Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Covid védőoltás után terhesség?

Covid védőoltás után terhesség?

Figyelt kérdés

Lehetőségem lenne a Pfizer vakcinára a férjemmel. Van már egy kisbabánk az év vége fele tervezzük a kistesóval való próbálkozást. 29 évesek vagyunk. Orvosom azt se mondja, hogy igen azt se hogy ne adassuk be.

Kérdésem az lenne van e köztetek olyan kismama aki a védőoltása utáni időszakban lett várandós?

Nagyon félek, hogy befolyásolná :(

Köszönöm előre is!



2021. ápr. 21. 11:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
70%
Szia en modernat fogok kapni a héten ès mi is jelenleg próbálkozunk, pont ovu utàn vagyok uh lehet már megfogant a baba. Viszont már van 2 gyerekünk uh èn emiatt nem aggódok annyira.èn azt olvastam h akkor veszélyes az oltás ha belazasodsz èppen ezért nem oldanak elsö trimben. Tapasztalat egyébként 2x veteltem mind2x lazas vírust kaptam el és utána elmentek a babàk. Uh en inkább beadatom minthogy terhesseg alatt nagyon beteg legyek.
2021. ápr. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
82%

Speciel pont nőgyógyász vagyok, és sok kollégával ellentétben én szeretek hivatalos, tudományos forrásokból tájékozódni.

Nyilván nem lehet kijelenteni, hogy 100000000%, hogy semmi probléma nem lesz.

DE:

1. A vakcinák hatásmechanizusából nem igazán lehet arra következtetni, hogy bármiféle negatív hatása lenne akár a reprodukciós képességre, akár a később megfogant magzatra. Mégis hogyan?

2. Régóta lteznek különböző típusú vakcinák, csak és kizárólag az élő, atennuált kórokozót tartalmazóknál javasolják (pl. MMR), hogy a teherbeeséssel várjanak egy hónapot. De itt is az a javaslat, hogy amennyiben mégis teherbe esik az illető egy hónapon belül, egyáltalán nem indokolt a terhesség megszakítása emiatt, mivel a tapasztalatok szerint az égvilágon semmi gondot nem okoz, puszta óvatosságból javasolják az egy hónapot.

3. Az mRNS vakcinák esetén a szervzet csak a vírus egy részét, a tüskefehérjét kezdi el termelni, majd ellene az antitesteket. Nem egészen értem, hogy miért okozhatna ez nagyobb problémát, mint az, ha a teljes vírust megkapod. Mert ugye annak az esélye, hogy covidos leszel a gyermekvállalásig, relatíve magas. Tehát mégis hogy lehetne az, hogy egy kis tüskefehérje problémát okoz, de a teljes vírus, ami nyilván tartalmazza a tüskefehérjét, nem?

Arról nem is beszélve, hogy év vége még azért rendesen odébb van.

Mi október után tervezzük a próbálkozást majd, január-februárban simán beadattam a Pfizert. De ha annyira marha sürgős lenne a teherbeesés, akkor simán a javasolt 3 hónapot se várnám meg és nem rettegnék emiatt.


De ez csak az én véleménye, amúgy meg mindenki azt csinál, amit akar.

2021. ápr. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Köszönök szépen minden választ! Különösen aki kifejtette pró és kontra érveket :)

Teljesen értem azt is aki “kioktatott” ugyan má’ mitől félek, egyébként csak azért gondolkoztam rajta, mert az elején teljes tiltakozás volt, hogy ebben az esetben ne oltakozzunk.

2021. ápr. 21. 21:25
 14/16 anonim ***** válasza:
53%

#12 Végre egy topic, ahol a normális válaszokat nem pontozzák le nullára (még). Üdítő kivétel, de azért számíts rá, hogy nemsokára megjelennek a KingKong félék, és sokkal rútabb lesz a százalékod.

:pacsi:

2021. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
82%
Tudom. Ha orvosilag korrekt válaszokat írok olyan témában, amihez értek is, úgy lepontoznak, hogy csak nézek.:D
2021. ápr. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
33%

#15 Sebaj, ez a GYIK, nyilván itt a pontozás nem szakmailag megalapozott tudás és döntés alapján megy, szóval csak annyit akartam írni,hogy ne keseredj el miatta. ;-)

Kávé van elég? Ha igen küldj egy csomaggal, én már rágom víz nélkül :-D

2021. ápr. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!