Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van e már olyan kismama itt,...

Van e már olyan kismama itt, akit oltottak, s aztán esett teherbe?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta szeretnénk gyereket, veszteségek is voltak, a dokim javaslatára (meg amúgy is) pénteken fogom megkapni az oltást. Irtó mennyiségben látok/hallok olyan szöveget, hogy: eü dolgozó, nővérke és orvosok mondják, hogy oltás után legalább 2 évig felejtős a teherbe esés...

Megnyugtatna, ha valaki rácáfolna erre (akkor is ha épp kismamaként oltottak)

Az oltást mindenképpen beadatom, de nemtudom merjek e "nem várni" hónapokat, éveket... persze az a 2 hónap nem hiszem hogy pont sikert hoza, szóval nem is aggasztana annyira... na de évek?!?!?



2021. ápr. 28. 18:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
61%

Semmi, de semmi köze nincs az oltásnak a teherbe eséshez. Nem befolyásolja a termékenységet. Kismillió hiteles cikk van erről, külföldi oldalakon is, keress rá.


Kismamáknak azért ajánlják 12 hét után mert addig nagy a vetélés kockázata, és mondjuk ha belázasodsz tőle az okozhat bajt.

2021. ápr. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%
Én február 11-én kaptam meg a 2. oltást, és április 2-án teszteltem pozitivat. A nőgyógyászomat megkérdeztem előtte, hogy szerinte szükséges-e a 3 hónap szünet, azt mondta, hogy nem kell. Már jó ideje próbálkoztunk babával, és már egy meddőségi központba is beadtuk a jelentkezésünket.
2021. ápr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
85%

A 2. oltás után alig több, mint 1 hónappal, 10 év meddőség után zöldutat kaptunk a 13. lombikunk megkezdéséhez. Előtte (ciklus 19.) napján volt még egy UH, amely szerint az elzáródott petevezetékem oldalán volt peteérés (amelyet műtéti úton sem sikerült megnyitni).

Kicsit aggódtam, hogy még nem fog letelni a legalább 2 hónap, de az orvos megnyugtatott, hogy nem lesz gond ez miatt.

Elkezdtem tehát a ciklusom végén a leállító injekciókat, majd mensestől kezdődött volna a stimuláció -csak épp nem jött meg.

A fentiek miatt kizárt volt nálam a terhesség, gondoltam, csak a hormonkezelés zavart be, ahogy ez többször is megtörtént már.

Felhívtam az intézményt, hogy csúszok; hogyan legyen így tovább. Ott mondták, hogy csináljak egy tesztet. Mondtam az UH-ot, meg mindent, hogy ez alapján kizárt; de csak kötötték az ebet a karóhoz; hát megcsináltam, és láss csodát: ennyi év után, és ilyen előzményekkel spontán terhes lettem, jelenleg 10 hetes...


Azóta sok külföldi oldalon utánaolvastam az oltás, és a terhességvállalás összefüggéseiről, és nagyon sok megnyugtató írást találtam arról, hogy sok országban semmit sem ajánlanak várni; sőt, az első trimeszterben is simán oltanak, és egyetlen esetben sem tapasztaltak még problémát.

2021. ápr. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Jajj, nagyon köszönöm a válaszaitokat! Annyira idegesítő a sok rémhírt hallani róla... mostmár azért sokkal jobban érzem magam! ☺️

Igaz is, hogy a baba akkor jön, mikor nem számít rá az ember ;)

2021. ápr. 29. 07:46
 5/21 anonim ***** válasza:
63%

Már csak azért sem lehetne éveket várni utána, mert minden valószínűség szerint addigra bőven emlékeztető oltást kell beadni, és akkor kezdhetnéd elölről a két év számolását, aminek sosem lenne vége. Az oltások hatása nem tart ki addig, ismételni kell. Így soha senkinek nem lehetne gyereke, akit beoltottak.

Még csak most vizsgálják, hogy fél évnél tovább tart-e egyáltalán a védettség. A Modernáról már bejelentették, hogy igen, a Pfizer meg úgy tippeli, 9-12 hónap után kellhet emlékeztető oltás.

Csak azért írom ezeket, hogy mégegy szempontból rávilágítsak, hogy értelmetlen ilyen hosszú várakozási idő miatt aggódni, mert nyilvánvalóan az oltásokat túlrettegők kitalációjáról van szó.

Az előttem írók egyébként nagyon korrekt válaszokat adtak.

Szóval hajrá, sok sikert kívánok!

2021. ápr. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, egyébként ez teljesen logikus, (én nem is gondoltam erre) szóval köszönöm, hogy ezzel is felnyitottad a szemem :)
2021. ápr. 29. 09:31
 7/21 anonim ***** válasza:
Milyen oltást kaptatok?
2021. ápr. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én épp most kaptam Sinopharmot. Amúgy ott tájékoztattak, hogy még második oltás után 3 hónapot mindenképp várjak ki. De ezt majd hétfőn megbeszélem a dokimmal is.
2021. ápr. 30. 08:33
 9/21 anonim ***** válasza:
Én Pfizert kaptam. #3
2021. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Én is Pfeizert kaptam. 2-es vagyok
2021. ápr. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!