Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jó lenne egy testvér a lányomn...

Jó lenne egy testvér a lányomnak, de minden ellene szól. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Persze, tök jó lenne, ha nem lenne egyedül, biztos cukik is lennének, meg minden, de...

1. Nem akarok terhes lenni

2. Nem akarok szülni

3. Covid miatt se

4. Így is kicsi a szobája, nem tervezünk elköltözni, mert nagyon sokat dolgoztunk a házon

5. Félek, hogy beteg lesz a második

6. Félek, hogy én kerülök kórházba

7. Most olyan jó, egyszerű minden, már mindenhova tudok menni a lányommal (14 hónapos), végre alszunk (általában), sokkal könnyebb, mint az első egy év volt...


Én úgy látom, hogy ezek a kifogások pont elegek arra, hogy ne szüljek több gyereket, de néha néha arra gondolok, hogy nem lesz - e kicseszés ez a lányommal :(


2021. ápr. 27. 17:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%
Az oszt komoly érv, hogy biztos cukik lennének. Aha. Értem...
2021. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Valóban elég indok, hogy ne akarj kistesót. Amúgy még kicsi a lányod, bőven van idő (bár azt nem tudom mennyi idős vagy). Lehet, pár év múlva máshogy látod majd.
2021. ápr. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
64%

"Az első kettő bőven elég ahhoz, hogy ne szülj."


Nekem nem volt elég, mert az újabb terhességet és a szülést ugyan nem, de gyereket meg akartam. ;)

2021. ápr. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy majd úgy lesz, mint velem.

A lányom 3 éves koráig eszembe sem jutott a második gyerek gondolata sem. Nem akartam. Pont ezek miatt, amit te is írtál, hogy nem akarok terhes lenni, nem akarom a terhességgel kapcsolatos hercehurcát (orvosokhoz és vizsgálatokra járni), nem akarok szülni, meg amúgy is jól megvagyunk mi hárman. Jókat alszunk, stb.

De aztán megváltozott a gondolatom. A férjem már hamarabb szeretett volna, már a nagy 2 éves kora óta mondogatta, hogy jöhetne a második. Amikor ovis lett, rájöttem, hogy nagyon gyorsan felnő. Újra át akartam élni a babázást.

Aztán belevágtunk. 4 év lett a gyerekek között és a lehető legjobb döntés volt ennyit várni. Azt akartam, hogy igazán újra vágyjak egy kisbabára. Azért a pici babás időszak nem mindig könnyű, újra meg kellett rá érnem.

Neked még pici a lányod. Elhiszem, hogy most még nem vágysz mellé még egy picire. De lehet, hogy pár év múlva megváltozik ez.

De ha meg nem, természetesen az sem baj. Testvér nélkül is fel lehet nőni. Csak azért ne szülj még egyet, hogy a lányodnak testvér kell. A lényeg, hogy nektek jó legyen.

2021. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
73%
13-as, hát a kérdező viszont nem akar (több) gyereket. Tételezzük fel, hogy mindenki tisztában van vele, hogy szülés és terhésség nélkül viszonylag körülményes saját utódot világra hozni :D
2021. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is így látom, ahogy többen is írják, hogy meglátod majd, hogy változik-e ez az érzés vagy így marad. Nem testvért szülünk, hanem gyereket.

Azt viszont vedd figyelembe, hogy ha 7 év korkülönbség megvan a gyerekeknél, ők már leginkább egykének számítanak.

Mielőtt bárki belémkötne, ezt nem negatívumként írom, utána lehet olvasni.

2021. ápr. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha most ezt gondolod, akkor nem jó ötlet belevágni. Talán később változni fog a véleményed és mégis szeretnéd majd.
2021. ápr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!