húzta be. Szerintetek melyik a pontosabb?



2020. szept. 15. 19:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

6-os vagyok


Kedves 7-es, úgy derült ki, hogy mivel régóta szerettünk volna babát így vetélés után elmentem végre dokihoz, direkt ovu környékén mentem, remélve, hogy megerősít benne a doki, addig csak hőgörbét vezettem. A ciklusaim hossza szinte napra pontos volt szép görbékkel így fogtam magam és pár nappal ovu előtt jelentkeztem be. Hát ott még domináns tüszőt se látott a doki. Szóval kizárt volt, hogy rá 2-3 napra meglegyen az ovu... ennek ellenére csodaszép görbével zártam a ciklust. A doki sem értette, majd kaptam clostyt, és elkezdtem ovutesztelni is.


És biztos, hogy nem volt ovum, hiszen domináns tüszőnek idő kell mire megfelelő méretűre nő, és ha lett volna, akkor annyival később lett volna a mensim is. Szóval így derült ki, hogy a görbe megtévesztő is lehet.


Mondjuk azt is hozzá lehetne tenni a témához, hogy uh követés nélkül senki nem lehet biztos a tüszőrepedésben, hiába a görbe és az ovu teszt. A végeredményt egyik sem igazolja. Bár ugye, ahogy fentebb lett írva, lh csúcs után azért ritka, hogy nem történik repedés, de persze előfordul.


Csak, hogy legyen még egy csattanó a storymhoz, mikor terhes lettem, abban a ciklusban volt görbe, ovuteszt meg hormonsor 3. és 21. napi. Görbém rosszabb voltam mint máskor és a progi szintem is alacsony lett, lh teszt ugyan pozi volt amikor annak kellett lennie, de görbe és progi miatt azt hittem ovum nem is lett végül... aztán meglepődtem :D Én azóta csak lh tesztet használok, ha nincs ovum akkor végig mensiig időn túli pozik az lh tesztjeim, ha van ovum akkor meg szépen mutatja. Görbézni már köszönöm nem, időpocsékolás és sok minden közbeszólhat, betegség, kevesebb, több alvás... stb gyerek mellett már nem kivitelezhető :D


Kedves Kérdező!


Drukkolok neked, hogy ne kelljen többet görbézni meg tesztelni :D 8. dpo-n még nem szabad örülni semmilyen tesztnek, mert az még annyira korai, hogy az alapból is sok változó hormonra reagál a teszt. Türelem babát terem :D


UI.: nálam terhesen az lh teszt erős pozi lett nem várt előtt két nappal, bár addigra a hcg tesztek is halványkák voltak. Lehet azzal is játszogatni :D

2020. szept. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
7es vagyok. Nagyon szepen koszonom, hogy ilyen reszeletesen leirtad, mindenképp hasznos volt! 🤗
2020. szept. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!