Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen opciók léphetnek...

Milyen opciók léphetnek érvénybe nem tervezett teherbeesésnél?

Figyelt kérdés

Adott egy 1 éves szexkapcsolat. Leszögeztük, hogy csak egymással szexelünk, de ha valamelyikünknek adódna egy komoly kapcsolat akkor azt jelezzük a másiknak és békével befejezzük. Na de a vége az lett, hogy a lány teherbe esett.. Én kértem, hogy vetessük el, de ő erről hallani sem akar és minden áron szeretné megtartani. Ha lemondok róla és nem kerül a nevemre a gyerek akkor nem kell gyerektartást fizetnem? De evidens, hogy akkor jövőben semmi közöm nem lesz hozzá és nem is látogathatom. Én mondtam neki, hogy úgy bevállalom a gyereket és próbáljuk meg közös erővel együtt felnevelni mint két pár és akkor költözzön oda hozzám, de ő ezt nem szeretné.. Hétvégi apa nem akarok lenni.. Szóval ilyenkor mi a teendő? Ha lemondok róla kell gyerektartást fizetnem?

25/F



2021. febr. 8. 09:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartást mindenképpen kell fizetned.
2021. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Amúgy gumiról hallottál már? Hogy lehet valaki olyan hülye, hogy egy szexkapcsolatban nem védekezik vagy a csakra bízza?
2021. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Csajra*
2021. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartás mindenképp kell fizetned. Ha látogatod, ha nem.
2021. febr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ha lemondasz róla, akkor is fizetsz gyerektartást. (Ne próbáld rávenni a lányt, hogy ne tartsa meg. Egyedül neki van joga a teste felett dönteni.)
2021. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyerektartás alól nem tudsz kibújni.
2021. febr. 8. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Lemondani nem tudsz róla, csak a jogaidról. Vagyis arról, hogy látogatod és része leszel az életének. A kötelességeidről nem mondhatsz le, ergó fizetned kell. Ha nem ismered el önként, hogy a tiéd, a csaj apasági pert indíthat, és ha kiderül, hogy tiéd, akkor te fizeted a per költségeit is, valamint köteleznek gyerektartásra.

2 módon szabadulhatsz.

Az egyik, hogy a csaj nem tart igényt pénzre, így nem fog teperni azért, hogy a nevedre kerüljön. A másik, hogy lesz egy férfi, aki örökbe fogadja a gyermeked, és neveli együtt helyetted a csajjal. Akkor neked minden jogod és kötelezettséged megszűnik.

2021. febr. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Hát apasági nyilatkozatot kell tenni, anélkül a csaj maximum perelhet.


Bár ez is olyan, hogy megint nem értem miért jó ez egy nőnek, ha a srác lelép külföldre közben, akkor évekig mehet a pereskedés meg a szenvedés a bizonyítással, melynek addig minden költségét neki kell állnia a csekély bevételből, és még ha rá is verik valahogy a srácra az apaság tényét, végrehajtót tudnak küldeni rá a pénz behajtás miatt, de ha neki Magyarországon nincs semmije, külföldön meg feketézik, akkor szintén nincs kint a vízből.


Közben a gyerek meg lassan iskolás lesz.

2021. febr. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Én mondtam neki, hogy úgy bevállalom a gyereket és próbáljuk meg közös erővel együtt felnevelni mint két pár és akkor költözzön oda hozzám, de ő ezt nem szeretné.. "

=>

Miért?

2021. febr. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Gyerektartást kell fizetnek. De én a helyedben csináltatnak egy DNS vizsgálatot hogy tényleg tiéd e a gyerek.
2021. febr. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!