Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen opciók léphetnek...

Milyen opciók léphetnek érvénybe nem tervezett teherbeesésnél?

Figyelt kérdés

Adott egy 1 éves szexkapcsolat. Leszögeztük, hogy csak egymással szexelünk, de ha valamelyikünknek adódna egy komoly kapcsolat akkor azt jelezzük a másiknak és békével befejezzük. Na de a vége az lett, hogy a lány teherbe esett.. Én kértem, hogy vetessük el, de ő erről hallani sem akar és minden áron szeretné megtartani. Ha lemondok róla és nem kerül a nevemre a gyerek akkor nem kell gyerektartást fizetnem? De evidens, hogy akkor jövőben semmi közöm nem lesz hozzá és nem is látogathatom. Én mondtam neki, hogy úgy bevállalom a gyereket és próbáljuk meg közös erővel együtt felnevelni mint két pár és akkor költözzön oda hozzám, de ő ezt nem szeretné.. Hétvégi apa nem akarok lenni.. Szóval ilyenkor mi a teendő? Ha lemondok róla kell gyerektartást fizetnem?

25/F



2021. febr. 8. 09:55
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hát én mondtam neki, hogy legyünk egy pár akkor és neveljük együtt fel.. Odaköltözne hozzám stb stb. De ő azt a két opciót vázolta fel ami neki járja, hogy 1. Gyerektartást fizetek és amikor csak akarom látogathatom de együtt nem leszünk... 2. Lemondok róla, nem fizetek gyerektartást, de soha az életbe nem látogathatom és semmi beleszólásom nem lesz..

Visszamenőleg esetleg követelheti a gyerektartást? Vagy íratni kell vele egy papírt, hogy nem tart rá igényt? Vagy mi ennek a menete?

Tudom, hogy hülye voltam mert nem védekeztünk. De én a család alapítást nem így képzeltem el..

2021. febr. 8. 14:40
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudsz lemondani a gyerektartásról. Ha megnevez mint apát, akkor elvégzik az apaságit, és ha te vagy az apa, akkor fizetsz. Látogatni nem vagy köteles, mert nem kötelesség, de a gyt-t fizetned kell.
2021. febr. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Fél évre visszamenőleg kérhet kb bármikor.

Ha perre viszi az ügyet, te fizeted a perköltséget.

Pont ezért a “nem írod alá az apaságit” tanács csúnyán visszaüthet.

2021. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem tudsz lemondani, ez nem így működik, szép is lenne. Nem ennyire egyszerű, hogy nem teszel apasági belegyező nyilatkozatot.


16, Látogatás igen is, hogy kötelesség, az anya perelheti is kapcsolattartás elmulasztásáért is.

2021. febr. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!