Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Premens segített valakinek a...

Premens segített valakinek a ciklusát rendbetenni?

Figyelt kérdés
2019 áprilisában szültem. Az év októberében jött meg először a mensim szülés után, és rögtön be is állt 28-30 naposra. Márciusban elmentem vizsgálatra. Mondta a doki, hogy minden ok, probalkozhatunk babával ha szeretnénk, de a szoptatás lehet nehezíteni fogja a teherbe esést. Azóta nem védekezünk, és azóta a ciklusom meghosszabodott 42-45 naposra. Ovum a 30-32. napon van. Iszonyatosan fájni szokott a hasam, és az ovu teszt is erősen mutatja. Mindig akkor együtt is vagyunk, mégsem jön össze a terhesség. A kisfiam még mindig szopik. Lehet ez a baj? Még nem is zavarna ha nem jönne össze mihamarabb a baba, csak a ciklusom lenne rendben. Elég hosszú idő 40+ nap olyannak, aki gyereket szeretne.
2020. dec. 30. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Amig szoptatsz, miert akarsz masodik babat? Miert nem adod meg az elso babadnak azt az idot, ami jar neki? Ha terhes leszel, valoszinuleg a babad nem fog szopni tobbe.

Nem ertem az ilyen turelmetlen hozzaallast, ne haragudj.

2020. dec. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már mindjárt 2 éves. Dolgozok is mellette. Már nem okoz felhőtlen örömöt, hogy non stop a mellemen csüng, amikor csak itthon vagyunk. Szerettem volna kis korkülönbséget, így is minimum 2.5 év lesz közöttük. Egyébként nem a kérdésemre válaszoltál.
2020. dec. 31. 20:39
 3/4 anonim ***** válasza:

Amig szoptatsz, nem fog segiteni a premens, mert a szoptatas miatt magasan van a prolaktin szinted, ami gatolja/keslelteti az ovulaciot. A premens egy kicsi segitseget adhat a cikluszavar rendbeteteleben, amikor mar nem szoptatsz.

Most mar a kerdesedre valaszoltam. :)

En megprobalnam elvalasztani a picit, de lehet, h anyahianya van es ezert szopizik meg. (Az en kislanyom 2019 marciusi, egesz nap vele vagyok, mert ezt igenyli.)

2021. jan. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
December 28.án jött meg utoljára, aznap elkezdtem szedni a premenst, napi 1el. A kisfiam már 21 hónapos, non stop cicizne ha itthon vagyunk. Dec. 1el vissza mentem dolgozni, ő meg bölcsibe. Nem akarom most elválasztani, elég neki most a bölcsiben megszokni. Hosszú idő után most először volt a 16! napon az ovum. Egy hajnalban erős fájdalomra keltem, csináltam egy ovu tesztet, pozi lett. Én ezt a premensnek tudom be. Mi mástól lett volna időben az ovum? Napi 8 órát nem látjuk egymást a kisfiammal, de ahogy hazajövünk azonnal szopik. Illetve január 4.én kezdtem dolgozni, és 12.én volt ovum. Túl rövid idő ahoz, hogy arra fogjam, hogy mert napközben nem cicizik. Hát majd látjuk. Több ismerősöm aktív szoptatás alatt lett terhes, én ilyen kis kivétel vagyok.
2021. jan. 20. 21:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!