Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van e már olyan kismama itt,...

Van e már olyan kismama itt, akit oltottak, s aztán esett teherbe?

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta szeretnénk gyereket, veszteségek is voltak, a dokim javaslatára (meg amúgy is) pénteken fogom megkapni az oltást. Irtó mennyiségben látok/hallok olyan szöveget, hogy: eü dolgozó, nővérke és orvosok mondják, hogy oltás után legalább 2 évig felejtős a teherbe esés...

Megnyugtatna, ha valaki rácáfolna erre (akkor is ha épp kismamaként oltottak)

Az oltást mindenképpen beadatom, de nemtudom merjek e "nem várni" hónapokat, éveket... persze az a 2 hónap nem hiszem hogy pont sikert hoza, szóval nem is aggasztana annyira... na de évek?!?!?



2021. ápr. 28. 18:50
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Sziasztok! A dokim is megerősítette, hogy nem kell várni :)
2021. máj. 4. 08:38
 12/21 anonim ***** válasza:

#11

Mármint a 3 hónapot sem? Vagy csak annál többet nem?

Én is kíváncsi vagyok, júniusban kapom a 2. Pfizerem, utána mielőbb szeretnénk belevágni. Nem nagy gond a 2-3 hónap várakozás sem, de ha addigra úgy változna az álláspomt, hogy annyit sem kell, örülnék neki. Persze főleg a saját orvosomra fogok hallgatni, de kíváncsi vagyok, neked mit mondtak.

2021. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

3 hónapot sem.

Nekem is tegnap nézett peteérést, mert gyógyszert szedek rá, és simán várja a pozi tesztet, attól független, hogy májusban lesz 2.oltás. Azt mondta nincs még elég adat/tapasztalat, hogy kimondjuk, hogy bajt okozna, ott is elővigyázatosságból javasolják a 3 hónapot, mert még nem tudni.

De közben én is ismertem meg olyat, akinél semmi baj nem lett, ha esetleg teszt alany leszek, majd írok mi a helyzet 😁

Én inkább most oltattam magam, mint majd kismamaként vagy hogy elkapjam mert nem lettem oltva.

A doki szerint amúgy más országokban (pontosan nemtudom hol) nem is foglalkoznak vele oltanak mindenkit mindegy hogy terhes e vagy akar e gyereket. Ennyi infóm van csak sajnos :)

2021. máj. 5. 12:06
 14/21 anonim ***** válasza:
2021. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Sinopharmot kaptam, és eddig úgy néz ki sikerült is a baba :)

Az én orvosom szerint mindegy melyiket kapjuk. Egy idősebb professzor úr ismerőstől is kérdeztem, ő is hosszas elemzés után a sinopharm mellett döntött az összes orvosi szakmában elhelyezkedő családtagjaival együtt. Szóval én csak azt tudom tanúsítani, hogy NEM jelentett akadályt, pedig már évek óta küzdöttem a meddőséggel.

2021. máj. 15. 18:16
 16/21 anonim ***** válasza:
Aztaaa, gratulálok! :)))
2021. máj. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Gratulálunk! Jó egészséget kívánunk

Majd azért irj,hogy mit javasolnak a 2.oltással kapcsolatban,hogy megkaphatod e,vagy sem

Sokan kiváncsiak vagyunk,és biztos sokan idetévednek

2021. máj. 15. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!

Mi van veled azóta? Hogy vagytok? Mi lett a 2. oltással?

2021. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
54%

Engem is érdekel, mi újság. Én a második oltásnál megkérdeztem az oltóponton, hogy még mindig ki kell-e várni a két hónapot, mert a nyilatkozaton még most is rajta van ez a kérdés. Azt mondták, igen-igen, vigyázzunk addig, kerüljük a teherbeesést.

Elhiszem, hogy esetleg külföldön már engedékenyebb ebben a protokoll, meg itthon is vannak orvosok, akik azt mondják, nyugodtan lehet rögtön gyereket vállalni, de mi most inkább kivárjuk azt a két hónapot. Nem akarom, hogy aztán terhesen ijesztgessen engem az orvos, hogy szerinte ezt mennyire nem kellett volna.

12-es voltam.

2021. jún. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én a 18-as vagyok.

Nekem a második után 2 hét várakozást mondott az oltóponton az orvos.

Viszont jelenleg én is terhes vagyok múlt héten teszteltem pozitívat, és eddig csak az elsőt kaptam meg, ugyanúgy kínai. Már régóta próbálkozunk és nagyon meglepődtem, hogy pont most sikerült.

Második oltást nem ajánlotta most az orvos. Azt mondta, hogy esetleg később Pfizert, de nem tudják, hogy most abból elég akkor egy dózis vagy kettő. Szóval sok a kérdés.

2021. jún. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!