Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jó lenne egy testvér a lányomn...

Jó lenne egy testvér a lányomnak, de minden ellene szól. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Persze, tök jó lenne, ha nem lenne egyedül, biztos cukik is lennének, meg minden, de...

1. Nem akarok terhes lenni

2. Nem akarok szülni

3. Covid miatt se

4. Így is kicsi a szobája, nem tervezünk elköltözni, mert nagyon sokat dolgoztunk a házon

5. Félek, hogy beteg lesz a második

6. Félek, hogy én kerülök kórházba

7. Most olyan jó, egyszerű minden, már mindenhova tudok menni a lányommal (14 hónapos), végre alszunk (általában), sokkal könnyebb, mint az első egy év volt...


Én úgy látom, hogy ezek a kifogások pont elegek arra, hogy ne szüljek több gyereket, de néha néha arra gondolok, hogy nem lesz - e kicseszés ez a lányommal :(


2021. ápr. 27. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha csak azért szülnél még egy gyereked a saját preferenciád ellenére, hogy a lányodnak legyen testvére, az kicseszés lenne

1. a lányoddal, mert öntudatlanul is ráterhelnéd, hogy miatta kínlódsz, plusz muszáj lenne szeretnie, mert ha nem, akkor is ő lenne a hibás,

2. a kisbabával, mert valójában nem akarod őt.

Ennek fényében szerintem egyértelmű, én mit gondolok. Ne szülj csak ezért.

2021. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
Én is ugyanígy voltam. Végül 7 év után szültem újra. A világ legjobb dolga volt. Bánom hogy eddig vártam. Nekem is egy szobában vannak,és? A nagy megszokja. Sokkal jobban élvezem. Kár hogy elment az idő,szülnék harmadikat is amúgy. Covid ellen oltass. Van vérből genetikai vizsgálat,már hasba szúrás se feltétlenül kell. Az benne van bárkinek hogy terhespatologiara kerül,én így jártam a másikkal. A férjem ellátta a nagyot,nem áll meg az élet,majd megy akkor bölcsibe:)
2021. ápr. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Valahol olvastam, hogy ne testvért szüljünk a meglévő gyerekünknek, hanem második gyereket magunknak. Ezzel maximálisan egyetértek.

Azért ne szülj, mert "kell". Nem kell. Egykeként is lehet boldog élete a gyereknek, sőt... Semmi garancia arra, hogy szeretni fogják egymást, hogy jó testvérek lesznek. Ez a közös szoba dolog sem szimpi nekem, meg hogy "majd megszokja"... Én kisgyerekként is szerettem elvonulni, egyedül játszani, magamban lenni. Nem éreztem volna jól magam, ha a "birodalmamat" meg kell osztanom egy nálam kisebbel, aki szétpakolja a dolgaimat, nem hagy békén, ha építek valamit, lerombolja stb. Ha lesz egy 2 éves koráig éjjelente 6-7 alkalommal ébredő gyereked a nagy mellett, mit csinálsz a naggyal? Rántasz egyet a válladon, hogy "majd megszokja", vagy hogy "elmúlik ez idővel"?


Nekem már az bőven elég lenne az indoknak, hogy sem a terhességet, sem a szülést nem akarom.

2021. ápr. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Ezekkel az érvekkel még komolyan fontolgatod, hogy szülj?? Várj egy kicsit, jön a dackorszak, ami a szemernyi kétséged is eloszlatja.
2021. ápr. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
21%
3-as,igen volt atmeneti időszak,mikor fél évig ordított a kicsi éjjel, a nagy meg ment másnap suliba. Hidd el hogy egy hónap alatt hozzászoknak és nem kelnek fel utána már rá. Senki se szülne másodikat,ha mindenki a külön szobára várna. Egy testvér 100x többet ér azért ennél.
2021. ápr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
5-ös, attól, mert te ennyire önző vagy, másnak még fontos a nagyobb gyereke is és képes mérlegelni, aztán döntést hozni. Nem pedig az ösztöneire hallgatni csak és szülni a vakvilágba.
2021. ápr. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

Az első kettő bőven elég ahhoz, hogy ne szülj. Ezek azok, amik valójában ellene szólnak. A többi csak bullshit, ha akarnál még egy gyereket, akkor azok a dolgok pont nem sokat nyomnának a latba.

Amúgy sokan felnőttek testvér nélkül, és normális ember lett belőlük.

2021. ápr. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
6-os,hét évig vártam és gondolkoztam. A nagylanyom is nyúzott a tesoert,de biztos csak potyogtatok 😂😂😄
2021. ápr. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát emiatt, hogy legyen testvére a gyerekemnek, biztos nem vállalnék még egyet. Nekem is van testvérem, kéthavonta egyszer összefutunk 1-2 órára, amúgy meg mindenki éli a maga életét, így kb ennyit jelent nálunk a dolog. Gyerekként ez csak annyiban különbözött, hogy egy házban laktunk, de a közös étkezéseket leszámítva különösebben sok időt nem töltöttünk együtt. Nem hinném, hogy ő olyan rettentő sokat kapott az életébe velem (ő az idősebb), gyerekként sem, nemhogy most. Szóval ez baromira nem érv az újabb gyerek mellett, ha egyébként egyszerűen nem akarsz még egy babát és most az életetek kényelmes és jó.
2021. ápr. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Biztos nem szülnék, amíg én nem érzem úgy, hogy akarom. Nálunk is benne volt a pakliban, hogy egyke marad a kislányunk, egy ideig nem akartunk/mertünk kistesót vállalni, mert a terhesség is problémás volt. Végül 3,5 év korkülönbséggel lett, mert mégis elkezdtünk rá vágyni. De mivel ez a terhesség is ugyanolyan volt, harmadik tuti nem lesz. Nagyon örülök, hogy lett a kisfiunk, egy tündér és imádjuk, de még egy terhességet nem merek vállalni.

Ha ennyire minden porcikád tiltakozik, és az az egyetlen érv, hogy legyen tesó, felejtsd inkább el.

Amúgy a közös szoba tényleg szívás. Nekem sose volt külön szobám, a 3 évvel fiatalabb húgommal voltam összezsúfolva. Minden percét szívből utáltam ennek a helyzetnek, állandóan irigykedtem azokra, akiknek van saját szobájuk, mert sose volt nyugtom tőle. Én elég jól elvagyok magamban, neki meg felnőttként is a lételeme, hogy legyen társasága és valakit nyúzhasson, szar volt így, hogy el se tudtam vonulni előle sehova. Nálam ezért prioritás volt a külön szoba, legkésőbb iskolás kortól. Mikor a kicsi született, még csak egy kétszobás lakásunk volt, de már folyamatban volt a házkeresés. Úgy tuti nem vállaltam volna még egy gyereket, hogy tudom, hogy esély sincs nagyobba költözni.

2021. ápr. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!