Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ebben a “helyzetben” vállalnát...

Ebben a “helyzetben” vállalnátok most babát, vagy várnátok egy félévet?

Figyelt kérdés

Férjemmel megbeszéltük, hogy ha beköltöztünk a családi házunkba, akkor indulhat a babaprojekt.

Ezt már a covid vírus előtt megbeszéltük, hogyha találunk házat, akkor tervezhetjük a babàt.

Kb 2hónap és beköltözünk, èn még is aggódom ebben a helyzetben, hogy orvoshoz jàrkàljak. Minden szabályt betartva is, attól tartok, hogy nem úgy állnak majd az orvosok hozzám, ahogy kellene..

Ti mit gondoltok erről? Van aki nem fél, és belevág? Vagy aki kismama, ők mit gondolnak erről?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2020. nov. 26. 21:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanolyan ellátás kapok kismamaként most is, mint két évvel ezelőtt. Annyi volt a különbség, hogy 4d-s uh-n most nem lehetett bent az apuka. Én azt mondom, amíg kételyeid vannak, ne vágjatok még bele.
2020. nov. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Angel3000 ***** válasza:
18%
Szia! Mostansàg nem terveznék babàt! Vàrni kell, mig elcsendesedik ez a Virus probléma!
2020. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
92%
Szia! Mi ugyanígy voltunk/vagyunk, de belevágtunk. Sosem lesz tökéletes időpont, mindig valami lesz ami nehezíti a körülményeket! Pont ezért nem hagyom, hogy egy vírus uralja az életem, így alkalmazkodva a kialakult helyzethez, de állunk elébe a kihívásoknak😊
2020. nov. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%

Bennem is felmerült ez a kérdés amikor pozitív lett a tesztem augusztusban de hála Istennek a terhesgondozás, a vérvétel, a háziorvos, fogorvos meg minden ahova eddig mennem kellett zökkenőmentes volt 😊 annyi csak, hogy a covid miatt időpontot kell előre kérni pl. a háziorvosnál de itt is 1-2 nap múlvára kaptam mindig időpontot 😊

Szerintem ez ne tartson vissza benneteket!

Üdv.: egy 21 hetes kismama

2020. nov. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
84%
Mi pár hónapja próbálkozunk, és mivel vannak problémák, nem valószínű, hogy túl hamar összejön a baba. Ha mégis, akkor azért megtartjuk, járvány ide vagy oda. De nem szeretnénk fél évvel később nekiállni.
2020. nov. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

Mindjárt szülők. Semmilyen fennakadás nem volt az ellátásban.

Jövőre viszont nagy gebasz lesz az eü-ben az új módosítások miatt.

2020. nov. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
Hónapokig nem sikerült a baba, nem tudtuk mikor jön össze egyáltalán, eszünkben se jutott tolni. Most kismama vagyok, semmilyen hátrányát nem érzem a járványnak, minden probléma mentesen ment a vizsgálatokon, kiemelten figyelnek.
2020. nov. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
74%

Az első hullám előtt lettem terhes.

Semmilyen hátrány nem ért a vírus miatt. Sőt! Minden sokkal gördülékenyebben ment, mint 4 éve az első terhességemnél. Érdekes módon most tudták tartani az időpontokat, max 10 percet kellett várakoznom, de olyan is volt, hogy sokkal hamarabb érkeztem és behívtak. Egyedül a védőnőm volt/van betojva, de ez is előnyömre szolgált, mert nem kellett hozzá jàrnom és ott ülni fél napot, hanem messengeren tartottuk a kapcsolatot.

Magánba jártam uh-ra, a férjem mindig bejöhetett.

Szeptemberben szültem, bejöhetett a férjem és utána is még vagy 3 órát velünk volt a szobában.

A kórházban sem zaklattak a nővérek meg a csecsemősök feleslegesen, nagy vizitek sem voltak, tök sokat tudtam pihenni, nyugalom volt.

Persze azt hozzá kell tennem, hogy probléma mentes terhességem volt, így semmilyen plusz vizsgálat nem kellett.

Viszont ha aggódsz vagy félsz, akkor várjatok még, mert ha egész terhesség alatt stresszelsz meg szorongsz, az a babának sem lenne jó.

2020. nov. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%
Szeptemberben lettem terhes. Eddig nem volt gond, de tartok tőle, hogy januártól mi lesz, mert tb-s ellátásra tervezek csak menni, ha már eddig belapátoltam az államba azt a rengeteg járulékot.
2020. nov. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%
A terhesellátásban azt tapasztalom, minden sokkal gördülékenyebben megy. Én akkor lettem terhes, amikor "nyaralni volt a vírus". Állítólag jódarabig elszórakozunk még a koviddal. Én nem várnék.
2020. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!