Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hisztek abban, hogy akkor jön...

Hisztek abban, hogy akkor jön össze a baba, amikor "nem feszül rá" az ember?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallani ezt a tanácsot, nőgyógyászok is szokták osztogatni. Mit gondoltok erről?
2021. márc. 31. 21:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
32%
Na akkor meséljetek, mi a probléma a 3-as kommentemmel? Lepontozni nem nehéz, én is meg tudom tenni, az már keményebb dió hogy érveket fejtsünk ki miért megy a lepontozás ;)
2021. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
17%
Igen, nálunk mindkét gyereknél így volt. Nagyon akartam őket, alig bírtam kivárni minden hónapban, hogy teszteljek. Miután teljesen lemondtam róla, a férjem mondta, hogy teszteljek... na akkor lett pozitív mindkettő.
2021. márc. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk is bevált, de nem szeretek ezzel kérkedni vagy dobálózni.
2021. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hiszek az ilyen sallangokban. Én amikor szerettem volna babát igenis ráfeszültem, csak ezen agyaltam akkor már éjjel nappal. Más se járt a fejembe, mégis mind kétszer a második hónapban megfogant. Szóval nàlam nem jött be ez a demagógia, hogy ne feszülj rà mert akkor ugyse sikerül.
2021. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
45%
A stressz nincs jó hatással semmire, szóval van benne valami.
2021. márc. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
26%
Tapasztalatból írom, hogy igen. Első gyerek nehezen jött össze és csak azután, hogy gyakorlatilag lemondtam róla. A másodikkal úgy voltam, úgysem jön össze. Pár hónap alatt mégis sikerült.
2021. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
12%
Nekem ìgy volt. Egy èven belüli màsodik vetèlès utàn elkönyveltem magamban, hogy ùgysem lesz màr gyerekem. Mèg abban a ciklusban megfogant a fiam.
2021. márc. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
26%

Mondjuk, hogy hiszek benne, minden bizonnyal van némi valóságalapja. Nagyon sok olyan esetről hallottam (ismeretségi körben is volt), hogy évek óta próbálkoztak, ráfeszültek és sehogy nem jött össze, még mesterséges úton sem. Végül továbbléptek és az örökbefogadást választották. Nem sokkal később megfogant a saját baba.

Egyértelműen nem lehet igaz mindenkire, hiszen lehetnek olyan euü. problémák, amik nyilván nem oldhatók fel, ilyenre is ismerek példát, ott szerencsére a sokadik lombik sikeres volt (ráadásul rögtön triplán).

Szóval ez is olyan dolog, amiben nem lehet általánosítani.

2021. márc. 31. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy életemben semmire soha nem coltam úgy ráfeszülve, mint pont a teherbeesés témára, amikor a kisfiam fogant. 8 hónap után. Szóval én ellenpélda vagyok.
2021. ápr. 1. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
79%

Én nem hiszek abban, hogy ez ilyen általános érvényű igazság. Estek már teherbe olyanok is akik rágörcsöltek és az "elengedés" sem jelent automatikus sikert.

Viszont nekem 8 hónap alatt jött össze a baba. Ezalatt én éltem az életem, szeretkeztem amikor kedvem támadt, nem álltam neki tesztelni feleslgesen, nem keseredtem el, ha megjött, stb. Olyan volt, mint mielőtt babát terveztünk.

Ha viszont ezt a 8 hónapot idegeskedéssel, hőmérőzéssel, ovutesztekkel, korai tszteléssel töltöttem volna, tuti beleőrülök.

Nem feltétlenül azért javaslom a "nem rágörcslést" mert attól jobban összejön, de segíteni biztosan nem fog és nem érdemes ekkora stresszben élni az életed.

2021. ápr. 1. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!