Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállalnátok egy gyereket 20...

Bevállalnátok egy gyereket 20 évesen ilyen helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ti hány évesen, milyen körülmények közé vállalnátok/ vállaltatok be egy gyereket? Nagyon nehéz lenne átvészelni ennyi idősen? Kb mennyi pénz kéne kezdésül, az első feltétlen szükséges dolgokhoz?

Hasonló helyzetűek légyszíves írjatok!!!De csak simán tanácsok is jól jönnének!

Tehát 20éves vagyok, a párom 24, 3 éve vagyunk együtt, boldog, harmonikus kapcsolatban, nagyon imádjuk egymást:) Nem lakunk együtt, de a párommal kb másfél-2 éve minden este együtt alszunk,együtt vagyunk minden nap,habár ő napközben dolgozik,főleg most nyáron. Én most érettségiztem le, a párom egyetemre jár,még van 1 éve hátra. Mind a ketten kertes házban élünk, én anyukámmal és az élettársával( és ugye vele),elég jól élünk,nem kell spórolnunk...ő a szüleivel és a testvérével él, ők nagyon jómódúak úgymond.Neki van autója, pénze, szakmája, tanul...Én itt vagyok érettségivel a kezemben, főiskolára és tanfolyamra készülve. Ilyen körülmények mellé/közé bevállalnátok egy babát? Egy babával sokkal sokkal nehezebb lenne szakmát és diplomát szereznem?Sikerülne megélnünk,akár ketten is? Várom a válaszokat!!!


2010. aug. 22. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem siman :) ha van csalad aki melletettek all es tamogat benneteket, nem lehet gond. Diplomazni baba mellett is lehet, levelezon, csak kell egy -ket nagymama aki vigyaz a bebire neha neha. En is azt csinaltam. A lanyom masdev alatt szuletett, halasztottam egy felevet aztan atmentem levelezore. Mire meglesz a diplomad mar megy a gyermek oviba, te meg belevetheted magad a munkaba.
2010. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
50%

A lényeget nem írtad...terhes vagy már???

Ha igen én ilyen körülmények közt amiket írsz bevállalnám(baba mellett is tanulhatsz,sőt kell is)!Persze ha az apa is akarja!

Ha nem vagy terhes csak tervbe van én várnék még míg a párod végez az egyetemmel:-)

Egy 3.babát váro anyuka véleménye:-D

2010. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Lehet sokan meg fognak kövezni, de 20 évesen érettségi után biztosan nem vállalnám be a babát.

Nézd azért ennek nemcsak anyagi okai vannak. Ne azt nézd, hogy a családja jómódú mert nem ők fognak titeket eltartani (legalábbis remélem). 3 éve igaz már együtt vagytok, de szeirntem még te is a párod is nagyon fiatalok vagytok ehhez. Van fogalmad mit vállalsz ezzel? Nem hiszem, és hova szülnéd? Szülőkhöz? na ez a legfontosabb szerintem, nincsen még saját életetek, elég kaotikus lenne, és még a biztos családi hátteret sem tudnátok a picinek megadni.

2010. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
40%
ja, es nem utolsosorban csinos fiatal anyuka leszel:) gondolj bele, mire a gyerek 18 lesz, te meg csak 38 leszel :)
2010. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Hova szulne??? Hat haza. Nagyon sokan nevelunk am gyereket alberletben.... Ha arra varnek hogy sajat lakasba szuljek gyereket akkor sose lenne gyerek..
2010. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!=)

Természetesen nem a családnak szeretnék szülni,ha egyáltalán fogok,hanem akkor magamnak és a páromnak.

Kezdetben biztos,hogy kéne valahol laknunk, de én azt nem szeretném,nem akarok senkin élősködni,ez távol áll tőlem.

Már régebben is beszélgettünk erről,de most is ugye... Ő semmiképp nem válna meg a magzatunktól,ha úgy alakulna, ő mindenképpen vállalná,számára ez nem is volt kérdés.Csak nekem nagy dilemma ez az egész dolog, hogy mi lenne, sulit mindenképp folytatni szeretném,munka is kéne... A szüleitől ő kapna egy házat, szerinte az mindegy,hogy előbb vagy utóbb.A családunk szerintem támogató lenne, biztosan segítenének.De ők azzal a házzal alpból nagyot segítenének,szóóval... csak én rettegek!!!

2010. aug. 22. 16:46
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha még nincs útban a baba, akkor várnék még 1 évet a teherbe eséssel. Addigra a párod legalább már dolgozni fog és te is bele tudsz kezdeni a főiskolába/egyetembe, meglátod, hogy bírod. Nem lehet azt mondani, hogy mindenki képes baba mellett lediplomázni mert tényleg egyén- és babafüggő a dolog. Ha viszont mindent megteszel érte és a párod is támogat a suliban, akkor menni fog a dolog baba mellett is. Ha valóban gondtalanul szeretnél babázni, hogy ne kelljen az anyagiak miatt idegeskedni, akkor várjatok még egy keveset.


Ha útban van már a baba, akkor nem vetetném el. Éhen halni nem fogtok ez alapján a pár sor alapján amit írtál és valószínűleg át tudnátok vészelni az első 1-2 évet.

2010. aug. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Lehet engem le fogtok pontozni, de én sem. Azért az nem minden, hoy anyagiak meglennének. szerintem is még túl fiatalaok vagytok és ahogyan látom a soraidból még nemáll készen az anyaságra, nagyon nagy felelősség, ha vártok még egy kicsit, semmit sem veszítetek. Pár évet még szerintem ráérsz. Még egy kicsit élvezd az életet, a szabadságot.
2010. aug. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én várnék még 3-4 hónapot... Aztán meg úgyis kell várni 9 hónapot... Amikor megszületik a gyerek, akkor a párod már dolgozik mint a ló:)
2010. aug. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Nem tudom mennyit segítek neked ezzel a pár sorral, de nagyon hasonló helyzetben vagyunk úgyhogy megosztom veled:)


21 éves vagyok és majd 4 éve vagyok együtt a párommal, akivel egy jó ideje már együtt is élünk.

Minden álmom egy kisbaba, az hogy anyuka legyek, és ez néhány hónappal ezelőtt be is bizonyosodott, amikor is azt hittük, hogy babát várok (gyógyszert szedtem és egyszer csak nem jött meg).

Amikor végül is kiderült, hogy nincs baba nagyon csalódottak voltunk mind a 2-en, azóta nem is folytattam a gyógyszert. Most pedig ott tartunk, hogy jövő hónaptól nekiállunk a babaprojektnek. Mindent végig gondoltunk, átbeszéltünk, és tudjuk, hogy mind a 2-en ezt akarjuk, és természetesen anyagilag is vállalni tudjuk.


Én annyit tanácsolok, hogy felelőtlenül ne dönts, gondold végig, hogy mit szeretnél elérni az életben, hallgass a szívedre, és magad is tudni fogod a kérdésedre a választ. :)

Mi már 9 hónapja ezen rágódtunk, és mindig ugyanez lett a vége, szóval biztosan ezt akarjuk. :)

2010. aug. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!