Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Bevállalnátok egy gyereket 20...

Bevállalnátok egy gyereket 20 évesen ilyen helyzetben? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ti hány évesen, milyen körülmények közé vállalnátok/ vállaltatok be egy gyereket? Nagyon nehéz lenne átvészelni ennyi idősen? Kb mennyi pénz kéne kezdésül, az első feltétlen szükséges dolgokhoz?

Hasonló helyzetűek légyszíves írjatok!!!De csak simán tanácsok is jól jönnének!

Tehát 20éves vagyok, a párom 24, 3 éve vagyunk együtt, boldog, harmonikus kapcsolatban, nagyon imádjuk egymást:) Nem lakunk együtt, de a párommal kb másfél-2 éve minden este együtt alszunk,együtt vagyunk minden nap,habár ő napközben dolgozik,főleg most nyáron. Én most érettségiztem le, a párom egyetemre jár,még van 1 éve hátra. Mind a ketten kertes házban élünk, én anyukámmal és az élettársával( és ugye vele),elég jól élünk,nem kell spórolnunk...ő a szüleivel és a testvérével él, ők nagyon jómódúak úgymond.Neki van autója, pénze, szakmája, tanul...Én itt vagyok érettségivel a kezemben, főiskolára és tanfolyamra készülve. Ilyen körülmények mellé/közé bevállalnátok egy babát? Egy babával sokkal sokkal nehezebb lenne szakmát és diplomát szereznem?Sikerülne megélnünk,akár ketten is? Várom a válaszokat!!!


2010. aug. 22. 16:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, úton van-e a baba, vagy csak gondolkodsz rajta.

NEkem 21 évesen született a kisfiam, tervezett baba volt, sőt, jó másfél évet vártunk rá :)

De az én helyzetem más volt, az én hátam mögött nem állt a családom, sőt, a fiam 9 a lányom 7 éves, és anyám még csak nem is volt kiváncsi rájuk...

Amit mondani szeretnék, hogy egy kisbaba szép és jó dolog, de azt sem lehet titkolni, hogy van, hogy nem úgy alakulnak a dolgok, és előfordulnak kisebb-nagyobb betegségek (pl. újszülött-kori sérv, vagy csak nyaki izomgyengeség, amit kezelni kell.

Ezekre is fel kell készülni.

Nekem ennél sokkal nagyobb, és váratlanabb dologra kellett volna felkészülnöm, de az égiek úgy gondolták, nem készítenek, hanem kapom.

Az én kisfiam genetikai rendellenességgel született, amit a fiatal korom miatt nem is szűrtek.

Ez nagyon nagyon ritka, 700-ból 1, de velem megtötént.

Ezt csak leírtam, de a lényeg, gondoljátok végig.


(és aki akar, lehet lepontozni)

2010. aug. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
nem vállalnám be. előbb megcsinálnám én is a sulit. vagy ha azt nem, akkor is legalább a párod fejezze be az övét és költözzetek össze. fél-egy év együttélés és utána, talán.
2010. aug. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

13:39 kimaradt:


mi 25 és 26 évesen befejezett sulikkal, munkaviszonnyal, házasságba, összeköltözve vállaljuk most az első babánkat. (10 hetes vagyok)

Bőven van időd neked is, akár egy bsc, majd egy msc szakot megcsinálni, elhelyezkedni és nyugodt szívvel menni babázni

2010. aug. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem vállalnám be, túl korai. Nem a korod miatt, hanem azért mert jelenleg nem tudjátok magatokat sem eltartani. Ha nem lakhatnátok a szülőkkel és nem adnának pénzt, éhen halnátok.


Az nem lehet alap, hogy a párod családja jómódú. Mert akkor mi van, ha egyszer csak megromlik a viszony és nem adnak több pénzt? Azt nem mondhatod, hogy akkor nem adsz enni a gyereknek.


Az is megeshet, hogy szétmentek a gyerek megszületése után. A gyermekvállalás nem egy kapcsolatépítő dolog, sokkal inkább próbatétel. Nagyon sok házasság/párkapcsolat tönkremegy a baba születése után. Elég ha csak itt az oldalon körülnézel és már láthatod, hogy hány kisgyermekes egyedülálló anya van. Neked nincs se végzettséged, se semmi másod ami ahhoz kell, hogy adott esetben egyedül fel tudd nevelni a babát.


Másrészt először kell egy otthon ami a ti saját tulajdonotok (nem csak a párodé, hanem közös), ahonnan senki nem tehet ki benneteket. Mert bár most jó a kapcsolat a családdal, ez könnyen rosszra fordulhat a baba megszületése után. Ha mindenképpen a szülők otthonában akartok babázni, akkor őket is meg kell kérdezni erről, hogy később ebből ne legyen konfliktus.


Harmadrészt az állami juttatások közül te így csak és kizárólag a gyesre leszel jogosult, ami kemény 25ezer Ft egy hónapban, meg ugye a családi pótlékra. Ez a kettő összesen kb. 38ezer Ft, ami bizony nem fogja fedezni a kicsi kiadásait sem, nemhogy a tiéteket.


Szóval nagyon gondoljátok át...

2010. aug. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!