Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babapróbálkozás közben jelenth...

Babapróbálkozás közben jelenthet-e veszélyt a tüdőszűrés?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy van-e kockázata annak, ha pont akkor sikerül, amikor adott hónapban tüdőszűrésen voltam? Van kozkázata annak a sugárzásnak, ami ilyenkor éri az embert?
2008. dec. 5. 11:00
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Ami kimaradt: peteérésre kihat-e? 1 hete voltam tüdőszűrésre és most próbálkoztunk. Ha megfoganna, kihatott-e a tüdőszűrés az aktuális petére/peteérésre?

Remélem érthetően tudtam megfogalmazni és hátha van valaki, aki jártas ilyen dolgokban.

2008. dec. 5. 11:07
 2/11 anonim ***** válasza:
Addig amig nem vagy terhes addig nem gond,de ha terhes vagy,nem is csinálnak röggent.
2008. dec. 5. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érhető voltál. Akkor most elmondok neked egy történetet, remélem megnyugtat:


Nekem szeptember 23-án volt egy HSG vizsgálatom, ami azzal jár, hogy megröntgenezik a HASÜREGET, méghozzá azon belül is a belső nemi szervek állapotát veszik szemügyre vele.


Szeptember 27-én volt peteérésem, és többet nem jött meg..... Vagyis a megröntgenezett tüszőből kiszabadult petesejt termékenyült meg, kiegészítve azzal, hogy a HSG-nél még radioaktív kontrasztanyaggal is telefecskendezik a petevezetőket....


Most vagyok a 12-ik hétben, eddig úgy tűnik minden rendben. nem mondom, hogy 100 %-ig nyugodt vagyok, de én a HSG előtt direkt megkérdeztem a dokit, hogy ebben a hónapban védekezzünk-e. Azt mondta nem, nem lehet baj, ha megtermékenyül.... Hát remélem, nem is lesz.


Annyit azért hozzáfűznék, hogy ha már tudod, hogy megtörtént a tüszőrepedés, akkor utána már semmiképp ne menj tüdőszűrőre. Mert a röntgen a még meg nem termékenyült petesejtekre nem ártalmas ( hiszen eleve születésünkkor ott van valamennyi a petefészkünkben, hányszor meg hányszor röntgeneznek minket, mire gyermeket vállalunk ) de a már megtermékenyült petesejt fejlődését károsan befolyásolhatja.

2008. dec. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi gyors hozzászólásokat, különösen hasznosnak tartottam az utolsót. Kiegészítésként:

Kb. 5 nappal a menszim után voltam szűrésre. Bár azt tartják, hogy a felénél szokott tüszőérés lenni, nekem fura módon közvetlenül menszi után volt elég sok átlátszó nyálkás folyásom, ami csak 2-3 napig tartott. Azóta, úgy hogy most a 15. napnál tartok és most voltunk együtt inkább száraz vagyok.

2008. dec. 5. 11:32
 5/11 anonim ***** válasza:

A HSG-s válaszoló vagyok. A tüszőérés nem félidőben van, ez tévedés. Csak annak van félidőben, akinek 28 napos a ciklusa, és 14 nap a luteális fázisa. (Vagy 26 nap a ciklusa és 13 nap a luteális fázisa, és így tovább) Ugyanis a ciklusodban egy dolog állandó, az a luteális fázis hossza ( pé-től a mensiig eltelt idő, ez ideális esetben 14 nap, de még a 11 nap is elfogadható. ) Vagyis, ha úgy gondolod, hogy neked valami csoda folytán most az 5-ik napon volt peteérésed, akkor kb. a 19-ik vagy 20-ik napon meg kellene jönnie. ( 5 nap + a 14 napos luteális fázis )


De amúgy a tüdőszűrésnél viszonylag kicsi sugárterhelés ér állítólag, amikor én is megtudtam, hogy terhes vagyok ( és persze megijedtem, annak ellenére, amit a doki mondott ) Kicsit utánaolvastam a témának, Czeizel cikket is találtam valahol, aki azt mondta, ilyen röntgenvizsgálat miatt sajnos még ma is sok az indokolatlan abortusz. Úgyhogy próbáljunk meg nem izgulni.

2008. dec. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazán hasznosnak tartom!
2008. dec. 5. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:
Szívesen. Jövő héten megyek 12 hetes UH-ra, ha érdekel, megírom, hogy minden rendben volt-e. Sajnos mivel privi elérhetőséget nem engedtél, csak ide tudom írni neked az eredményt, úgyhogy ha kíváncsi vagy rá, mi volt, figyelgesd ezt a kérdést a jövő héten, mert ígérem megírom, akármi derül is ki ( de remélem minden rendben lesz.)
2008. dec. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben. Figyelni fogom! És problémamentes, szép babavárást!
2008. dec. 6. 19:35
 9/11 anonim ***** válasza:

Megvolt tegnap a 12 hetes UH, minden rendben, nincs semmi rendellenességre utaló jel.


Korának megfelelő méretű, szépen fejlődik, és úgy ficánkol, hogy alig tudták lemérni, hát még lefotózni :-)))


Neked mikor fog kiderülni, hogy van-e baba?

2008. dec. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Remélem ez megnyugtatja a kérdezőt! Gartulálok a babádhoz, és további boldog, probléma mentes baba várást! A kérdezőnek meg remélem van babája :) !!! Sok sikert!!

2008. dec. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!