Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben a járványhelyzetben...

Ebben a járványhelyzetben szerintetek nagyobb kockázata van a gyermekvállalásnak?

Figyelt kérdés
38 évesen babát szeretnék. A vírushelyzet viszont aggodalommal tölt el, nem csak a fertősétől félek, sokkal inkább az megváltozott egészségügyi ellátástól. Mondhatnám, hogy várok egy kicsit, viszont az idő sürget az életkorom miatt.

2020. okt. 25. 11:40
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
fertőzéstől. :)
2020. okt. 25. 11:40
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
38 évesen ne várj, nem érsz rá. Én lassan 7 hete szültem (39 évesen 2. gyereket), semmi gond nem volt sem a terhesgondozással sem a szüléssel. Ez a vírushelyzet nem mostanában lesz jobb, hidd el.
2020. okt. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Gratulálok a babához! 💖 Belül én is így érzek, csak nem könnyű az aggodalmat félretenni.
2020. okt. 25. 11:50
 4/15 anonim ***** válasza:
92%
A terhesgondozás akkor sem fog leállni, ha sokkal nagyobb baj lesz ennél. 😊 Én nem tolnám a vírus miatt, ha aktuális lenne.
2020. okt. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%

Milyen megváltozott eü ellátásra gondolsz pontosan?

31 hetes vagyok, 3.gyerekünk. Semmilyen fenakadás nincs a terhes gondozásban, se a védőnői látogatásban.

Az más, hogy a sima háziorvosi ellátás telefonon működik..

2020. okt. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nyugodtan belevághattok, a terhesgondozás teljesen zavartalan, mindenre időben kaptam időpontot eddig, minden vizsgálatra zökkenőmentesen sikerült eljutnom :) az orvosom szerint a szüléstől sem kell tartanom, max. arra számíthatok, hogy a kórházból előbb szabadulhatok ha minden rendben van velem is és a babával is és hogy valószínűleg nem fogadhatok a kórházban látogatókat, azonban az apás szülést megengedik..

És az előttem szólónak igaza van, kitudja mikor lesz vége a vírushelyzetnek :)

2020. okt. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. A terhesek kiemelt figyelmet kapnak most is.
2020. okt. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ettől tényleg ne félj. Júniusban szültem (amikor teherbe estem, még nem volt a vírus sehol), előtte egész tavasszal kijárási korlátozás volt, meg szinte minden bezárva, és még akkor sem volt semmi gond a terhesgondozással. (Leszámítva azt a kb. egy hónapot, amikor zárva volt a kórházunk (tatabányai vagyok), de szerencsére úgy jött ki, hogy azalatt csak 1x kellett átmennem a szomszéd városba vizsgálatra.)
2020. okt. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
8 en is tatabányai vagyok, januárban szültem. Szerintem a mi korhazunk amúgy is kiemelkedő lett szules és terhesgondozas szempontjából 🙂
2020. okt. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

#9 Megmondom őszintén, hogy nem tudom, Bardóczy dr. előtt milyen volt a helyzet, mert a nagyobbikat Fehérváron szültem, de az biztos, hogy nagyon meg voltam most elégedve a terhesgondozással, és a szülés utáni 3 bent töltött nap is abszolút jó emlék. Orvosok, nővérek, mindenki végig normális volt és alapos. :)


Kérdező: a kóházban fognak pcr-tesztet csinálni, lehet hogy nem is egyet, és csak azokat rakják egy kórterembe, akiknek visszajön a negatív eredménye. Legalábbis nyáron itt így volt.

2020. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!